Skocz do zawartości
Gość wojtf23

Pasio 2.8 V6 4MOTION - koszty instalacji sekwencyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

podjadę na zlocik w tym miesiacu to zasiegne opini od was..

na razie czekam na swoja kolejnosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Autko odebrałem na drugi dzień po odstawieniu do Migaz'u. Pierwszego dnia po pociągnięciu do nieco ponad 6tys obr instalacja przerzuciła na benzynę i przełączyła się w tryb awaryjny czy coś w tym stylu. Następnego dnia w celu sprawdzenia czy to był wyjątek czy nie, znów przeciągnąłem go do odcinki i znów taka sama akcja. Zadzwoniłem więc do Pana Marka w celu wyjaśnienia. Okazało się że w przeciągu kilkuset pierwszych kilometrów coś takiego teoretycznie może się zdarzyć - "układa" się bowiem reduktor. Obecnie przelatane mam na gazie około 400km więc na razie nie sprawdzałem czy to się w dalszym ciągu powtarza. Obadam w dniu, w którym będę jechał na pierwszy przegląd (po 1000km od momentu instalacji).

 

Poza tym wszystko ideales. Nic nie szarpie, nie przymula itd. Ogólnie nawet nie da się odczuć w którym momencie instalka przełącza się na gaz i czy jest na gazie czy na benzynie. Jedyne co muszę zrobić to wymienić świece i przewody bo nie wiadomo kiedy były wymieniane a na gazie zaleca się częstsze wymiany.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce podważać wiedzy p.Marka ale niech ci zmniejszy próg przełączania

w zakładce F1 potem F3 rubryczka ciśnienie i czas wtrysku przy jakim się ma przełączać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Instalacja już dawno wyregulowana - po tysiącu kilometrów pojechałem na przegląd instalacji i p Marek wszystko elegancko wyregulował i tym samym z gazem nie ma najmniejszych problemów a autko zamiata aż miło :)

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Posiadam Passata 2.8 silnik apr z instalacją firmy shiroko wtryskami raitek i reduktorem valtek niestety auto na wolnych obrotach nie sprawuje sie jak nalezy i tylko na wolnych poza tym bardzo przyzwoite spalanie osiagi wolne obroty nie tyle co gubi na gazie co trzesie budą pod obciązeniem <D> zarówno jak i na P. Mam również pytanie czy któryś z forumowiczów zajmuje się tym na codzień i czy podjąłby sie wymiany i dostrojenia tego gazu chetnie zapłace jeśli ktos mi to zrobi jak należy u nas w bydgoszczy chyba nie ma do tego odpowiednich fachowców.... dodam że kable swiece odma filtry rozrząd wszysto powymieniane na nowe dosłownie 500 km temu gaz po kalibracjii i to w 3 róznych warsztatach wymienione filtry i węzyki. Proszę o pomoc i o koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw który masz nadaje sie na śmietnik. Pytanie ile jesteś gotów doinwestować żeby mieć święty spokój. Generalnie poszukaj sobie zestawu Stag300 + 2 x 3xMagic + Scorpion ST.

Jak chcesz oszczędniej to wtryski + reduktor + artysta który to bedzie potrafił ustawić.

A tak wogóle to cofnij się i poczytaj - było już napisane co w tym silniku chodzi a co nie , a jak nie u nas to na lpg-forum.pl

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i by chodził na railach ale reduktor(valtek??????) to do punto 55KM a nie na 193 KM.Jedź do auto flesz w lubiczu aders i tel poszukaj w googlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas po zalozeniu instalacji wywala mi na gazie takie bledy:

 

16815 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16805 Podgrzany katalizator poniżej progu wydajności strona 1

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

17538 Mieszanka za uboga strona 2 - regulacja długoterminowa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17536 Mieszanka za uboga strona 1 - regulacja długoterminowa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

17538 Mieszanka za uboga strona 2 - regulacja długoterminowa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

17536 Mieszanka za uboga strona 1 - regulacja długoterminowa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

 

 

Wymieniali juz listwy, reduktor , bylem miliony razy na regulacji, wymienione swiece, kable, filtry gazu. Co moze byc powode?? ktos pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co dawaj,zdjęcie spod maski oraz specyfikację zestawu.(czyt:nazwa sterownika ,reduktora i wtryskiwaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja jestem juz też po przegladzie..

Wymienili mi parę zeczy tak jaki pisaliscie..

Reduktor na pewno wstawili mi golda.. rurki na grubsze chyba 8 jesli sie nie myle do tego nowe filtry..

A wtryski nie wiem napewno ale chyba mam czerwone nie wiem czy nie reila..

Pan zrobił to za free bo mam gwarancje..

chodzi lepiej na wysokich obrotach..

Jezdziliśmy robiliśmy testy mapy.. itp..

Byłem przy tym osobiscie i patrzyłem oraz pytałem co robia??

Panowie mieli mnie dosyć.. za moja upierdliwość..

Brc tez jezdzi.. Nie wiem jak jezdzi stag ale na zlocie sie pewnie przekonam..

No ale nic mam gwarancje na 2 latka pan na własne życzenie wsadził się w koszt bo liczył ze klient nie odczuje spadku na klimie itp..

Cały czas mi tłumaczył jak morze Silwer na 240 koni nie obsługiwac 190 koni??

Ale po wszystkim stwierdził ze on nie wie jak to sie stało ze to nie chodzi..

Przeciez zamontował juz do tych aut 2,8 v6 ze 20 instalacji i dopiero mój traci cisnienie..

stwierdził że to ewenement..

Czy słyszeliście o takich wtryskach jak HORIZONTY???

Pan o wstawieniu matrixa nie chce szłyszeć bo podobno to jest krótko czasowe..

Jak wstawię matrixy na własną rękę to stracę gwarancje.. W ostatecznosci wstawi mi te hotizonty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy w jaki sposob mozna samemu sprawdzic czy nie traci cisnienia reduktor, wystarczy vag + jakis program?

Edytowane przez Koćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć interfejsik i soft do swojej instalacji. Vagiem tu nic nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość młody to i zdziwiony że silver nie obsłuży 150KM.

I tu pojawia się drastyczna prawda na temat "monterów"(dosłownie)instalacji LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba mieć interfejsik i soft do swojej instalacji. Vagiem tu nic nie zobaczysz.

dgasek myslisz ze ten kabel ktory awariall poleca,laptop i soft od Brc wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pozno z ta odpowiedzia odnosnie sprzetu ale niestety brak czasu mnie nawiedza. A wiec na poczatku bylo cos takiego :(nieznam sie ale takie cos mam na Fakturze)

Reduktor: Tomasetto Arctic

Sterownik : STAG 300

Listwa Wtryskiwaczy : Valtek 3 cyl + krocce

Filtr fazy lotnej do 6 cyl

Przewod do gazu d5 + przewod do gazu d12

 

Pozniej wymieniony byl

reduktor na : KME Silver

Listwy chyba na jakies czerowne

 

Problem polega na tym ze caly czas pojawiaja sie bledy odnosnie mieszanek a ostatnio bledy zwiazane z katalizatorem(bledy kilka postow wyzej). Oczywiscie majstry wykonaly juz tysiace regulacji ale efekty byly takie same. Obawiam sie ze jezdzac caly czas z tymi bledami zajade wkoncu katalizatory i to juz bbedzie duuzy koszt i problem. czy ktos moze pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość młody to i zdziwiony że silver nie obsłuży 150KM.

I tu pojawia się drastyczna prawda na temat "monterów"(dosłownie)instalacji LPG.

 

Ten jakis w miarę uczciwy skoro wymienił. nawet nie piszczał..

Jeszcze wymęcze go o wtryski..

jak na razie nie mam zastrzeżeń do mojej instalki..

A prawda do fachowców jeest faktycznie drastyczna.. ja chyba i tak zle nie trafiłem..

warsztat który mi to zakładał to jest polecany na głównej stronie brc opisywany niby z fachowosci..

Ja to myslę ze on od razu wiedział że silwer nie pogada.. Ale miał nadzieje ze przejdzie ten temat..

A tu kicha klient upierdliwy sie trafił.. Dzieki wszystkim za info które od was uzyskałem..

spotak sie z niektórymi na spocie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakies pomysly dlaczego moze wciaz wywalac te bledy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności