Skocz do zawartości
gulu666

Jaki olej najlepszy do 1.8 20V APT przy 150 tys przebiegu??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie zalany Mobil 1 5W50 full syntetic, nie wiem czy on jest odpowiedni?? A jaki olej jest najlepszy do tego silnika. jezdze normalnie nie katuje samochodu, obecnie mam przerobiony na gaz sekwencyjny od tygodnia. Prosze o porade. Jaka firma najlepsza oleju do Passata??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam motor i przebieg 198tyś jakiś czas temu zalałem mu Quantum Synta VW 505.00Approved SAE 10W-40 (polecony w serwisieVW) i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do tematu .Miałem zalany w autku Shell Helix plus 10W40 jak dobrze pamiętam,tylko że po przejściach jakie miałem z wcześniejszym autkiem i tym olejem zmieniłem na Texaco Havoline Extra 10W40.Według norm jakie ustalił vw dla swoich aut do silników benzynowych jest norma VW500 00 VW501 01 VVW502 00, norma jaką posiada olej Havoline jest VW505 00 i według VW jest to norma dla aut z silnikiem wysokoprężnym,tak jak olej który polecił serwis koledze vipmisiek.Czy ten olej można stosować do auta takiego jak posiadam czy pozostać przy Shell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Mam obecnie zalany Mobil 1 5W50 full syntetic, nie wiem czy on jest odpowiedni?? A jaki olej jest najlepszy do tego silnika. jezdze normalnie nie katuje samochodu, obecnie mam przerobiony na gaz sekwencyjny od tygodnia. Prosze o porade. Jaka firma najlepsza oleju do Passata??

 

Mysle ze ten co masz bedzie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki silnik i stosowałem Lotos synt. SJ ,Silnik byl w idealnej kondycji ,nie bral oleju,sprzedałem przy przebiegu 180 tys i nastepny własciciel też go używa.Olej stosowałem w innych autach ,które posiadałem lub posiadam i nigdy mnie nie zawiódł.Jest to dobry ,tani olej(80 zł)spelniający normy VW ,zapewniający idealną czystość silnika i ma podstawowa zaletę oprocz ceny -nikt go nie podrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ten jaki zaleca producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, zakupiłem passata b5 ale sprzedający nie wie jaki olej był zalany a w dokumentach nic nie pisze i mam pytanie co mam wlać ?

 

Silnik 1.8 (125km)

Przebieg: 175 tys.

Rocznik: 1998

 

 

I jeszcze jedno gdzie piszę albo mogę znaleźć oznacznie silnika czy to APT czy coś innego ?

Edytowane przez tooomuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie piszę albo mogę znaleźć oznacznie silnika czy to APT czy coś innego ?

 

Z tyłu w bagażniku, we wnęce koła zapasowego na wlepce lub na naklejce na osłonie paska rozrządu lub - jak ściągniesz plastik z góry silnika, to na bloku od góry - będzie kod sinika.

 

A jak nie wiesz jaki był olej, to zalej półsyntetyk.

 

Przebieg: 175 tys.

Rocznik: 1998

 

U mnie przebieg 301200km, rocznik '97 - tak więc wątpię, by to - co masz na "szafie" było prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tyłu w bagażniku, we wnęce koła zapasowego na wlepce lub na naklejce na osłonie paska rozrządu lub - jak ściągniesz plastik z góry silnika, to na bloku od góry - będzie kod sinika.

 

A jak nie wiesz jaki był olej, to zalej półsyntetyk.

 

 

U mnie przebieg 301200km, rocznik '97 - tak więc wątpię, by to - co masz na "szafie" było prawdziwe.

 

 

Znalazłem mam ADR

Szczerze też wątpię co do przebiegu ale brałem to pod uwagę, chodź wnętrze wygląda bardzo zadbane fotele niepoprzecierane więc różnie to bywa no ale cóż już kupione i jak narazie jestem zadowolony !!:))

 

półsyntetyk 10-W40 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półsyntetyk 10-W40 ??

 

Tak.

Ja tam nadal na FULLu jeżdżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.

Ja tam nadal na FULLu jeżdżę.

 

Ja bym tam wolał zalać 5-W40 no ale cóż nie wiem co jest więc dla bezpieczeństwa zaleje 10-W40 a jakiegoś producenta mi polecisz czy to bez znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w temacie - jaki olej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj w temacie - jaki olej ?

 

Ok, dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koledzy też się przymierzam do wymiany oleju no i nie znam poprzedniego jaki był wlany.Co robić?? Czy lać półsyntetyk 10-W40 ?? przebieg po zaglądnięciu do książeczki serwisowej ostatnio zatrzymał się na 180 000 w 2008 roku od tamtej pory nie był serwisowany no i przede mną od 2008 roku było już 4 właścicieli tyle,że jak kupywałem passka to miał ponad 200 000 a terz przeskoczylo samo na 54 000 i tak zostało,nie wiem o co kaman:blink i teraz potrzebuje porady co zrobić:rumieniec jaki olej lać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lej półsyntetyk 10W/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No koledzy też się przymierzam do wymiany oleju no i nie znam poprzedniego jaki był wlany.Co robić?? Czy lać półsyntetyk 10-W40 ?? przebieg po zaglądnięciu do książeczki serwisowej ostatnio zatrzymał się na 180 000 w 2008 roku od tamtej pory nie był serwisowany no i przede mną od 2008 roku było już 4 właścicieli tyle,że jak kupywałem passka to miał ponad 200 000 a terz przeskoczylo samo na 54 000 i tak zostało,nie wiem o co kaman:blink i teraz potrzebuje porady co zrobić:rumieniec jaki olej lać :]

Ja miałem zalany półsyntetyk, ale przelałem syntetykiem (motul) i się nie stresuję. Silnik bierze olej, ale jest to dla mnie do przyjęcia i pozostaję przy full syntetyku. Jak przeczytasz cały wątek to się przekonasz, że zdań jest wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci polecił Liqui Moly 10W40 MoS2 (dwusiarczek molibdenu) cena trochę wyższa niż popularnych marek ale wierz mi że warto. Przed zalaniem nowego oleju rozważ zastosowanie Engin Flush tej samej firmy. Możesz być bardzo pozytywnie zaskoczony efektem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym Ci polecił Liqui Moly 10W40 MoS2 (dwusiarczek molibdenu) cena trochę wyższa niż popularnych marek ale wierz mi że warto. Przed zalaniem nowego oleju rozważ zastosowanie Engin Flush tej samej firmy. Możesz być bardzo pozytywnie zaskoczony efektem.

zgadza się, mam troskzę klientów po zalaniu tego LM MoS2 i każdy mówi to samo

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No koledzy też się przymierzam do wymiany oleju no i nie znam poprzedniego jaki był wlany.Co robić?? Czy lać półsyntetyk 10-W40 ?? przebieg po zaglądnięciu do książeczki serwisowej ostatnio zatrzymał się na 180 000 w 2008 roku od tamtej pory nie był serwisowany no i przede mną od 2008 roku było już 4 właścicieli tyle,że jak kupywałem passka to miał ponad 200 000 a terz przeskoczylo samo na 54 000 i tak zostało,nie wiem o co kaman:blink i teraz potrzebuje porady co zrobić:rumieniec jaki olej lać :]

 

 

No ja kolego zalałem Castrol 10w40 i jak na ten moment wszystko ok jest ;)) żadnej dolewki jeszcze nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tooomuss tak jak mówisz,też wlałem Castrol 10W40 i jak narazie nic się nie dzieje.Po sprawdzeniu po jakims czasie co się dzieje z olejem,zauważyłem ze nie zmienił swojej barwy i ze jest taki stan jak po wlaniu ,,,czyli chyba wszystko jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności