Skocz do zawartości
macvw

Jaki wlać płyn chłodniczy do TDI 90KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Mam taki dylemat.Przeczytałem,że powinno sie lać do układu chłodniczego płyn G12+,który można kupić w ASO.Kupiłem mojego Passata 3 miesiące temu i zalałem układ niebieskim płynem Petrygo.Czy źle zrobiłem?W moich poprzednich VW/Passat b4,Vento itd.też lałem Petrygo i wymieniałem go co 2 lata.Myślicie,że powinienem zlać Petrygo i wlać G12+?Petrygo może zaszkodzić chłodnicy i układowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojne używać Petrygo. Ten produkowany obecnie spełnia wszystkie normy jakościowe i z tytułu swojego składu jest w pełni mieszalny np. z G12 a już na pewno nie zaszkodzi układowi chłodniczemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź.Będę dziś spokojniej spał!!!Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Generalnie powinien spełniać takie normy:

 

VW TL 774D - norma dla G12

VW TL 774F - norma dla G12+

 

Czy Petrygo je spełnia - nie wiem. Ja osobiście wybieram takie płyny, tym bardziej, że zamienniki jak Febi kosztują po 20 zlotych za 1,5 litra G12+. Oryginał na allegro można kupić nawet taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6

a co ile powinno wymieniać się płyn chłodniczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak często,jak podaje to producent płynu.Z reguły jest to co 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie powinien spełniać takie normy:

 

VW TL 774D - norma dla G12

VW TL 774F - norma dla G12+

 

Czy Petrygo je spełnia - nie wiem. Ja osobiście wybieram takie płyny, tym bardziej, że zamienniki jak Febi kosztują po 20 zlotych za 1,5 litra G12+. Oryginał na allegro można kupić nawet taniej.

A te płyny VW TL 774D - norma dla G12

VW TL 774F - norma dla G12+

można mieszać z sobą? czyli G12 z G12+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalałem układ niebieskim płynem Petrygo.Czy źle zrobiłem?

 

Nic nie jest źle. Według mnie można zalać czymkolwiek co nie zamarza w naszym klimacie zimą. Ja np mam dostęp do CZYSTEGO glikolu za darmo i mój pasio tym właśnie jest zalany. Czysty glikol jak dobrze pamiętam nie zamarza do siedemdziesięciu kilku stopni poniżej zera. Ja mam zupę zrobioną glikol+woda demi z krzepliwością dopiero poniżej -40 st . Jeżdżę na tym już prawie trzy lata i nic złego się nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z kolei mam pytanie odnośnie płynu "Uniwersalny płyn do chłodnic Glidex".

Potrzebuję zrobić dolewkę. Czy ten płyn będzie dobry do Paska 1.9 TDI?

Ten co mam w chłodnicy ma różowy kolor, a ten Glidex niebieski. Można to to mieszać?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu - najpierw bym wlał do szklanki trochę płynu z auta i trochę tego uniwersalnego i zobaczył, jak to się miesza. Ale bardziej byłbym skłonny i radziłbym, żeby do samochodu dolać na razie wody - skoro nie masz pod ręka G12 :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan, który mi to sprzedawał, twierdził, że śmiało można dolać, ale dobrze, że się zapytałem, skoro masz wątpliwości co do mieszania tych dwóch płynów.

A który z obecnych na rynku, śmiało i bez skrupułów mógłbym dolewać do tego co już mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G12 (G12+) różowy - przeznaczony do VW. Półtoralitrowa butelka koncentratu , kosztuje 35 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G12 (G12+) różowy - przeznaczony do VW. Półtoralitrowa butelka koncentratu , kosztuje 35 zł

 

Tylko na cholere przeplacac? Plyny K2 niebieski i rozowy sie mieszaja bez problemu.

Lepiej kupic koncentrat niz juz gotowy - litr koncentratu kosztuje srednio 12zl i tyle.

Czerwony to tylko barwik VW tak samo jak mercedes z tego co pamietam ma zielony barwnik.

 

A glupota jest sluchanie ludzi ktorzy do ukladu polecaja tylko G12, bo ma inny kolor niz inne. A w rzeczywistosci rozni sie tylko kolorem... i cena.

 

Nie trzymaj sie rowniez granicy zamarzania plynu -40, bo jak na niektore regiony polski to za malo. Mozesz i nawet zalac sam koncentrat, w ukladzie nic sie nie stanie. Sam tak jezdze juz drugi rok. Kolega za moja rada czwarty i nic sie nie dzieje, a zawsze masz pewnosc, ze jadac w zimowa trase dajmy na to do Suwałk nie bedziesz slyszal trzeszczenia lodu z pompy.

Edytowane przez zielonyB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko na cholere przeplacac? Plyny K2 niebieski i rozowy sie mieszaja bez problemu.

Lepiej kupic koncentrat niz juz gotowy - litr koncentratu kosztuje srednio 12zl i tyle.

A 35 zł za półtora litra koncentratu, to dużo? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już nie wiem czy dolać tego niebieskiego, czy zamawiać różowy :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór :fajny Ja bym kupił oryginał, dolał i miał święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór, ale nakierowany waszymi pomysłami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój wybór, ale nakierowany waszymi pomysłami
Otwórz maskę auta i spojrzyj na zbiorniczek wyrównawczy i przeczytaj co na nim jest napisane. Wlej to co każe napis a jeśli będziesz lał to co masz pod ręką twoja sprawa. U mnie na tym zbiorniczku jest napis G12 i taki płyn leję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, już zamówiłem G12, jestem 7 zł w plecy :debil

Chce ktoś za free niebieski płyn ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A 35 zł za półtora litra koncentratu, to dużo?

 

Niby nie duzo ale przy checi zalania calego ukladu to wychodzi nie mila kwota.

I ogolnie skoro jest pod reka niebieski to po jaka cholere specjalnie, nie odplatnie latwic czerwony? U mnie tez na poczatku byl czerwony... Ale juz go wymieszalem, w ukladzie wszystko dobrze ;)

Cytujac pewna reklame: "jesli nie widac roznicy to po co przeplacac?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności