Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sadzisz ? Wiadomo, ze nie bez powodu sa droższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sadzisz ? Wiadomo, ze nie bez powodu sa droższe...

 

Po części pewnie masz racje, ale ja sądzę, że sprężyny tego typu to tak prosta rzecz, że jakość będzie podobna. Inna sprawa, że w porównaniu będą te zestawy mieć inna charakterystykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po części pewnie masz racje, ale ja sądzę, że sprężyny tego typu to tak prosta rzecz, że jakość będzie podobna. Inna sprawa, że w porównaniu będą te zestawy mieć inna charakterystykę.

 

Jaka jest różnica w prowadzeniu w obydwu przypadkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może Passata B5 na sprężynach przód -40, tył -30? Dopiero co założyłem jednak mam wrażenie, że tył jakoś słabo siadł... Sprężyny to AP dedykowane.

Edytowane przez Fr4n3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może Passata B5 na sprężynach przód -40, tył -30? Dopiero co założyłem jednak mam wrażenie, że tył jakoś słabo siadł... Sprężyny to AP dedykowane.

 

To wywal jedną z gum pod sprężyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te gumy jaką spełniają funkcje? Nic się nie stanie jak wyciągnę po jednej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz się tych bum pozbyć nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube one są? I ile tam sztuk po jednej stronie jest? Obecnie Passat tak leży. Tak jak pisałem przód -40 tył -30 teoretycznie. W praktyce myśle ze przód siadł idealnie, tył może z 10-15mm..

IMG_3378.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gumy mają chyba 1cm grubości po jednej stronie są 2 sztuki na górze i na dole czyli nad sprężyną i pod sprężyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas różnica która wyjąć? I czy dać tam jakiś płaski kawałek gumy żeby nie stukało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy która. Raczej nie ma potrzeby nic wkładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, póki co wyciągam po jednej. W środę dam znać jak to siadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę mam założone standardowe zawieszenie w passacie b5 fl 2004 kombi i chciał bym go obniżyć o 3 cm czy wystarczy wymiana sprężyn jeśli tak to jakie mógł bym zalozyc8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiec 1BE ma jakieś oznaczenie kolorystyczne i czy pasują również od benzyny

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

1be

Edytowane przez B5 K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze, mam do Was pytanie. Właśnie wylały mi się amorki z tyłu i zastanawiam się czy kupić nowy gwint TA z regulowaną twardością, czy jakiś kit -40 lib -30. Dodam tylko, że na gwincie będę jeździł rozkreconym przez większość roku, skrecany by był tylko na lato. Czytałem, że TA jakieś super nie jest, no i po co kupować gwint, jak się będzie jeździć na rozkreconym to może kit, ale jakiej firmy? Fajnie było by się zmieścić do 1000pln, ale pewnie się nie da kupić w tej cenie czegoś bardzo dobrego. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Edit: ewentualnie podpowie ktoś co lepsze gwint mts vs gwint TA? A i na -40 da się wjechać na krawężnik i progi spowalniajace? Co z wygoda na tych gwintach?

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwinty TA/MTS nie mają regulacji twardości, a wysokości. Regulacja twardości to w gwintach za co najmniej 4 koła.

Plusem gwintu jest to że zawsze możesz sobie dokładnie wystawić wysokość auta. Na kicie już tak łatwo nie będzie. ja tam z założenia swoim na krawężniki nie wjeżdżam, nawet jak był na 16". A jeśli chodzi o progi to zależy na jakie trafisz. U mnie w miejscowości to nie mam najmniejszego problemu z progami, a mój poszedł chyba jakieś -50mma albo i lepiej. No może prócz 2-3 progów ale na szczęście nie mam potrzeby aby zapuszczać się w te miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i na -40 da się wjechać na krawężnik i progi spowalniajace?

albo obniżanie auta i jazda normalnie po ulicy, albo seria i jeździsz po krawężnikach (chociaż zastanawiam się po co...:sciana)

 

ja obecnie mam gwint mts, osłona pod silnikiem jest 4,5cm nad ziemią (a jest mocno spięta i nie odstaje, nie wisi luźno) i jeżdżę tak na co dzień po LBN

TA twardszy będzie troszkę ale MTS chyba lepiej wykonany - TU: http://zawieszenia-sportowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=17:info-ogolne masz porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę na -40 kit. O krawężniki się martwię, bo jak jeżdżę na uczelnię to w różnych miejscach trzeba stanąć. To prawda, że sprężyny H&R są twardsze od Eibach? Kusi mnie opcja sprężyn niższych i jakiś amorków sportowych, albo budżetowe mts, albo nie wiem co.

 

A i jeszcze jedna rzecz, myślałem o wsadzeniu jakiś amortyzatorów innej marki, ale do tej pory nie znalazłem o skróconym skoku, podpowie ktoś gdzie szukać?

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź również kit od ap, ja mam -40 na 18 225/40 i spokojnie można jeździć. Większe krawężniki po prostu omijać i dziury tez. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności