Skocz do zawartości
gulu666

Jaki olej najlepszy do 1.8 20V APT przy 150 tys przebiegu??

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdże na mobilach. W dieslu mam Mobil turbo 10W a w benzynie 5W. Do tej pory czy benzyna czy diesel jezdziłem na LOTOSIE 10W robiłem mnóstwo tys. km. bez jakichkolwiek uszczerbkow dla silnika. Warunek był jeden wymiana co 10 tyskm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !! poprzednik zalał paska 1.8 ADR olejem mineralnym , teraz czeka mnie wymian . stąd moje pytanie czy zostać przy minerale czy zalać półsyntetykiem?? wiem że raczej nie powinno się zmieniać az wyzszego na niższy . cvo koledzy doradzają ? passat jest zagazowany i od jakiegoś czasu przy rozruchu słychać przez jakieś parę sekund hydropopychacze !! oleju nie bierze ! proszę o poradę

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowanie zalałbym półsyntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półsyntetyk :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem tego zdania tylko jaki to wpływ będzie miało na pracę hydrpopychaczy? czy na rzadszym półsyntetyku nie zaczną one dopiero szaleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny raczej ucichnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też jestem tego zdania tylko jaki to wpływ będzie miało na pracę hydrpopychaczy? czy na rzadszym półsyntetyku nie zaczną one dopiero szaleć?

 

półsyntetyk to raczej jest gesciejszy wiec co do pracy popychaczy to powinny ucichnac własnie a nie głosniej pracowac, ja bym zalewał jak juz połsynetyk to Motul 10W40 dobry i polecany olej przez wszystkich, ewentualnie Castrol 10W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
półsyntetyk to raczej jest gesciejszy

 

Od mineralnego? :szok:

Zastanów sie - zanim coś napiszesz :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też jestem tego zdania tylko jaki to wpływ będzie miało na pracę hydrpopychaczy? czy na rzadszym półsyntetyku nie zaczną one dopiero szaleć?

 

Po zakupie też przeszedłem z mineralnego na półsyntetyk, popychacze bez zmian, silnik chodzi gładziej po odpaleniu. Uważaj na świece i uszczelki 4 wałków z przodu silnika. Mi zaczęło mocno ciec , świece miałem całe w oleju.

Polecam ci zmianę oleju, tylko pilnuj czy nie pojawi się olej na świecach i na pasku rozrządu.

 

A olej moim zdaniem to jakikolwiek półsyntetyk tylko wymiana co 9000, ja używam elf 10w40 kosztuje jakieś 65 zł 4 litry

Edytowane przez @BERGER@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od mineralnego? :szok:

Zastanów sie - zanim coś napiszesz :wmorde

 

półsynetyk jest gesciejszy od 5w40 czyli pelengo syntetyku to miałem na mysli kolego :)

a mineralny wiem ze jest gesciejszy od półsntetyku to normalne :)

 

To miałem na mysli sorki za byka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
półsynetyk jest gesciejszy od 5w40 czyli pelengo syntetyku

No właśnie :D

 

to miałem na mysli

Ale niedokładnie je wyraziłes :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam !! poprzednik zalał paska 1.8 ADR olejem mineralnym , teraz czeka mnie wymian . stąd moje pytanie czy zostać przy minerale czy zalać półsyntetykiem??

 

Jeśli silnik jest w dobrej kondycji, nie bierze i nie gubi oleju to jak najbardziej półsyntetyk możesz zalać.

Tylko z tego co czytałem i słyszałem dobrze jest zmienić 2-3 razy filtr oleju między wymianami oleju, gdyż półsyntetyk ma trochę dodatków czyszczących i jest rzadszy od mineralnego więc wypłucze trochę nagaru i syfu który zbierał się będzie właśnie w filtrze :)

 

wiem że raczej nie powinno się zmieniać az wyzszego na niższy

 

Bzdura wierutna.. warunek taki jak powyżej, czyli silnik nie pijący i nie palący :D oleju..

Co więcej.. jeśli na półsyntetyku będzie ok wszystko nie będzie go brał ani wyciekał można przy następnej wymianie pokusić się o przejście jeszcze jedną półeczkę wyżej na full synthetic :) Jeśli będzie ciekło czy brało olej to nie uszczelniać mineralnym tylko zrobić z silnikiem porządek.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli silnik jest w dobrej kondycji, nie bierze i nie gubi oleju to jak najbardziej półsyntetyk możesz zalać.

Tylko z tego co czytałem i słyszałem dobrze jest zmienić 2-3 razy filtr oleju między wymianami oleju, gdyż półsyntetyk ma trochę dodatków czyszczących i jest rzadszy od mineralnego więc wypłucze trochę nagaru i syfu który zbierał się będzie właśnie w filtrze :)

 

 

 

Bzdura wierutna.. warunek taki jak powyżej, czyli silnik nie pijący i nie palący :D oleju..

Co więcej.. jeśli na półsyntetyku będzie ok wszystko nie będzie go brał ani wyciekał można przy następnej wymianie pokusić się o przejście jeszcze jedną półeczkę wyżej na full synthetic :) Jeśli będzie ciekło czy brało olej to nie uszczelniać mineralnym tylko zrobić z silnikiem porządek.. ;)

 

Popieram!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 1.8 APT zasilany LPG. Na zegarze mam 221 000km, aktualnie mam zalanego bodajże Castrola 10w40, aczkolwiek na wiosne chcę zmienić olej. Myślę nad Valvolinem o podobnych właściwościach. Co Wy byście doradzili? Dodam jeszcze raz - mam LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt to regularna wymiana. Z dobrych olej to moge polecić Motula lub Eneosa ewentualnie Fuchsa. Reszta to średnia półka. Pewny jest Fuchs i Eneos, bo nie podrabiany. Motula bardzo często można spotkać podrobionego, nie wspominająć o Castrolu, Mobilu i innych tanich olejach.

Osobiście moje AEB smiga na pelnym syntetyku.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 8 lat handluje motulem a podróby widziałem kilka razy.

Jeśli ktoś szuka mega okazji to znajdzie podróbę.

Tak niestety jest.

i wracając do tematu 1.8T to silnik stworzony pod 5W40

 

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie którym olejem zalać silnik ADR:

 

Valvoline MaxLife 5w-40 (aktualnie na tym jeżdżę)

Motul X-8100 CLEAN 5W-40

LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40

LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W-40

 

?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z tym co jezdzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
którym olejem zalać
Jeżeli czytałeś poprzednie wątki to powinieeś wyciągnąć wniosek, że marka ma znaczenie drugorzędne. Liczy się klasyfikacja oleju !

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A co jest nie tak z tym co jezdzisz?
No własnie ! Kolega Tomek kombinuje jak koń pod górkę a sam chyba nie wie, czego chce :sese2 Skoro do tej pory było dobrze, to czego szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności