Skocz do zawartości
Gość robcio

Zatrzaski/zapinki do boczku (tapicerki) drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robcio

Witam serdecznie. Kilka dni temu miałem przyjemność naprawiać sobie mikrowyłącznik w zamku od strony kierowcy. Zamek naprawiłem i jest ok. Niestety przy całej operacji pękło kilka zatrzasków do boczku. Boczek się trzyma ale w dwóch miejscach niezbyt pewnie. Moje pytanie jest krótkie - gdzie kupić takie zatrzaski.

Gdyby ktoś nie wiedział jak wyglądałem to załączam zdjęcie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Jako nowicjusz na tym Forum witam wszystkich kolegów.Jestem z krainy podziemnej pomarańczy czyli :641: .pyrlandii.Mam 50lat ,jeżdżę od 4lat B5 1,9 tdi110.

Już raz miałem problem z mikrowyłącznikiem w zamku,to było dwa lata temu teraz znowu .Niesprawność tego mikrusa jest uciążliwa ,nie można domknąć z kluczyka szyb lub zamknąć samochód no i co najgorsze są zakłócenia w pracy zabezpieczeń elektronicznych.

Zatrzaski do tapicerki kupowałem na giełdzie samochodowej w Poznaniu (po2złsztuka).Napewno dostaniesz w serwisie VW, napewno będzie drożej ale taki "pryszcze" można tam kupować.

Przy okazji powiedz proszę jak naprawiałeś tego mikrusa?.Ja go nie rozbierałem użyłem tylko wd40 i trochę pomęczyłem śrubokręcikiem dwa lata działał.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacuneczek:)

 

Spinki kupisz w serwisie albo .... u gościa o nicku MANIAKS to nie reklama!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt spinek w ASO VW = 5zł sztuka. Kupiłem niedawno kilka na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

OK dzięki za wszystkie informacje. Szukałem na allegro, ale jakoś nie trafiłem. Już kupiłem 10 sztuk na wszelki wypadek. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio
Przy okazji powiedz proszę jak naprawiałeś tego mikrusa?.Ja go nie rozbierałem użyłem tylko wd40 i trochę pomęczyłem śrubokręcikiem dwa lata działał.

 

U mnie uszkodził się mikrowyłącznik nie ten w samym napędzie zamka tzn. tam gdzie jest silnik i płytka drukowana, ten, który siedzi przy ryglu - ten czarny element, który się przekręca i łapie na uchwyt przy słupku. Rygiel jest uformowany tak, że jak zamykamy drzwi to zmienia położenie i przełącza mikrowyłącznik. Uszkodził się dokładnie element, który wystaje z samego mikrowyłącznika. Na szczęście mikrowyłącznik jest rozbieralny chociaż wymaga to cierpliwości i najlepiej zegarmistrzowskich narzędzi. Element ten po prostu zniknął i nic nie pchało wewnętrznego styku mikrowyłącznika. Zamiast tego "dzyndzelka" w otwór w obudowie mikrowyłącznika wsadziłem obcięty mały gwóźdź łbem do środka żeby nie wypadł. Goździk jest naciskany przez obracający się rygiel i załącza styki mikrowyłącznika. Oczywiście jest to naprawa tymczasowa ale już 2 tygodnie działa. Zapala się lampka w środku auta i jest sygnał jak np. zostawię światła włączone. Kupiłem podobny mikrowyłącznik i muszę jeszcze raz rozebrać drzwi żeby go wymienić. Będzie problem z jego zamontowaniem bo nie znalazłem identycznego, ale są w nim otwory podobnie jak w obudowie zamka więc myślę, że uda się jakoś przykręcić lub wkleić. Siedziałem nad tymi drzwiami pół dnia bo chciałem wszystko dokładnie rozpracować więc jeśli są jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Robcio ,dziekuję za szczegółowy opis,tak chodzi o tego mikrusa przymocowanego do płyty rygla.Jeśli się nie uda z "rozruszaniem"styków to sprubuję coś dobrać.Nie mam zamiaru kupować całego siłownika za 500z z powodu mikrusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio
Nie mam zamiaru kupować całego siłownika za 500z z powodu mikrusa.

Oczywiście nie ma sensu kupować całego zamka dla w miarę typowego mikrowyłącznika.

Myślę, że można to naprawić samemu w miarę skutecznie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze i ceny sie zmienily ale ja rok temu kupowalem te zapinki w ASO po 2 zl/sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio
Byc moze i ceny sie zmienily ale ja rok temu kupowalem te zapinki w ASO po 2 zl/sztuka.

 

Już kupiłem po 2,50 na allegro. Są ok, mają nawet podkładki elastyczne gumka/gąbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności