Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję numeru wału napędowego do vw b5 z 1998 roku synhro.Próbowałem już w serwisie ale nie udało mi się wydobyć od nich tego numeru .Może ktoś z kolegów ma taką możliwość żeby sprawdzić ten numer bo cena jaką mi podali jest za wysoka żeby sobie kupić taki wał więc będę szukał używki . Ja na swoim nie mam jego więc prośba do kolegów którzy mają etke lub znajomości w serwisie vw o podanie mi numeru tego nieszczęsnego walu żebym mógł rozpocząć poszukiwania dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SToRM ja wiedziałem że na kolegów z forum można liczyć.Powiedz mi jeszcze co oznaczają te (+Q,+H)mam rozumieć że są dwa i jeden z tych jest u mnie.U mnie jest taka sprawa ze czasami stuka podczas jazdy przy 90 na godzinke, działo się tak na letnich oponkach teraz na zimówkach nic nie słychać. Zerknołem sobie pod spód i luz jest na podwieszeniu a niestety wymienić jego samego nie można, leci z całym walem .Cena za nowy to ja podziękuje wole szukać czegoś z odzysku bo ceny są przystępne z tego co mi podałeś .Więc jak by ktoś miał namiary na taki wał w rozsądnej cenie i z zdrowym podwieszeniem to ja poproszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SToRM
Dzięki SToRM ja wiedziałem że na kolegów z forum można liczyć.Powiedz mi jeszcze co oznaczają te (+Q,+H)

Nie ma problemu :)

Edek podaje ze waly z literka P, Q i H nadaja sie do auta syncro z tego rocznika.

Jednakze, najlepiej bedzie pomierzyc swoj i kupowac wg. tego :668:

A pytam dlaczego chcesz zmieniac, bo sam mam syncro :671:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał się wsunąć pod niego i pomierzyć. Mam troszke czasu więc może uda mi się wyrwać coś konkretnego.Poszukiwania czas zacząć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim wałem okazało się że synhro nie lubi krzywych felg a ja miałem dwie walnięte .Po wymianie felg jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam wał 3b0521101Q czyli kupując inny od 2.8 v6 manual będzie pasował tak. Ja wymieniłem tą podpore 2 razy wyważanie no i są wibracje.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jakbym wiedział ze tak bedzie jeździłbym z taka zerwana podpora bo bylo idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, za zdjęcie wału zapłacisz nie drogo - zdejmij go i daj do sprawdzenia bo jest za darmo, może się okazać, że do wymiany są krzyżaki, zapłacisz 200zł, albo okaże się że wał masz dobry - na co ja stawiam.

 

Sam to przerabiam aktualnie tylko ze w 3BG. U mnie problemem jest skrzynia i most. Tzn po wymianie mostu jest dobrze na 3 dni. Potem most pada. A pada nie dlatego, że ma złe przełożenie, co sprawdzałem 3x, tylko dlatego że skrzynia ma luzy na torsenie i na wybieraku.

 

Wygląda to na pierwszy rzut oka na wał kardana. Niestety to nie wał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał miałem wyważony 2 razy jest ok ale podpora zamiennik krzyżak nowka ponoc bardzo dobry ale przed robieniem podpory było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz zdiagnozowane. Mam luz na skrzyni przy wyjsciu walu napedowego na torsenie. Wal wchodzi w drgania co przenosi sie na cale auto przy predkosci 120-130 km/h. Do tego padaja mosty jak muchy, jeden po drugim. Podobno nie trzeba robic calej skrzyni, mozna zdjac sam torsen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w tym torsenie zrobia daj znac i jak to zdiagnozować cos ci moi mechanicy słabi sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności