Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie.

Felga 18x8j et45 czy wejdzie bez dystansów itp? Opona 225/35.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

wejdzie, tylko dystans na tył by się przydał. Ale może tobie nie będzie przeszkadzalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedź. Zawitają jednak 18'' z phaeton'a co ori to ori ;) na nasze autobahny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pakuje 245/40/18. Felga 8 cali a ET 45. Bez dystansu nie wchodzi.... opona minimalnie dotyka zwrotnicy. Zdjęcia w moim temacie (link w podpisie). Z tego co widzę... to będe musiał ranty na błotnikach raczej zakrzywić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pakuje 245/40/18. Felga 8 cali a ET 45. Bez dystansu nie wchodzi.... opona minimalnie dotyka zwrotnicy. Zdjęcia w moim temacie (link w podpisie). Z tego co widzę... to będe musiał ranty na błotnikach raczej zakrzywić.
to może mniejszy balon, a nie taki jak z terenówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się podoba takie duże koło..... pozatym cały zestaw kupiłem za śmieszne pieniądze więc będę robił wszystko żeby jednak to upchać do B5 FL. Jeśli polegnę to pójdą do A6 C5 albo sprzedam... Zdjęcia w moim temacie (jeśli ktoś zaglądał...) jest pokazane z wykorzystaniem dystansu 15mm. Wiem że za duży ten rozmiar.... ale szukam informacji. Może ktoś na takich jeździ... i podzielił by się spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duże koło tak, ale nie z dużą oponą, to passat a nie touareg, masz chyba błędne pojęcie, bo im większa opona, to nie to że bardziej zmniejszy lukę miedzy nadkolem, a tylko ją zwiększa. Ja tam w temacie widzę 235 a nie 245, ale to i tak za duża opona do takiej szerokości felgi.

Edytowane przez Jaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam w temacie widzę 235 a nie 245, ale to i tak za duża opona do takiej szerokości felgi.

 

Plan był na 235. Kupiłem takie z felgami z zamiaram zmiany na 225/45 lub 225/40. Ale trafiły mi się wczoraj roczne 245/40 z bieżnikiem 7,5 mm, więc jak nowe. Krótka piłka... płacę i biorę. Koła z dystansem 15mm wchodzą bez problemu. Przy skręcie nie trą o nic. Jedynie martwie się co będzie jak bujnie autem. W zasadzie jeżdzę praktycznie na pusto ale zdarza się (ale rzadko) że passat jest załadowany po brzegi.

 

Za tydzień zamontuję na dystansie 13mm. Zobaczymy co będzie...

 

A tu foty.... na jednej Jaco jest pokazany rozmiar.

 

Porównanie z zimówką:

22032013937.jpg

 

 

 

22032013923.jpg 22032013926.jpg22032013928.jpg 22032013929.jpg 22032013933.jpg 22032013934.jpg 22032013927h.jpg

 

 

Rozmiar

 

22032013938.jpg 22032013932.jpg 22032013931.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj dystans 5mm i tyle... Ja tam nie wiem w czym jest problem. Jak Ci się podobają takie rozmiary itd to daj te 5mm i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko :

 

Czy felga 16" 7.5J et 41 nadaje sie do B5 (1.8t) i jakie do nich dobrać optymalnie opony ?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy felga 16" 7.5J et 41 nadaje sie do B5 (1.8t) i jakie do nich dobrać optymalnie opony ?

 

Na pewno podejdzie, będzie delikatnie schowana w nadkolach chyba że zastosujesz odpowiedni dystans - przód 10 mm/ tył 15 mm, wtedy będzie na równo z błotnikiem. Opony 205/55 R16 taki standard do tej felgi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felga 18'' 8,5J et 63 oponka 225/40 jaki dystans wrzucić żeby na springach -40 fajnie leżał passior ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrzucić żeby na springach -40 fajnie leżał passior ?

kalkulator mówi 22mm przód i 32mm tył; ale przy tej szer. felgi 25mm przód i 35mm tył bym dał bo oponka 225 minimalnie się naciągnie na 8,5j.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie szorowania błotników czy nadkola ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będzie szorowania błotników czy nadkola ?

bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy felgi 17" et34 8j z oponami 225/50 wejdą do mojego paska 3B i nie będą wystawały zbytnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beda na rowno z blotnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jednak et35, czyli będą bardziej schowane tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli będą bardziej schowane

 

o 1 mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej będą mniej więcej na równo, takie różnice nie mają w ogóle znaczenia na papierze, bo jedna opona może być nawet o parę mm szersza/węższa niż taka sama opona innej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mowisz ze wystawac nie powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności