Skocz do zawartości
Gość wojtf23

Pasio 2.8 V6 4MOTION - koszty instalacji sekwencyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Ile razy jeszcze napisać że ten reduktor nie pociągnie tylko u koni co ty masz!!JNo i jeszcze daj zdjęcie spod maski bo może papraki źle zamontowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki teraz jestem zadowolony z instalki a panu utarłem noska.. mam Magic jet wkońcu z golda reduktorm.. i i robił to z własnej kieszeni!!! teraz chodzi ok tak mi sie wydaje ale pali mi 2 litry wiecej gazu..:(

w trasie.. tak powinno byc??

jeżdzę tak od 120 do 150:)

 

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

 

Troche pozno z ta odpowiedzia odnosnie sprzetu ale niestety brak czasu mnie nawiedza. A wiec na poczatku bylo cos takiego :(nieznam sie ale takie cos mam na Fakturze)

Reduktor: Tomasetto Arctic

Sterownik : STAG 300

Listwa Wtryskiwaczy : Valtek 3 cyl + krocce

Filtr fazy lotnej do 6 cyl

Przewod do gazu d5 + przewod do gazu d12

 

Pozniej wymieniony byl

reduktor na : KME Silver

Listwy chyba na jakies czerowne

 

Problem polega na tym ze caly czas pojawiaja sie bledy odnosnie mieszanek a ostatnio bledy zwiazane z katalizatorem(bledy kilka postow wyzej). Oczywiscie majstry wykonaly juz tysiace regulacji ale efekty byly takie same. Obawiam sie ze jezdzac caly czas z tymi bledami zajade wkoncu katalizatory i to juz bbedzie duuzy koszt i problem. czy ktos moze pomoc??

 

 

wymień listwy..:):):):)

napewno masz za wolne i czasem masz przerywanie.!!! głównie od tego wywala. reduktor zmien na golda i zapłonowe kable zmień to zobaczysz zmiane.:P:p:p:p:p:p:p

 

gdzie montowałes gaz???

Edytowane przez pag-bud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gold to jeden z najgorszych termicznie reduktorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w trasie.. tak powinno byc??

jeżdzę tak od 120 do 150

tzn ile ci pali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14-16 litrów..

350 robie na kotle max butla w kole.

 

DGASEK

nie wiem czy reduktor najgorszy-tak mi polecano... najwzniejsze ze działa juz wszystko poprawnie tak jak doradzali mi wszyscy na forum..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość belmondo81

Witam wszystkich.mieszkam w tarnobrzegu i chcę do pass 2.8 v6 4motion tiptronic założyć gaz landirenzo omegas.gie to mi zrobią najlepiej bo w TBG to same lepuły robią.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miesiąc temu kupiłem Pasia 2.8 w automacie. Jest założona instalacja gazowa która w mojej opini sprawuje się dobrze ( spalanie w granicach 14-16l ) Jednak bardzo chciałbym zebyście oceniali zestaw który jest włożony. Niestety nie znam wszystkich komponentów które zostały założone ponieważ w książce gwarancyjnej są tylko symbole. Z tego co znalazłem jest BRC AT90E chyba to jest parownik,reduktor Genius wielozawór 315/30 typ Sequant P9D, tyle wiem, auto na tym zestawie ma przejechane 120000tys i narazie naprawdę nie sprawia problemów. Co o tym myślicie ? Warto zrobić mała modernizacje dodam ze mam fakture za ten zestaw na 4200zł. Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli problemów z instalacją nie ma, nie ma też sensu ingerencji w nią. Wymieniaj filtry na czas i bezawaryjej dalszej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitac ja u siebie mam Landi Renzo omegas na wtryskach białe Medy + reduktor Landiego IG1 (reduktor do 150KM) u nas 192KM i powiem że 2 razy mi sie tylko zdarzyło że przy 5-6k obrotów wywaliło mi na benzynę ogólnie byłem zadowolony do jakiegoś czasu gdy mi coś zaczeło przerywać post nr 50 i nikt mi nie umie pomóc będe musiał sie wybrać do gaziarza, spalanie w mieście 14,5l przy jeździe nie emerytalnej przy emerytalnej 11.5l na trasie kraków wrocław 10-11l przy średniej prędkości 160-180km/h a do 140km/h około 9-10l przy obciążeniu auta 2 dorosłe osoby + 2 dzieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do 140km/h 9-10 litrów gazu -- NIEMOŻLIWE -- chyba że 140 chwilowo , a tak 80 , ale to i tak nierealne . Przy normalnej autostradowej jeździe , nie łamiąc przepisów auto bierze 9-10 benzyny, to jak ktoś mi pisze że spala tyle gazu , na dodatek przy 160-180 10-11 -- to sam siebie oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej, nie ma mocnych żeby ten silnik palił 10l gazu, sam mam Paska w automacie z tym ze napęd tylko na przód i jeżdżąc 70% trasa i 30% miasto stylem mało dynamicznym pali mi 13l gazu a komputer pokazu 10.9 l benzyny. 10l gazu to może i spali ale na autostradzie przy prędkości 90km/h na tempomacie a i to jest kwestia dyskusyjna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego, kolega bASo ma paska w automacie, już pisałem z nim privy odnośnie spalania i dalej nie wierzę w jego wyniki.

Katalogowo, sedan w manualu ma spalanie w mieście 15,4 benzyny, to jakim cudem kombi automat może mieć 11.5 gazu. Też mam automat, ja miałem reduktor do 190 KM i nie wyrabiał a tu proszę do 150 KM wyrabia :/ Regulacji mój przeszedł pełno, nawet w Tarnowie byłem w Czakramie u producenta, ze względu na, jak mi się wydawało, wysokie spalanie. Nie ma opcji zejść u mnie z 12 w trasie (prędkości 90km/h-110km/h) , po mieście (Wrocław) bierze 20. Autostrada - mniej więcej 130km/h-13LPG, 140km/h-14LPG, 150km/h-15LPG.

Jeżdżę mniej więcej 70% trasa i 30% miasto i z ostatnich 11t km mam średnie spalanie 13,4LPG

Moim zdaniem, skoro reduktor jest do 150KM to pewnie się podpiera benzyną non stop i pali mało gazu,bo jedzie na benzynie. Dgasek co ty na taką teorię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że podpieranie się benzyną jest możliwe , aczkolwiek to LR i nie wiem czy robi to bezobjawowo. Prędzej bym powiedział że ustawione jest na ubogo, a druga sprawa to to że są ludzie którzy za wszelka cenę nie przyznają się że ich auto pali 15 ;). Ja miałem dokładnie jak Ty - 130 - 13l , 140 - 14l i tak dalej --- zmieniłem ostatnio elektronikę na Techa i wygląda że pali litra mniej przy tych samych prędkościach. Niestety ale w naszych autach brakuje szóstego biegu do toczenia się i spalanie jest jakie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności