Skocz do zawartości
Gość Jaro-d1

Błędy pompowtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Też mnie to ciekawi. Narazie czekam na info ile to miałoby ewentualnie kosztować. Jak co to się jeszcze odezwę.

Pozdrawiam

 

 

zostaje ci dopasowanie pompek w sofcie lub wymiana na takie jak występowały seryjnie

 

pozdrawiam

 

mirass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaro-d1

Witam. Mój mechanior mówi,że muszą być takie jak wg katalogu (nie 130km, ani 105 tylko 115) jeżeli chcę żeby wszystko chodziło jak należy. Kolego Mirass a jak to można dopasować? Może znasz warsztat, który zna się na takich rzeczach? Ogólnie chciałbym to zrobić konkretnie, bo nie zamierzam jak narazie zmieniać auta. A wiadomo regulacja byłaby dużo tańsza ( o ile się da). Bo za nowe to wydatek rzędu 3000zł:szok:. Jak by co to piszcie koledzy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój mechanior mówi,że muszą być takie jak wg katalogu (nie 130km, ani 105 tylko 115) jeżeli chcę żeby wszystko chodziło jak należy. Kolego Mirass a jak to można dopasować? Może znasz warsztat, który zna się na takich rzeczach? Ogólnie chciałbym to zrobić konkretnie, bo nie zamierzam jak narazie zmieniać auta. A wiadomo regulacja byłaby dużo tańsza ( o ile się da). Bo za nowe to wydatek rzędu 3000zł:szok:. Jak by co to piszcie koledzy.

Pozdrawiam

 

priv..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie pompowtryskiwaczy, problemy ustąpiły jak ręką odjął, także te błędy to pompowtrysków wina. Nawet komputer pokładowy teraz mi poprawne spalanie pokazuje.

Założyłem o takim samym oznaczeniu jak były, nie zdecydowałem się na dopasowywanie innych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaro-d1

Hej.

No to super. Napisz kolego czy wymieniłeś na nowe, czy też używki. No i namiary skąd i za ile. Dzięki. Ja jeszcze nie wymieniłem, ale jestem na to zdecydowany. Znalazłem gościa we Wrocławiu, który może miec takie jak potrzebuje po 650zł za sztukę. Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używane. Znalazłem człowieka na Alledrogo, który miał kilka kompletów takich wtrysków jakie potrzebowałem. Ogólnie bardzo uczciwy i rzetelny gość, daje rachunki, więc nie jest to jakiś przekręt.

Wynegocjowałem bardzo dobrą cenę 800zł za komplet prawie nowych pompowtrysków z połowy 2006 roku, stare puściłem lekko za 250zł, więc uważam że zrobiłem bardzo dobry interes.

Też miałem kupować nówki za 550zł/szt. ale na szczęście znalazłem tego gościa i po rozmowie telefonicznej zdecydowałem że zaryzykuję, i opłacało się. Pompowtryski trzymają parametry jak nowe.

Nich sprzedawcy to lama78.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JerryBo

Witam

 

Wymieniłeś pompowtryski -możesz napisać jakie są poprawne odczyty na Vagu i w którym bloku pomiarowym ?

 

Jeżeli ktoś inny potrafi odpowiedzieć to bardzo proszę

 

 

pozdrawiam

jerrybo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badamy blok 023. Wartości na każdym pompowtrysku powinny być jak najbliższe 0, wtedy jest ok. Maksymalna wartość to 127 i wtedy rejestrowany jest błąd. Sprawne pompowtryski nie powinny się nawet zbliżyć do tej wartości. U mnie teraz jest max 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak:

1-16

2-42

3-2

4-3

przebieg 234 tyś

czyli druga pompka najgorsza ale jeszcze nie jest źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaro-d1

Witam wszystkich.

Wrócę do tematu, ponieważ wczoraj odebrałem auto od mechanika.:D W sumie trwało to aż 3 tygodnie, a to dlatego, że okazało się iż sama wymiana pompek nie przyniosła odpowiedniego efektu.

Oprócz pompek trzeba było zmienic pompe w zbiorniku oraz pompe vacuum. Koszt był spory, ale auto chodzi jak należy.

Wyniki w kanale 23 to:

1= ok 2,5

2= ok 2

3= ok 4

4= ok 0

Według mojego mechanika super.

Jazda teraz to prawdziwa przyjemnośc.:634: Przyspieszenie itd. No i co było dla mnie ważne już nie wywala błedów ABS i ESP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie napewno sie sprawdza na kanale 023 a nie na 013 gdzie pokazuje jak leja pompowtryski czyli od -2.8 do + 2.8 ? czy patrzy sie na to i na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na oba, to jest ze sobą powiązane, zwykle jak jest dużo w bloku 023 to i w 013 są duże rozbieżności. Pamiętaj że silnik musi być nagrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki ;) max wartosc to 47 ale ten pompowtrysk pokazuje + 0.5 akurat ;) a tak to mam od 10 do 20 mniejwiecej a wartosci z 013 mam rozne od -2.2 do + 1.8 ale co dziwne ze z czasem sie te wartosci zmieniaja bo mialem kiedys +1.5 +2.6 +0.5 -1.0 a jak ostatnio sprawdzalem to mialem -2.2 +1.2 -0.5 + 1.2 i ciekawi mnie co moze takie roznice powodowac ( tak sie zrobilo w przeciagu okolo 4 miesiecy) auto zawsze dobrze rozgrzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościu

MAM pytanko ??? A jak w bloku 23 pokazuje około -25 to jaki jest stan teoretyczny tej pompki??? Reszta wartości to 22;22;14. Co sądzicie o tych wartościach???

 

Oczywiście zapomniałem napisać 1,9 TDI AWX 2001r

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście zapomniałem napisać

I oczywiście zapomniałeś o punkcie 2.4 Regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolofix

Mam taki problem od kilku miesięcy. Pokazywał mi błąd na czwartym pompowtrysku" Injector Fault on cylinder no. 4" . Wymieniłem go na nowy i ten sam błąd. Zamieniłem wtryskiwacze(pompowtryskiwacze) miejscami tzn. 3 z 4. I o dziwo teraz pokazuje mi błąd "17678 - P1270

Zawór pompowtryskiwacza cylindra 4-N243 przekroczono granice regulacji sporadycznie ".

Czy Można wyregulować pompowtryskiwacze. Czy po wymianie na nowy też trzeba ustawiać(regulować) pompowtryskiwacze i czy można od tak sobie zamieniać je miejscami... :confused:Dodam jeszcze ze moj Passat to B6 2005 140hP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem jak kolega /GOŚCIU/ jeden mam na minusie kanał 23: -5,5,34,38 tak srednio bo troszke sie wahają te wartości, to dobrze czy żle..??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę jak widać jestem z białogardu czy może ktoś mi powiedzieć jaki miej więcej koszt poniosę i jakiś kontakt z firmą regenerującą pomopwtryskiwacze.....chodzi mi o jakąś firę niedaleko białogardu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie poleca sie regeneracji w takim przypadku gdyż to może być usterka elektryczna a nie mechaniczna. Regeneruje się uszkodzenia mechaniczne a uszkodzenie elektroniki eliminuje pompowtryskiwacz.

 

HHA

tak pisali wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie męcze 2godz i nie moge wypiąć kostki z pompowtryskiwacza siemens 2.0 TDI BKP wie ktos jak to sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności