Skocz do zawartości
wiesio

co to jest sterownik pompy paliwa J538

Rekomendowane odpowiedzi

Poratujcie. Od dłuższego czasu walczę z błędem 00476. Siedzi on w Can i zestawie przyrządów. Nie da się wykasować. Znalazłem ten element na kilku schematach do passatów oznaczony gwiazdkami i legendą (code ATQ only). Passat 1,9 TDI 96 kW, AVF, rocznik 02/model 03. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control Module Part Number: 3B0 920 827 A

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08

Software Coding: 05115

Work Shop Code: WSC 00000

Additional Info: ------------------

1 Fault Found:

00476- Control Module for Fuel Pump (J538)

49-00 - No Communications

Auto chodzi bez problemu (rok 2002), jedyna oznaka, to jak klient twierdzi mignięcie kontolki jakiejś na desce z napisem STOP... ale na tyle krótko że nawet nie jest w stanie odczytać poprawnie komunikatu i znika..(sterownik pompy????. )

A jak to wygląda u Ciebie? Są problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód działa bez najmniejszego problemu. Żadnych błędów na desce. Nie ma problemów przy uruchamianiu silnika. Nie mogę zlokalizować miejsca montażu tego sterownika (J538). Na schematach jakie posiadam sterownik J538 zamontowany był tylko i wyłącznie przy silnikach ATQ (na pewno sprawdzono Pasek W8 4,0- miejsce montażu niedaleko włazu zbiornika paliwa pod deklem). Mój Pasek jest z przełomu roku i może dlatego jest problem z tym błędem. Zastanawiam się czy problem nie tkwi w przekaźnikach i elementach sterujących elektryczną pompą paliwa. Dochodząc do elementów odpowiedzialnych za pracę elektrycznej pompy paliwa wytwarzejącej wstępne ciśnienie dla uruchomienia silnika zlokalizowałem przekaźnik pod zestawem zegarów (za bezpiecznikami) oraz czujnik temperatury( zlokalizowany na przewodzie paliwowym tłocznym pomiędzy filtrem paliwa, a mechaniczną pompę paliwa-który rzy tepmeraturze +70st.C. załącza pompę i studzi paliwo. Na tym koniec moich informacji. Proszę osoby posiadające więcej informacji o sterowaniu pompą o pisanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jak mozesz vin auta to w wolnej chwili poszukam jakiegos schematu w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, co jest przyczyną tego błedu 00476 i jak to naprawić?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, co jest przyczyną tego błedu 00476 i jak to naprawić?? pozdrawiam

 

ja mam ten blad bo mam odcinke paliwa z alarmem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten blad bo mam odcinke paliwa z alarmem ;)

 

co masz na mysli ze odcina paliwo z alarmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pyt. odnośnie błędu 00476 moduł sterujący pompą paliwową (j538) gdzie szukać przyczyny. Dodam, że autko kręciło troszkę dłużej na ciepłym ale zapalało poza tym zero problemów( zmieniłem kąt synchronizacji bo miałem -4,4 i mam ok -2. i lepiej pali) Na zimnym wszystko w porządku. Gdzie zacząć szukać, co jest nie tak? Gdzieś bodajże znalazłem błąd, że brak sygnału czy coś nie pamiętam dokładnie ale wykasowałem i na razie z tym spokój. Może być problem z kostką i pinami czy raczej coś innego? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności