Skocz do zawartości
Gość darko

zamiana nawigacji mcd na mfd

Rekomendowane odpowiedzi

Aby chodził FIS z wersją G musisz mieć moduł TMC. Aby chodził FIS z wersją D musisz przerobić licznik. Można też przerobić wersje D na taką, która będzie chodziła z FIS-em przez TMC, ale nie ma takiej wersji ze spolszczonym menu i do tego jest to dość stara wersja softu.

Co rozumiesz pisząc "przerobić licznik"? Jak kolega ma MFD D to problem komunikatów na FIS-ie jest banalnie prosty. Trzy kabelki, iso 8,9,10, wtyczka 32 pin zielona w liczniku, piny odpowiednio 30,31,32, ewentualna zmiana kodowania licznika +16 i wszystko na temat.

Podłączałem nieraz FIS z MFD, radiem gamma V, w passatach z CAN-em i bez i nigdy nie musiałem "przerabiać licznika".

Z ten kostki 10 pin przepnij sobie sygnał REV na pin 17 w kostce 26pin navi, zapłon na pin 4, z kostki ISO 8pin czarnej weź sygnał gala na pin 5 i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,kupiłem sharana 2004 r z fabryczną navi MCD ver.G bodajże bo po powyższych postach wywnioskowałem że jeśli navi posiada pamięć ostatnich celów podróży i słownik to jest to wersja G.Chciałem zmienić ją ma MFD i w zwiążku z tym pytanie jaką wersję kupić ,żeby z podłączeniem nie było żadnego problemu? dzięki z góry za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podepnę się pod temat

 

znajomy wysłał mi navi bo nie czytała mu map polski, miałem za zadanie wyczyścić laser itp...

 

wyjmuje moja navi MFD, podpinam tą MCD (fordowska) pojawia się okno w którym wpisujemy kod, wpisuje go, zatwierdzam i w tym momencie navi się wyłącza. Włączam i ponownie trzeba wpisać kod i dalej tak samo jak za pierwszym razem

 

czy trzeba instalować jakieś przejściówki itp żeby to działało poprawnie?

 

nie mam na chwile obecną możliwości podpięcia tej navi w miejsce innej fabrycznej instalacji do MCD

 

pomoże ktoś?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grochalslaw

Witam szanownych kolegów.

Mam podobny problem jak kolega Tomek.Chcę wymienić MCD na MFD.Auto jest z maja 2005- B5- passat.Proszę o poradę jaka ma być wersja MFD i czy będzie potrzebny modół TMC.Może któryś z kolegów robił to w W-wie lub okolicach i może polecić solidne wykonawstwo. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak czytam i czytam, i mam pytanie, czy jest możliwość/sens kupować i zamontować MFD do Passata B5 (3B), jest w nim normalny licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy tak czytam i czytam, i mam pytanie, czy jest możliwość/sens kupować i zamontować MFD do Passata B5 (3B), jest w nim normalny licznik.

 

Możliwość zawsze jest, sens kupować - hmm to zależy od Ciebie i twoich finansów .Do podłączenia navi nie musisz mieć Fisa w zegarach, MFD nie czyta CD-Audio tylko mapy do navigacji ,bez zmieniarki to tylko radio będzie chodzić . Ale są i plusy,kupujesz adapter video i możesz sobie podłączyć np: DVD, kamerkę cofania,play station ,HDD Player i wiele innych żeczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zygmunt

Właśnie teraz też stoję w takim dylemacie i po przeczytaniu tego wątku i paru innych mam mieszane uczucia. Chciałbym jeszcze trochę pociągnąć ten Wątek przez takie pytania:

1) zmieniając MCD na MFD cza mieć licznik już ten dzielony który wyświetla nazwę stacji?

2) w navi MFD jest możliwość wgrania auto mapy lub mapy jakieś z fotoradarami?

3) Czy zamiast np MFD zamontować sobie takie coś ?

llegro.pl/item599322918_qubec_nawigacja_2_din_z_7_lcd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie

2 nie

3 jeśli zmieści ci się w ta półeczkę to da radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zygmunt

Dzięki bardzo no i to rozwiało moje wszystkie wątpliwości co do zamiany. A może ktoś doradzi jak fajnym sposobikiem do MCD dorobić coś by czytał np z płyty lub z jakiegoś urządzonka mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności