Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze na szybko jedno pytanie. W Valeo jest wtyczka 2 pinowa a w Bosch chyba tylko jeden kabelek - co do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze na szybko jedno pytanie. W Valeo jest wtyczka 2 pinowa a w Bosch chyba tylko jeden kabelek - co do czego?

jeśli u ciebie w Valeo jest kostka 2 pinowa LDFM to szukaj Boscha z takim wejściem.Śrubka na przewód prądowy i kostka.podałem ci link swojej aukcji wyżej masz tam Boscha z kostką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da się podłączyć takiego bez kostki? Tzn takiego, do którego jeden kabel dochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kostce są dwa piny L-lampka i DFM-sterowanie i wyjście na komputer także nie radzę kombinować w alternatorach "starego" typu jest śruba prądowa B+ i wzbudzeniowa D+

http://allegro.pl/alternator-2-8-v6-passat-b5-audi-a4-a6-i1521190661.html -stary typ

http://allegro.pl/a4-a6-passat-alternator-2-8-v6-2-5-tdi-078903016f-i1510588379.htmlnowy typ

 

---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

 

różnica w cenie pomiędzy tymi 2 alternatorami nie jest duża także nie ma co kombinować takie jest moje zdanie wymień tylko łożyska jak kupisz używkę i zobacz jak wygląda pierścień a najlepiej go sprawdź czy ładuje bo gorzej jak się okaże,że nie roboty przy demontażu/montażu trochę jest jak będziesz potrzebował jakiejś pomocy to dzwoń albo PV.Pzdr

Edytowane przez oli2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regulatora nie da się przełożyć? :D

Kurde bo mam pod ręką właśnie ten stary typ boscha i byłoby mi bardzo na ręke gdyby dało się to zmontować.

Ale z tego co zrozumiałem to wzbudzanie idzie z komputera a w starym typie ze stacyjki i nic nie da rady zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A regulatora nie da się przełożyć?

Kurde bo mam pod ręką właśnie ten stary typ boscha i byłoby mi bardzo na ręke gdyby dało się to zmontować.

Ale z tego co zrozumiałem to wzbudzanie idzie z komputera a w starym typie ze stacyjki i nic nie da rady zrobić?

regulatory są całkiem inne także lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że wtyczka rzeczywiście jest na dwa bolce, ale przewód wchodzi tylko do L... więc DFM w ogóle nie jest podłączony. Cóż... za gapowe trzeba płacić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zapalila mi sie kontrolka od ladowania. Gdy auto ma odpalony silnik i stoi, wtedy kontrolka pali sie caly czas a gdy jade to pali sie, na pol sekundy przygasa i znow sie zapala i tak wkolko az do momentu gdy sie zatrzymam. Czyzby padl alternator czy tez moze i cos innego?? szczotki sprawdzilem sa ok. Gdzie szukac przyczyny??? help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ostatnio zapalila mi sie kontrolka od ladowania. Gdy auto ma odpalony silnik i stoi, wtedy kontrolka pali sie caly czas a gdy jade to pali sie, na pol sekundy przygasa i znow sie zapala i tak wkolko az do momentu gdy sie zatrzymam. Czyzby padl alternator czy tez moze i cos innego?? szczotki sprawdzilem sa ok. Gdzie szukac przyczyny??? help!
mostek prostowniczy lub regulator napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
regulator napięcia
regulator napięcia może być dobry objaw jaki kolega dariush opisuje może świadczyć o zużyciu się szczotek regulatora napięcia lub pierścienia wirnika.Odkręć tylny dekiel mocowany na 3 wkręciki potem masz 2 śruby mocujące regulator i zobaczysz jak wygląda pierścień.Jak będziesz odkręcał śrubę prądową odłącz klemę (-) tak na wszelki wypadek Edytowane przez oli2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierscien wirnika to jest to samo co lozysko alternatora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierscien wirnika to jest to samo co lozysko alternatora??
nie

image003.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze te pierscienie wirnika. a po czym poznac ze cos jest z nimi nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok sprawdze te pierscienie wirnika. a po czym poznac ze cos jest z nimi nie tak??
jak są gładkie to są już zużyte powinny mieć rowki między sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień składa się z 2 części jedna część będzie bardziej wytarta od drugiej na pewno się zorientujesz.

 

---------- Post added at 20:27 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

 

jak są gładkie to są już zużyte powinny mieć rowki między sobą

zastanów się co piszesz Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieks koledzy. sprawdze to jutro! a czy regulator napiecia da sie jakos sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy regulator napiecia da sie jakos sprawdzic?

da się woltomierzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada takie sprawdzenie, czy musze wyjmowac alternator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się pisać masz film [ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki oli2008. czy do paska nadaje sie alternator z golfa 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności