Skocz do zawartości
marjanko

Czujnik temperatury zewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Po odpięciu czujnika temp. zew. zastępowany jest sygnałem czujnika w/w. O ile nie masz problemów z instalacją, to u ciebie na 99% problem leży w uszkodzonym czujniku temp. zew. Wymień go na nowy z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymontowałem czujnik ale nie wygląda on tak jak w linku podanym przez kolegę adams tylko taki jak na dołączonym zdjęciu (zdjęcie zapożyczone z innego serwisu) poza tym po odpięciu nic się nie zmieniło nadal pokazuje błędną temp. innego czujnika tam nie mam co dalej mogę sprawdzić zrobić

czujnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zwarcie na przewodach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem przy temp aktualnej -1 stopnien na zegarach i climatronicu pokazuje mi temeprature przewanie ciagle -2.5 stopnia waha sie i nieraz -2 nieraz minus 3 w tych granicach czy to oznacza walniety ten czujnik pod zderzakiem czy raczej jakies przetarcie w przewodach lub kostka ?? bo błedu zadnego nie wyrzuca tylko wlasnie pokazuje mniej troche, a pokazywał cały czas OK ten czujnik teraz to jakos sie stalo zauwazyłem bo jezdzilem i jezdziłem i ciagle na zegaarch -2.5 stopnia a bylo w granicach zera moze minus jeden... nigdy tak nie przekłamywał nawet o 2 stopnie... Jedyne co robilem ostatnio to odpinałem klemy od akumulatora na jakas minute doslownie bo przekładalem aku ale przeciez to nie przez to ze odpiałem uszkodził sie ten czujnik czy cos mu sie porypało chyba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi czujnik pokazujący temp zewnętrzna masz w kanale zasysania powietrza pod filtrem kabinowym. U mnie temperatura wariowała przez niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugi czujnik pokazujący temp zewnętrzna masz w kanale zasysania powietrza pod filtrem kabinowym. U mnie temperatura wariowała przez niego ;)

 

Rozumiem ale one nie sa na jednym polaczeniu i nie ma nic wspolnego on z wyswietlaniem na zegarach temperatury bo sygnał bierze z tego przed chlodnica i na deske pokazuje nim i na climatronicu aktualna temperature zewnetrzna chyba co kolego?? Ewentualnie by mozna sprawdzic czy obydwa sie pokrywaja bo powinny sie pokrywac chyba temperatury przez samodiagnoze climatronica jak by zrobil?? Tylko który to kanał na samodiagnozie w clmatronicu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie czujniki te siebie zastępują tzn.

 

- odpinam tego w zderzaku - temp w climatronicu wyświetla się z tego pod filtrem

- odpinam tego pod filtrem - temp w climatronicu wyświetla się z tego w zderzaku

 

Tylko, że ja nie mam temp w liczniku więc nie wiem czy to wtedy działa podobnie czy może jeden czujnik daje temp na licznik a drugi na climatronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem teraz kolego :) czyli wychodzi na to ze musza sie idealnie pokrywac zeby zgrac u mnie na climatronicu pokazuje tak samo jak na zegarach tyko ze troszke zaniza ta temeprature i własnie nie wiem czy za wszystko jest odpowiedzialny ten przy chłodnicy czujnik czy ten co kolego wlasnie Ty napisałes o nim to nawet nie słyszałem i pojecia nie mialem ze on ma wpływ do wyswietlania poprawnej wartosci, logicznie biorac to on powinien byc jednym z czujników do regulacji klap sterujacych w climatronicu i tam sobie mixowac z tamtymi czujnikami...

 

Pomoze ktos jeszcze koledzy moze z Was jak to jest wlasnie z ta temepratura zewnetrzna na zegarach i climatronicu czy to idzie z jednego czunjnika wszystko tego przy chłodnicy czy tamten tez ma wpływ na WYSWIETLANIE samo poprawnej temp. ???

 

 

Koledzy jak zrobic zczyt najlepiej przez climatronic z samodiagnozy czujnika temp zewnetrznej tego przed chlodnica i tego we wlocie pod filtrem kabinowym zeby porównac wartosci kazdego osobno jak pokazuja?? Które to sa nr kanałow w samodiagnozie?????

 

Ewentualnie Vagiem jakie bloki pomiarowe itd?? Wie ktos i pomoze bede wdzieczny.

Edytowane przez techno100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat, pomoze ktos w odpowiedzi na moje pytanie w poscie wyzej :) Bo nie mam pojecia jak sie zabrac za to sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście #27 masz napisane co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poście #27 masz napisane co i jak.

 

 

Rzeczywiscie :P Czytałem wczoraj cały watek ale umknelo bo skupiłem sie na czym innym :P Wiec Sorry ;)

 

Teraz kolejne pytanie zeby to zdiagnozowac czy czujniki ok to w climatronicu trybie serwisowym odczytuje te wartosci z czujnika przed chłodnica i czujnika na wlocie pod kabinowym i musza sie pokrywac zgadza sie ?? Ewentualnie jaka moze byc tam tolerancja rozbieznosci temp aktualnej?? Jezeli sie pokrywaja obydwa to wniosek jest taki ze jeden i drugi dziala prawidłowo tak?? czyl itemepratura byla by ok ?? Kolega cos tam pisał ze srednia mu pokazuje tam temperature jak to mozliwe ?? W przypadku uszkodzenia tych czujników to automatycznie pokazuje srednia temp tak jest czy jak to jest bo nie kumam tego ????? ale gdyby byly uszkodzone to ktos pisal ze były by kreseczki na wyswietlaczu i climatronicu chyba juz innymi czujnikami nie moze zastepowac tej temperatury tylko tymi dwoma o których mówimy tak???

 

 

Wogole pytałem sie tez jeden osoby to te czujniki na ogoł rzadko sie psuja a jesl isie popsuje to bedzie wlasnie krecha nie bedzie wyswietlał nic a w przypadku przetarcia przewodu jak ktos pisał lub jak zmasuje gdzies przewód to bedzie pokazywał np minus 40 lub plus 40 ogolnie takie nie realne temp... Wiec czy jest mozliwosc ze on przekłamuje o 2-3 stopnie jesli tak to co sam czujnik sie do tego przyczynia w srodku uszkodzenie tam nie ma wielkiej filozofi tylko rezystencja sie zwieksza lub zmniejsza z temp i nie ma jakiesgos skomplikowanego polaczenia tylko dwa kabelki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp wariowała przez uszkodzony czujnik pod filtrem ;) Na dworze dość ciepło (koło 30*) a na cliamtronicu wyświetlało kilka stopni (5-6*C) i do tego dochodził błąd na vagu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzis te czujniki obydwa przez samodiagnoze climatronica i bylo to tak:

 

W garazu przed odpaleniem temp -3 i obydwa czujniki taka pokazywały odpalilem i ten czujnik pod filtrem kabinowym pokazywał zassysana temp 0.5-1,5 stopnia na plusie ale mysle ze to normalne bo troszke te powietreze sie ociepla mija filtr tez itd.

 

Wyjechalem z garazu na zewnatrz -8 i zgadza sie nabilo na FIS do -8 i w trybie serisowym tez tak pokazywało minus 8 czujnik przed chłodnica a temp z czujnika pod filtrem kabinowym zasysanego powietrza na zewnatrz przy tej temp minus 2 - minus 3 stopnie wiec mysle ze to tez normalne jest ?? po wjechaniu do garazu postal samochod odpalany z 15 minut i na wyswietlaczu dalej widnialo minus 8 a w trybie climatronica temp z czujnika przed chlodnica minus 3 czyli tyle ile w garazu a na liczniku nie zbiło jej, temp z czujnika pod filtrem kabinowym znow jak po odpaleniu czyli w granicach 0-1.5 stopnia taka pokazywalo co zaciaga.

 

Pytanie dlaczego nie zbija z FIS tej temp jak spadnie i zauwazylem ze on pokazuje na FIS temp z pozycji 04 z trybu climatronica czyli srednia a nie aktualna z czujnika o co chodzi z tym??? Ostatnio jedynie akumulatro odlaczalem ale chyba tam nic sie nie resetuje ?? nie trzeba nic przestawaic po podłaczeniu aku Vagiem co do climatronica lub cos kodowac... Wie ktos moze w czym problem lezy?? Dlaczego to tak jest?? i pokazuje temp srednia a nie aktualna na FIS i Climatronicu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy byłby ktos w stanie wytłumaczyc z Was o co z tym chodzi i dlaczego tak jest ze wyswietla FIS temp srednia a nie aktualna z czunika??? i tak samo climatronic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Przeważnie przy pierwszym uruchomieniu auta np rano, temperaturę pokazuje OK, żeby po chwili spaść do -3(na Climatronic'u i w MFA) i wyłącza klimatyzacje. Sprawdzałem czujnik przy chłodnicy i wiązkę do samej wtyczki pod osłoną zbiorniczka płynu wspomagania i brak jakichkolwiek przetarć. Wtyczkę odłączyłem i dalej pokazuje temperaturę -3 na klimie i MFA. Czasami podczas dłuższej jazdy temperatura potrafi wrócić do aktualnej.

 

Przypomniało mi się że kiedyś "odnawiałem" plastiki opalarką, również te kratki w zderzaku, z tym że nie trzymałem opalarki długo w jednym miejscu, czy przy takich manewrach mogłem uwalić ten czujnik???Tylko z tego co pamiętam problemy z temperaturą zaczęły się dziać przed odnawianiem plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź

 

czujnik w kanale powietrznym który znajduje się pod filtrem pyłkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie sprawdz ten czujnik pod filtrem mialem podobnie , 10 zł na szrocie wydane i problem znikł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widziałem gdzieś na youtube, że gościu w Passacie B5 przed liftowym miał na zegarach wyświetlaną temperature zewnętrzną naprzemiennie z aktualną godziną w miejscu zegarka po lewej stronie (nie mylić z fisem). Mam passata b5 2000 rok z lipca produkcja i mam licznik bez fisa ale ta temp. zewnętrzna mi sie nie wyświetla. Jak zrobić żeby sie wyświetlała ? gdzie znajduje sie czujnik temp. i od czego jest ta wtyczka ? 

20181216_062834.jpg

20181216_062844.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki licznik i normalnie wyświetlał temperaturę. nie masz w ogóle podpiętego czujnika temperatury zewnętrznej

https://allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-vw-passat-b5-i7701269088.html

znajduje się pod przednim zderzakiem zamontowany na chłodniczce oleju wspomagania a podłączasz właśnie do tej wtyczki ze zdjęcia

442053919_czujnik1.jpg.2270aa54ae77b1294269d223d76595ef1.jpg.033809d3e6a0000dcf8cba558bb848ab.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja te przewody od wspomagania dałem sobie pod maske bo ktoś połamał ten plastik gdzie jest czujnik i tam właśnie nie było przewodu ani czujnika tylko tak to dyndało a powiedz mi ta wtyczka pod maską to jest od czujnika jakiegoś czy co ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności