Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

interesuje mnie dokładnie to samo co kolegę wyżej jak prawidłowo powinna być zamontowana spręzyna? Zwoje gęściej u góry czy u dołu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie w taki sposob dzis zamontowalem. Niedlugo przygotuje maly tutorial jak wymienic przod bo nie znalazlem takiego na forum. Jesli ktos tak jak ja bedzie sie bral za to pierwszy raz w zyciu to na pewno sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIema z tym wielkiej filozofii , ale dla kogos kto bedzie to robił pierwszy raz może to byc pomocne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na forum gdzieś napisane/opisane jak wymienić przód (amortyzator i sprężyna) .Nawet bez rozpinania górnych wahaczy ....

O ile dobrze pamiętam w wątku o tylnym zawieszeniu jest chyba link podany albo zacytowany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem springi przód/tył jakieś 1,5 miesiąca temu - nie trzeba rozpinać wahaczy :) Instrukcja jest na forum lub Youtube.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wymiana nie znalazlem ale skoro mowicie ze jest na forum to znaczy ze zle szukalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam taki maly dylemat...

wyhaczylem na tablicy-dwie osobne aukcje, sprezyny h&r.

tylne sa dedykowane do b5 kombi(fwd), a przod do (awd)... mialy zostac zlozone z amorami mts'a ale sytuacja zmusila mnie do kupna ich ciut pozniej - za jakies 2 miesiace...

i teraz pytanie... czy zakladac w/w sprezyny na seryjne amory - zostalo ich ok 80%... i jak usiadzie ten przod ze sprezyna od awd (nizej/wyzej niz 35-40mm)?

czy poczekac az dokupie amory mts'a i skrecac wszystko razem?

jestem cholernie ciekaw efektow i co najwazniejsze teraz mam troche wolnego czasu a pozniej bedzie z nim ciezko...

bylbym wdzieczny za podpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam okazję dostać przednie sprężyny od A6 obniżające o 30 mm tyle,że od motoru 2,8l.Pytanie - nie wiecie przypadkiem czy przy 1,9 TDi też siądzie 30 mm ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód lżejsz, będzie stał wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przód lżejsz, będzie stał wyżej.

 

Dzięki Kolego.

 

Teraz mam tak :

 

13a2bdae122f87cfm.jpg

 

Tył : 2xniebieski + 1xpomarańcz,a przód KYB RH1020.

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posta pod postem,ale mam problema.

Co może być przyczyną,że przód po prawej stronie stoi wyżej o 1 cm niż lewa strona.Dopiero dzisiaj zauważyłem i mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-vw-passat-b5-audi-a6-superb-i3379317321.html

 

co myslicie o takim zawieszeniu bo niedlugo bede musial wymienic tylna belke i odrazu chcialbym wymienic zawieszenie czy z tego zestawu bede zadowolony i ile na nim polatam po polskich drogach??

 

mam sedana

 

ewentualnie byscie mi cos doradzili tak do 1500zl nie musi byc gwintu zeby trochu sie autko obnizylo bylo wytrzymale i dobrze trzymalo sie drogi - oczywiscie za komplet przod + tyl

Edytowane przez max8810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy do paska gwint MTS dobrze się sprawuje, w sensie czy nie ma betonu??bo jak miałem kiedyś w golfie MKIII Tuning Arts, to była tragedia. No i drugie pytanie, czy gwint nie zniszczy wielowachacza, bo to podstawowa kwestia. Nie chce go spuszczać do samej ziemi, ale tak do opony.

 

---------- Dodano o 11:07 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:46 ----------

 

maxx8810 Ten gwint powinien być ok, mój kumpel zakładał go do golfa III i poza obniżeniem, komfort się nie stracił, nie wiem jak będzie w pasku, ale podejrzewam że podobnie. Jednak jeśli chcesz tylko usunąć szczelinę między kołem a nadkolem to radzę kupić tylko springi, bo po co tyle kasy na gwinta wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten gwint jest sztywniejszy niż dedykowany przez VW Sachs Performance Set (który mam/miałem) to będzie mało komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie w takim razie springi byscie mi proponowali lacznie z amortyzatorami bo pasowalo by calosc wymienic bo auto "lata" na boki

:/ nie wiem czy to wina skrzywionej belki czy nie ale 2 razy placic za to samo to raczej lepiej wymienic komplecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz skrzywiona belkę, to raczej to jest przyczyna latania na boki, na zużytych amorkach auto by ci pływało, albo skakało, czuł bys na dziurach że jedziesz na samych sprężynach- miałem tak przy wylanych amrokach na tyle, ale auto nie latało mi na boki:rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia ze sprężynami MTS-Technik. -40 ? Będą dobrze siedzieć w B5 1.9 TDI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ile obniżają sprężyny AP A4/2 VA ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam takie pytanie dotyczace wymiany belki tylnej co jeszcze trzeba doliczyc do kosztow oprocz belki co powinno sie wymienic przy takim zabiegu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności