Skocz do zawartości
kubotek

Wymiana filtra paliwa TDI

Rekomendowane odpowiedzi

możę TO Ci pomoże

 

serdeczne dzięki Mr. X, rozumię że oznaczenie śruby M6X28 to oznacza rozmiar śruby - 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
serdeczne dzięki Mr. X, rozumię że oznaczenie śruby M6X28 to oznacza rozmiar śruby - 6

 

proszę bardzo, tak M6 oznacza rozmiar śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po wymianie po jezdzie czuc rope w okolicy nadkola kierowcy jak sie tam powachal;) Bedzie trzeba rozkrecac znow;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie pisaliscieze jak sie zakreci filtr to jeden z kolego mowil ze zalatc ropa i odkrecic odpowietrznik i wlaczyc pare razy stacyjke,moze ktos jasniej gdzie znajduje sie odpowietrznik??moze ktos ma fotki jak sie to od podstaw robi??z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi w AVF mechanik wymieniał filtr paliwa to chyba nie dokręcił jak trzeba śruby. Po ok. 1 tygodniu jak byłem w serwisie VW na przeglądzie powiedzieli, że jest delikatny wyciek paliwa z okolic filtra - a to jest niebezpieczne. Okazało się, że śruba była za słabo dokręcona, albo się poluzowała (czy to możliwe?). Teraz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama się nie odkręciła, na pewno mechanik za słabo dokręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitać kolędników :),

ja jestem właśnie przed zmianą oleju, tudzież filtrów ol. i paliwa. zrobiłęm obdukcję i znalazłem filtr, był na swoim miejscu. 1szy sukces :)

AHU=AFN=AVG. ten sam filtr o numerze ref.028 127 401A, do AHH zaś końcówka C. skoro ten sam filtr, to zapewne taki sam sposób montażu.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prostszy sposób obejrzyjcie to:

Mam nadzieje że wszystko będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymienielm filtr paliwa u siebie. Nowy filtr zalalem ropa do pelna, wymienilem dwa gumowe oringi na kroccu z odpowietrzenia ktory wchodzi do filtra.

Podpompowalem dwa razy i auto odpalilo jak gdyby nigdy nic - bez zadnego dluzszego krecenia. Chodzi rowno i ladnie ciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pamiętasz jaki masz filtr paliwa?, bo mnie czeka też wymiana filtrów i niewim jaki kupić a mam ten sam typ silnika tylko 2004r,a to chyba to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pamiętasz jaki masz filtr paliwa?, bo mnie czeka też wymiana filtrów i niewim jaki kupić a mam ten sam typ silnika tylko 2004r,a to chyba to samo

 

Raczej bedzie to samo. Moj to byl Knecht KL147D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się kl 147d knecht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki tmstp za ten filtr, a może wiecie jakie oznaczenia mają pozostsłe (oleju,powietrza,kabinowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziki tmstp za ten filtr, a może wiecie jakie oznaczenia mają pozostsłe (oleju,powietrza,kabinowy)

 

nr filtrów z etki:

filtr oleju (wkład) b 074 115 562

filtr paliwa b 1J0 127 401 A lub 3B0 201 148

filtr powietrza 3B0 129 607 AM lub 3B0 198 614 A

filtr przeciwpyłkowy b 1H0 819 644 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mr.X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PrZeMoL, cofni sie strone wstecz i powiedz o czy o ten dekiel na fotach chodzi. Dzo odkręcenia dekla uzyłem klucza chyba 17 i do odkręcania filtóew, taki na łańcuszku. Poszło gładko.

 

doszedlem do ladu z tym filtrem.... jakis baran zamiast zmienic filtr na ten wkrecany do afn'a, poprzepinal wezyki i wpierniczyl filtr z deklem ....... czyli czeka mnie kupno takiego filtra. a ten co kupilem moge sobie wsadzic w dupe bo nawet nie mam juz do niego paragonu ........... :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW
ta

 

Dlaczego filtron zdecydowanie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić filtr paliwa i powietrza. Sprzedawcy ze sklepów nie są za dobrze zorientowani. Mam takie pytanie. Czy numery tych filtrów, które napisał parę postów wyżej Mr.X (a tam jest silnik AVF) będą pasowały do mojego AWX?

Bo ja mam chyba również filtr paliwa KL 147 D? Jaki jest oryginalny filtr paliwa w Pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doktor80

 

AWX:

filtr paliwa - 1J0 127 401 A

filtr powietrza(wkład) - 058 133 843.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy numery tych filtrów, które napisał parę postów wyżej Mr.X (a tam jest silnik AVF) będą pasowały do mojego AWX?

Bo ja mam chyba również filtr paliwa KL 147 D? Jaki jest oryginalny filtr paliwa w Pasku?

Filtr oleju i paliwa taki sam. Powietrza b 058 133 843

Filtr przeciwpyłkowy ten sam.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności