Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Po prześledzeniu (szybkim ;) ) tematu zauważyłem że większość z was używa 5W40 ja planuję zakup 0W40 problem jest taki że chyba za dużo się naczytałem o tych olejach i już się pogubiłem myślałem że Castrol EDGE jest wyższą półką i można mu zaufać a naczytałem się że zostawia syf i w ogóle ma przekłamania, próbowałem znaleść jakiś ranking olejów ale każda strona co innego a jak już się powtarza to ten Castrol czy znacie jakiś rzetelny ranking któremu można zaufać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prześledzeniu (szybkim ) tematu zauważyłem że większość z was używa 5W40 ja planuję zakup 0W40 problem jest taki że chyba za dużo się naczytałem o tych olejach i już się pogubiłem myślałem że Castrol EDGE jest wyższą półką i można mu zaufać a naczytałem się że zostawia syf i w ogóle ma przekłamania, próbowałem znaleść jakiś ranking olejów ale każda strona co innego a jak już się powtarza to ten Castrol czy znacie jakiś rzetelny ranking któremu można zaufać ???

też juz wszsytko bylo napisane, motul, liqui moly, valvoline, millers i jeszzce pewnie by sie cos znalazło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie przeoczyłem widziałem że polecane najczęściej to Motul i liqui moly ale miałem nadzieję że jest jakiś niezależny ranking jakości olejów albo coś w ten deseń ale i tak zauważyłem że przy moim silniku polecacie normę VW507 a taka chyba tylko występuje w 5W30 czy może jest jakiś 0W40 albo chociaż 5W40 z normą 507???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety u Ciebie nie ma innej możliwości - jesteś skazany na 5W30 i oleje niskopopiołowe.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie by sie cos znalazło

 

Amsoil.. pierwsza liga olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też juz wszsytko bylo napisane, motul, liqui moly, valvoline, millers i jeszzce pewnie by sie cos znalazło

Masakra - a polecasz coś czego nie masz w stopce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masakra - a polecasz coś czego nie masz w stopce?

 

 

millers - tego Weso nie ma a Ci polecił

 

osobiście polecam Motula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiście polecam Motula

 

Potwierdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masakra - a polecasz coś czego nie masz w stopce?

jakbym mial wszystko co mam wypisac to by stopki nie starczylo:), moglem castrola czy mobila tez wypisać, ale to ma każdy:) wiec nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na forum było to porównanie, ale wrzucam.

Badanie polegało na podgrzaniu oleju do 400 st. C i podtrzymaniu tej temperatury tak jak na filmiku:

Wyniki są dostępne pod: http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi wytlumaczyc tylko po co w 400 stopniach ? W takich temp silniki nie pracuja. A po drugie dla mnie to test pewnie sponsorowany przez castrola skoro nawet w wynikach jest na pierwszym miejscu ukazany. Kazda inna firma jak zaplaci to pokaza jej olej jako ten co najmniej tego osadu zostawia. Dla mnie nic miarodajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok ukaże się taki test z podgrzewania do 500 stopni :)) było już kiedyś ukazanie testu royal purple bądź amsoila które nijak miało przełożenie do tego co dzieje się w silniku. Jeden jednak producent wypadał doskonale przy pozostałych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za rok ukaże się taki test z podgrzewania do 500 stopni było już kiedyś ukazanie testu royal purple bądź amsoila które nijak miało przełożenie do tego co dzieje się w silniku. Jeden jednak producent wypadał doskonale przy pozostałych

 

I zimowe warunki gdzie motul bił konkurencje ;) także amen z olejami i takimi testami sponsorowanymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zimowe warunki gdzie motul bił konkurencje ;) także amen z olejami i takimi testami sponsorowanymi :)

 

Też tak sądzę.

Zimowe warunki to jest chyba bardziej interesujący temat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki CASTROL EDGE 5W30 LONGLIFE PROFESSIONAL 504.00/507.00 nadaje się do passata b6 1.9tdi.dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy taki CASTROL EDGE 5W30 LONGLIFE PROFESSIONAL 504.00/507.00 nadaje się do passata b6 1.9tdi.dzieki.

 

Nadaje, ja polecam motula do tego silnika.

W zimę zobaczysz różnicę pomiędzy tymi olejami zwłaszcza przy odpalaniu jak będzie klepał na castrolu a jak ładnie chodził na motulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kolejny post z pytaniem czy taki olej pasuje - ostrzeżenie jak kolega dwa posty wyżej. Ludzie tu wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy taki CASTROL EDGE 5W30 LONGLIFE PROFESSIONAL 504.00/507.00 nadaje się do passata b6 1.9tdi.dzieki.

nadaje sie, norme spełnia więc tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za kolejny post z pytaniem czy taki olej pasuje - ostrzeżenie jak kolega dwa posty wyżej. Ludzie tu wszystko jest opisane.

 

 

pomyśl nad jakimś kompendium w jednym poście wsio czarno na bialym. Jak chcesz mogę pomóc Ci to opracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie. Na ten czas wątek zamykamy. Wszystko już zostało w nim opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności