Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vray

Panie Przemku, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź , ale moje pytanie dotyczyło programowania kluczyka pod immbobilajzer. Kluczyk już mam docięty i zaprogramowany pilot, tzn otwiera centralny i włącza/wył. alarm. Chodzi o to że trochę nie jasna jest dla mnie procedura dodania nowego klucza, który mam z ebaya z czystą pestką i chcę go "dołożyć" do immo. I bardzo ważne - chcę to wykonać nie tracąc obecnego kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vray

Właśnie tego nie rozumiem- będę to robił pierwszy raz , więc stąd moje obawy przed sp.. czegoś. Jak już robię tą adaptację to mam wpisać jako ilość kluczy 2(obecny i ten nowy)? I czy ten który mam sprawny też ma być adaptowany /wsadzony do stacyjki? Skoro wszyscy piszą ,że klucz już raz zaprogramowany pod immo nie może być drugi raz programowany, tego nie czaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim programem mozna zczytac pin z pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vray

To nikt nie jest w stanie odpowiedziec na proste pytanie jak dopasowac drugi kluczyk do immobilajzera?

Co mam wpisac przy 2 punkcie adaptacji Vagiem i czy mam wkladac do stacyjki tylko ten nowy klucz , a stary zostanie juz w pamieci?

Jestem pewien , ze wielu z forumowiczy dopasowywalo sobie 2 klucz i maja z tym doswiadczenie. W koncu forum jest od tego zeby sobie pomagac. Ja jestem nowy na tym forum, ale czytam je teraz regularnie i jak bede w stanie w czyms pomoc to nie omieszkam.Dzieki kazdemu co poswieci minute na przeczytanie powyzych postow w tym watku i udzieli odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czego nie rozumiesz

1.

 

[select]

[25 - Immobilizer]

[Login - 11]

Enter zero followed by the 4-digit SKC.

For example, if your SKC is 1234, enter 01234.

[Do It!]

 

2.

 

[Adaptation - 10]

Enter 01 in "Channel Number"

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter "new value" of 0

[Test]

[save]

This clears out the old key-matchings.

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys

[Test]

[save]

 

3.

 

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Switch ignition off and remove key

 

4.

 

Insert next key to ignition and switch ignition on again

Count to two ("One one-thousand, two one-thousand") out loud

Switch ignition off and remove key

 

5.

 

Repeat step 4 with each key until all keys have been matched.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Wpisujesz zero przed cztero cyfrowym pinem przy logowaniu.

 

Enter 01 in "Channel Number"

[Read]

The "Stored Value" is the number of keys currently matched.

Enter "new value" of 0 <----------- najpierw zero

[Test]

[save]

 

Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys czyli w twoim przypadku 2

[Test]

[save]

 

Chyba reszta jest jasna?

 

A jak nie to wykładam:

wkładasz kolejno kluczyki do stacyjki i przekręcasz na zapłon, czekasz 2 sekundy i drugi klucz tak samo.

Pamiętaj ze masz kilkanaście sekund na wkładanie tych kluczy, potem immo przechodzi w fazę normalnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ze trzeba uzyc tego starego kluczyjka i nowego przy programowaniu immo bo one chyba maja zmienny kod immo i musze sie zgrac ze soba znaczy zeby jednym i drugim szlo odpalac , ale glowy nie daje za te info... tez wlasnie musze doprogramowac immo ale nawet nie umiem zczytac z pamieci jaki mam pin :( a tego programu vag tacho nie umiem niestety znalezc.. bylbym wdzieczny gdyby ktos podeslal :)

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalem ze trzeba uzyc tego starego kluczyjka i nowego przy programowaniu immo bo one chyba maja zmienny kod immo i musze sie zgrac ze soba znaczy zeby jednym i drugim szlo odpalac , ale glowy nie daje za te info... tez wlasnie musze doprogramowac immo ale nawet nie umiem zczytac z pamieci jaki mam pin :( a tego programu vag tacho nie umiem niestety znalezc.. bylbym wdzieczny gdyby ktos podeslal :)

misc.php?do=email_dev&email=aHlkcm9jbGVhbkB0bGVuLnBs

 

 

Tak używa się przy adaptacji wszystkich kluczy.

Co do Vag Tacho to sam soft ci nie wystarczy, do tego jest potrzebny interfejs Vag Tacho. Z Vag Com-em ci nie podziała.

Ale nic soft poszedł na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie nie pomyslalem ze jeszcze kabel,,, ale wielkie dzieki za softa!! :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba siedzi eeprom 93C4*, więc można wy lutować kość zrobić prosty programator na pająka i zczytać np PonyProg-iem zawartość tylko z odczytem jest gorzej, bo nie wiem dokładnie gdzie tego szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vray

To juz dla zupełnej pewności, na początku wpisuję zero jako ilosć kluczyków dopasowanych/test/save. Potem wpisuję 2 /test/save. I teraz wkładam kluczyki do stacyjki , pierwszy ten oryginalny, czekam , potem ten co ma byc dopasowany czekam az sie zaprogramuje . koniec.

Czy tak to ma wygladac?

To o co chodzi z tymi transponderami. Skoro idąc tokiem rozumowania, że transponder może być programowany tylko jeden raz to w moim przypadku będzie programowany oryginalny kluczyk / immbobilajzer dwa razy. To jest dla mnie nie logiczne , lub jestem niedoinformowany. Dziękuję wszystkim wytrwałym za pomoc.

A tak przy okazji, to mam interfejs vagtacho. Czy dodanie tego nowego klucza za pomoca softu vagtacho nie jest prostsze, czy ktoś posiada ten soft i moglby udostepnic?i Ewentualnie napisac dwa słowa jak to się odbywa z tym softem. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich mających szczęści kupic auto z jednym kluczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To juz dla zupełnej pewności, na początku wpisuję zero jako ilosć kluczyków dopasowanych/test/save. Potem wpisuję 2 /test/save. I teraz wkładam kluczyki do stacyjki , pierwszy ten oryginalny, czekam , potem ten co ma byc dopasowany czekam az sie zaprogramuje . koniec.

Czy tak to ma wygladac?

Tak. Potem pierwsze uruchomienie silnika robisz ostatnim zaprogramowanym kluczem.

To o co chodzi z tymi transponderami. Skoro idąc tokiem rozumowania, że transponder może być programowany tylko jeden raz to w moim przypadku będzie programowany oryginalny kluczyk / immbobilajzer dwa razy. To jest dla mnie nie logiczne , lub jestem niedoinformowany. Dziękuję wszystkim wytrwałym za pomoc.

Ponieważ możesz dopasowywać wiele razy kluczyk, ale tylko do tego jednego licznika, do którego już był kiedyś dopasowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie - próbował ktoś odczytać zawartość eepromu ze sterownika ECU - bo ja zczytałem, ale nie wiem gdzie jest zapisany pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vray

Dzięki wszystkim za pomoc w temacie. Już się cieszę drugim kluczem.

A przy okazji gdzie trzeba kliknąć, żeby przyznać "pomógł"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za pomoc w temacie. Już się cieszę drugim kluczem.

A przy okazji gdzie trzeba kliknąć, żeby przyznać "pomógł"?

 

Heh, ostatnia ikona przy buttonie "Cytuj" ;)

i mam jeszcze pytanie odczytałeś po kablu, czy tak jak proponowałem programatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vray

Odczytałem Vag - tachem. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowad

W którym miejscu we wsadzie można znaleźć PIN?? Siedzę nad tym od kilku dni i wszystkie moje próby skończyły się fiaskiem. Czy może mi ktoś powiedzieć na PW jak mogę go znaleźć, lub powiedzieć jaki on jest, oczywiście po podesłaniu wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W którym miejscu we wsadzie można znaleźć PIN?? Siedzę nad tym od kilku dni i wszystkie moje próby skończyły się fiaskiem. Czy może mi ktoś powiedzieć na PW jak mogę go znaleźć, lub powiedzieć jaki on jest, oczywiście po podesłaniu wsadu.

 

Raczej chyba Adam nie dostaniesz takiego info, ja już próbowałem kilkanaście razy wydusić od osób które się tym zajmują, ale oni na tym zarabiają i za bardzo pary z ust nie puszczą, trzeba chyba dumać samemu, ale na razie nie mam czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej chyba Adam nie dostaniesz takiego info, ja już próbowałem kilkanaście razy wydusić od osób które się tym zajmują, ale oni na tym zarabiają i za bardzo pary z ust nie puszczą, trzeba chyba dumać samemu, ale na razie nie mam czasu ;)

 

 

Raczej na pewno nie dostaniecie odpowiedzi na te temat. Są ludzie np. tacy jak ja którzy zarabiają w ten sposób i to jest ich tajemnica zawodowa gdzie co i jak.Nauka i zdobycie odpowiednich materiałów kosztowały zbyt dużo czasu i pieniędzy, żeby się nią dzielić na prawo i lewo. Jak zapłacisz to dostaniesz, nie ma nic za darmo. A jak wydasz 100 zl za odczyt PIN-u to chyba nie zbiedniejesz i będziesz miał bez roboty gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności