Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat zakupilem kit FK Automotive, byly wlasciciel zapewnial mnie ze zawieszenie nie jest twarde, mowil ze ladnie auto sie trzyma w zakretach, jest dosc komfortowe a nie beton ze zeby pekaja, mam nadzieje ze tak bedzie bo taczki niechcem z passka zrobic tylko lekko te 4cm w dol go dac. Bo jak. Tamtym roku zalozylem 18 to koza straszna :-) a i mowil zeby pod tylnie sprezyny kupic gumy 5mm bo inaczej za mocno siadzie? Co wy na to? Ja sie na tym nie znam bo nigdy nie zakladalem zawiechy, mialem jedynie beemke na kit weitek i kw 80/50. Ale to byl beton :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kupowałeś springi od sedana do kombi i dlatego Ci polecił na tył podkładki, bo wtedy faktycznie niżej tył siądzie a przód będzie jak motorówka...

Poza tym na 18" i kicie nie oczekuj że będzie komfortowo, bo nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On je mial w b5 sedanie. Jak przegladalem aukcje z takim kitem co jest z sedana to niczym sie nie rozni. Zobaczymy jak zalozy najwyzej jak bedzie za nisko tyl to dodam wieksze gumy. Wiem ze nie bedzie mega komfottowo bo na samych 18 jest juz twardszy. Ale chodzi o to zeby nie byl beton:-)

 

---------- Dodano o 11:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:56 ----------

 

Ja mam sedana i on tez mial. Mowil ze jemu byl tyl za nisko i dlatego dal 5mm gumy na tyl pod sprezyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sedana i on tez mial.

 

Skoro Ty masz sedana i kupiłeś springi od sedana to będzie ok, chodzi o to że kombi i sedan ma inną wagę i np jak założysz sprężyny od sedana (sportowe) do kombi to tył będzie niżej wtedy siedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie juz o tym czytalem. Sprzedajacy zapewnial ze sa one z sedana i z silnikiem diesla, tyle ze on ma benzyne 1.6. I jak je bralem to mowil ze dawal gumy na tyl 5mm i zebym tez dal sobie bo bedzie tyl za nisko :-)

Rozmawialem z mechanikiem to powiedzial ze jak bedzie za nisko to niema problemu zeby dozucic gumy.

A na przod daje sie jakies gumy pod sprezyny czy nie?

Bo z tego co mowil sprzedajacy to z tylu orginalne sa gumy pod sprezyny ale cieniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy 1BE są różne rodzaje w zależności od wersji silnikowej czy 1BE to zawsze 1BE? Ile niżej zejdzie mi variant z ADRem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, są różne rodzaje do różnych wersji silnikowych (kolorowe oznaczenie kropkami)

Tak jak wszystkie 1BE, 20 mm mniej niż seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisalem to co jest na amorkach i na sprezynach ale na stronie Fk wyswietla mi 0 wynikow, moze wy cos wiecej o tym wiecie...

Tylne amory FKXVW021HA-1

3310

PRZEDNIE AMORY FKZZAU50-1

1011

Sprezyny

Fks 48 va

Fks 48 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce kupic zawieszenie gwintowane do paska b5 sedan 1,8t 99r . zastanawiam sie czy brac zawieche marki AP za 2tys czy styknie mts technik za 1tys. Warto doplacic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chce kupic zawieszenie gwintowane do paska b5 sedan 1,8t 99r . zastanawiam sie czy brac zawieche marki AP za 2tys czy styknie mts technik za 1tys. Warto doplacic?

 

Bierz ap bez dwóch zdań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie tych AP amory są gazowe, czy olejowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące zawiechy gwintowanej AP 40-70 mm/30-70 mm jak je najlepiej ustawić? Tak, żeby było ładnie, ale, nie za nisko, żeby nie chaczyć na naszych polskich drogach? Na razie mam zimówki 15 cali i jaki rozmiar felg tu wejdzie pod dane obniżenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie dotyczące zawiechy gwintowanej AP 40-70 mm/30-70 mm jak je najlepiej ustawić? Tak, żeby było ładnie, ale, nie za nisko, żeby nie chaczyć na naszych polskich drogach? Na razie mam zimówki 15 cali i jaki rozmiar felg tu wejdzie pod dane obniżenie?

-50 przód -40 tył,każdy rozmiar wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś miał styczność z gwintem fk ak street ? za nowy 1200 zl i daja 2 letnia gwarancje podobno . czy moze lepiej dołozyc 800 zł i kupic ap .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie dolozyc a jak nie dolozyc to lepiej MTS a nie fk - takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś miał styczność z gwintem fk ak street ? za nowy 1200 zl i daja 2 letnia gwarancje podobno . czy moze lepiej dołozyc 800 zł i kupic ap .

twardy jak cholera,sprężyny przednie skrzypiały jak stary tapczan,wyjąłem po kilku dniach,na pewno AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to widzisz diznw e bo wiekszosc mowi ze fk ak street to jeden z najbardziej miekkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to widzisz diznw e bo wiekszosc mowi ze fk ak street to jeden z najbardziej miekkich ;)

Też tak słyszałem jak sam nie założyłem ,w porównaniu do podobnego obniżenia na kicie H&R + amory KONI to poprosu przepaść,oczywiście na niekorzyść FK AK street ,bo pewnie te wyższe modele FK są o niebo lepsze i miększe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mts lub ap zalezy jak bd z kasa . dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet zawieszenia 1BE o ile obniża auto w porównaniu do standartowego zawieszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności