Skocz do zawartości
gulu666

Jaki olej najlepszy do 1.8 20V APT przy 150 tys przebiegu??

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli silnik dobrze pracuje to po co kombinować?Jeśli masz zbyt dużo kasy to wydaj w bardziej pożyteczny sposób.To,że wlejesz olej za 200-300zł nie znaczy,że będzie on lepszy prócz świadomości,że był droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się. Wlałem Motula i silnik zdecydowanie lepiej pracuje (ciszej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo motul to mega jakość przy tym badziewiu najpopularniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz 10 się zbliża czas wypłaty i muszę olej wymienić ale ten olej co mam podobno wycofują go bo zmienia etykietę ale zaraz ma zdrożeć. Więc jaki inny olej byście zastąpili go? Motul, Valvoline czy zostać dalej przy Castrolu? Przebieg 310kkm. Olej 5W40 full Syntetyczny. Z takiej bańki jest zalany.

 

93383bcd929edfc541a1358f232386e9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej którykolwiej z tych, które wymieniłeś. Castrola sobie odpuść. Teraz tak jak wspomniałeś ceny poszybowały do góry, także wogóle się nie kalkuluje. Za tą cenę można mieć coś znacznie leszego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie kombinować i zalewać z tych co wymieniłeś

 

a. valvoline synpower 5W40 5L - super cena

b. motul 8100 x-cess 5W40 5L - jak wyżej

 

możesz do tego wziąć jeszcze valvoline durablend 5W40 5L pod rozwagę - tutaj już mówimy o naprawdę korzystnym oleju ale pomimo lepkości 5W40 jest to produkt półsyntetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Passata B5 3BG. Wolę się przygotować trochę wcześniej na wymianę oleju. Więc jaki najlepszy do silnika 1.9 TDI 130KM? Przebieg to prawie 250tys. Prawdopodobnie oryginalny. Wcześniej miałem golfa z silnikiem 115KM i lałem castrol edge 5w40. Nie jestem expertem więc sięgam po radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna jestem posiadaczem Passata B5 3BG. Wolę się przygotować trochę wcześniej na wymianę oleju. Więc jaki najlepszy do silnika 1.9 TDI 130KM?
Przeczytałeś tytuł tego wątku... ?

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewać-do-silników-TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopię.

 

Jeżdzę 1.8 20v ADR. Ostatnio wyciągnąłem bagnet (na zimnym silniku, po nocy) i się przeraziłem bo oleju było poniżej minimum, już na tej końcowej części bagnetu, przetłoczenie było czyste.

 

Pobiegłem od razu na najbliższą stację i kupiłem najlepsze co mieli, tj. Castrol 10w40 (wiem że gówno ale awaryjnie może być). Dolałem litr i poziom jest ok. Jeszcze nie zmieniałem oleju po poprzednim właścicielu i nie wiem co było wlane pierwotnie.

 

 

Teraz pytanie - ani razu nie mignęła mi kontrolka pomarańczowa, raz dosłownie na ułamek sekundy (parę tyg. temu) mignęła czerwona bo jechałem stosunkowo szybko na b. ostrym zakręcie. Żadnych innych objawów nie odnotowywałem, silnik pracował czas cicho i nie dawał niepokojących oznak. Niestety co sobota otwieram maskę i obawiam się, że nieświadomie cały czas ową kontrolkę "resetowałem" :(

 

Czy mimo to jest możliwe, że silnik doznał jakiejś awarii która się jeszcze nie ujawniła? Albo przynajmniej go "przytarło"?

Edytowane przez wloczykij555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam 1,9TDI 115km 2000rok (di -czerwone) poprzedni lał olej MOBIL 5w30 super 3000 jaki olej wlać ? i ile wchodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wejść około 3,6l oleju. Powinieneś lać coś co spełnia normę 505.01.

 

Możesz lać ten sam lub zmienić na coś innego co ją spełnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę odkopię.

 

Jeżdzę 1.8 20v ADR. Ostatnio wyciągnąłem bagnet (na zimnym silniku, po nocy) i się przeraziłem bo oleju było poniżej minimum, już na tej końcowej części bagnetu, przetłoczenie było czyste.

 

Pobiegłem od razu na najbliższą stację i kupiłem najlepsze co mieli, tj. Castrol 10w40 (wiem że gówno ale awaryjnie może być). Dolałem litr i poziom jest ok. Jeszcze nie zmieniałem oleju po poprzednim właścicielu i nie wiem co było wlane pierwotnie.

 

 

Teraz pytanie - ani razu nie mignęła mi kontrolka pomarańczowa, raz dosłownie na ułamek sekundy (parę tyg. temu) mignęła czerwona bo jechałem stosunkowo szybko na b. ostrym zakręcie. Żadnych innych objawów nie odnotowywałem, silnik pracował czas cicho i nie dawał niepokojących oznak. Niestety co sobota otwieram maskę i obawiam się, że nieświadomie cały czas ową kontrolkę "resetowałem" :(

 

Czy mimo to jest możliwe, że silnik doznał jakiejś awarii która się jeszcze nie ujawniła? Albo przynajmniej go "przytarło"?

Skoro dolałeś litr to w silniku miałeś jeszcze około 3 litrów więc nic złego nie powinno wydarzyć, smok zalany jest olejem już przy 1 litrze oleju, ale na przyszłość zaglądaj częściej na bagnet bo kontrolka to kontrolka działać nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża mi się kolejna wymiana oleju. To będzie już trzecia, odkąd posiadam Passata 1.8 20v 125km. Obecnie zalewałem 10w40 - raz Castrol, potem Valvoline. Wycieki oleju mam z uszczelki pod miską olejową, ale ze wzglęgu na jej położenie - nie spieszy mi się z jej wymianą i ewentualnie dolewam olej, jeżeli ubywa z tego powodu.

 

Zastanawiam się, aby przejść na 5w40 - Valvoline albo Motul. Co sądzicie o takim przejściu, czy pozostać przy półsyntetyku? Domniemam, że wycieki przez tą uszczelke będą częstsze ze względu na rzadszy olej lub moge się mylić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli między wymianami dolewasz nie więcej jak 1L to śmiało zejdź na 5w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności