Skocz do zawartości
Remek

benzyna [B3 9A 1991r.] Kilka pytań z różnych dziedzin

Rekomendowane odpowiedzi

Co do czujników to Radek masz rację, ale nie są one z tyłu, tylko z prawej strony silnika :ok:

 

Trochę odświeżę, bo jeszcze się za to nie zabrałem :/ Pogoda się poprawia, to walkę czas zacząć.

 

Ale takie pytanko: w jakiej temperaturze powinien zacząć się otwierać termostat (dolny wąż zaczyna się robić ciepły) :?:

 

Hmm z tego co pamietam z technikum to tył silnika jest tam, gdzie koło zamachowe i sprzęgło, nie ważne jak jest zamontowany w aucie. Ale patrząc od przodu samochodu to faktycznie z prawej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm z tego co pamietam z technikum to tył silnika jest tam, gdzie koło zamachowe i sprzęgło, nie ważne jak jest zamontowany w aucie. Ale patrząc od przodu samochodu to faktycznie z prawej strony
:rotfl:

 

Ja robiłem tylko technikum elektroniczne, więc nie wnikam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jestem świeżo upieczonym właścicielem B3 kombi silnik 2.0 9A. Mam parę problemów:

 

- Permanentnie przepala się bezpiecznik od radia, zwiększałem amperaż i nic nie daje póki auto pracuje jest ok, jak tylko wyłączę dup...i znowu się przepala.

- Mam wersje GL z 4 el. szybami, przód działa ale tył tylko robi CYK i echo!

- Brak światła wstecznego, ale to prawie pewny jestem że to czujnik przy lewarku zmiany biegów.

- Nawiew dziwnie chodzi, mam klimę która nie działa ale nie o to chodzi jak jest wyłączona i chodzi nawiew na szybę przednią wieje zimne powietrze albo ciepłe w zależności jak jest pokrętło temperatury, ale jak daję nawiew na przód albo nogi to jest ciepłe lub gorące, nawet jak jest chłodno :-(

 

No i na razie chyba tyle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów, jestem świeżo upieczonym właścicielem B3 kombi silnik 2.0 9A. Mam parę problemów:

 

- Permanentnie przepala się bezpiecznik od radia, zwiększałem amperaż i nic nie daje póki auto pracuje jest ok, jak tylko wyłączę dup...i znowu się przepala.

- Mam wersje GL z 4 el. szybami, przód działa ale tył tylko robi CYK i echo!

- Brak światła wstecznego, ale to prawie pewny jestem że to czujnik przy lewarku zmiany biegów.

- Nawiew dziwnie chodzi, mam klimę która nie działa ale nie o to chodzi jak jest wyłączona i chodzi nawiew na szybę przednią wieje zimne powietrze albo ciepłe w zależności jak jest pokrętło temperatury, ale jak daję nawiew na przód albo nogi to jest ciepłe lub gorące, nawet jak jest chłodno

 

No i na razie chyba tyle :-)

proponuję użyć szukajki, poczytać, ewentualnie dopisać sie z każdym z problemów w odpowiednim temacie lub tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69687

- Brak światła wstecznego, ale to prawie pewny jestem że to czujnik przy lewarku zmiany biegów.

życzę powodzenia przy szukaniu tego czujnika przy lewarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności