Skocz do zawartości
marjanko

Czujnik temperatury zewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

czy możliwe jest aby czujnik temperatury zewnętrznej właczał klimatyzacje manualną przy temperaturach rzędu 28-30stopni i wyłączał poniżej 24 .Właśnie zaobserwowałem u nie takie zjawisko

Możliwe - jeśli jest spierd.....ny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi ktoś pomóc w sprawie zlokalizowania czujnika temperatury zewnętrznej w passacie b5 1999 1.9 TDI

Jakieś zdjecie gdzie on sie znajduje albo dokładny opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz przedni zderzak to będziesz miał ten czujnik na środku chłodnicy, zauważysz na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zdejmiesz przedni zderzak to będziesz miał ten czujnik na środku chłodnicy, zauważysz na pewno.

Wystarczy zdemontować kratkę w zderzaku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury klimatronika jest na środku za zderzakiem przed chłodnicą.

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem u siebie dzisiaj.

Pod licznikiem na wyświetlaczu pokazuje średnią temperaturę zewnętrzną z czujnika za zderzakiem.

Czy nie powinno pokazywać aktualnej temperatury zewnętrznej z czujnika za zderzakiem?

 

Jak to sprawdziłem? Ano wszedłem 3 guzikami w climatronic i pod pozycją 04 wyświetla mi właśnie tyle samo stopni co jest pod zegarami (czyli średnią temperaturę).

Pod pozycją 05 wyświetla aktualną temperaturę na zewnątrz z czujnika za zderzakiem. Pod pozycją 06 wyświetla temperaturę z czujnika przy filtrze kabinowym.

 

Czy nie można ustawić gdzieś żeby pod zegarami wyświetlało aktualną a nie średnią temperaturę zewnętrzną z czujnika w zderzaku?

 

PS

Do każdego czujnika podstawiałem żarówkę i sprawdzałem na climatronicu które wartości rosną.

05 rosło po podstawieniu żarówki pod czujnik w zderzaku.

06 rosło po podstawieniu żarówki przy czujniku w obudowie filtra kabinowego.

 

Nawet jak 05 czyli aktualna temperatura na zewnątrz w czujniku za zderzakiem rosła to na wyświetlaczu pod licznikami pokazywana była ta sama wartość co w 04, czyli średnia temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwości zmiany w liczniku rodzaju wyświetlanej temperatury. Sygnał z czujnika idzie równolegle do licznika oraz climatronika i jest indywidualnie przez te moduły odczytywany.

Jest taki temat Ciekawostki Licznikowe, może tam jeszcze warto zapytać bo temat tak naprawdę dotyczy tylko licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwości zmiany w liczniku rodzaju wyświetlanej temperatury. Sygnał z czujnika idzie równolegle do licznika oraz climatronika i jest indywidualnie przez te moduły odczytywany.

Jest taki temat Ciekawostki Licznikowe, może tam jeszcze warto zapytać bo temat tak naprawdę dotyczy tylko licznika.

 

Jeżeli masz możliwość sprawdzenia u siebie czy temperatura pod obrotomierzem pokrywa się z 04 lub z 05 na klimatroniku, to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik nie pokazywał temperatury dokładnie

usterka to kostka połączeniowa pod zdeżakiem .Wymiana kostki jest dość pracochłonna ale wszystkie objawy ustapiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 nie ma kostki. Jest kompletny czujnik z przewodem. Kostka jest pod osłoną zbiorniczka płyny do wspomagania. Podmiana czujnika nic nie dała. Podmiana panelu climatronica również nic nie dała. Może tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pokazuje ci temperaturę średnia, to coś nie tak jest z wiązką od czujnika G17. Wtedy zastępczo - temperatura jest brana z innego czujnika, ale w tym momencie nie pamiętam z którego. Chyba bierze wartość średnią z czujnika nadmuchu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj patrzyłem w Skodzie SuperB i jest tak samo jak u mnie. Myślę że tak ma być. Jak możesz sprawdź u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się na chwile ,bo mam podobny problem i nie wiem czego to wina .

Znalazłem ten czujnik przy chłodnicy , rozpiąłem go i w środku był drucik z czymś cienkim na zakończeniu ,i teraz mam pytanie ,czy ten drucik na końcówce był połączony ze sobą jakimś zgrubieniem i na to się zakłada ten plastik który wchodzi w uchwyt przy chłodnicy? bo ja ten drucik podczas czyszczenie chyba rozczepiłem , tak mi się wydaje... przed tymi czynnościami wskazania temp tez mi skakały do -50 . Może mi ktoś pomoże w tym temacie , bo nie wiem co dalej mam robić? czy może jednak jechać do elektryka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów przepraszam iż zakładam nowy temat lecz po przeszukaniu forum i netu nie znalazłem odpowiedzi na moją usterkę mianowicie:

Posiadam Passata B5 1999r. 1.9TDI 115km kombi i problem tkwi w czujniku temperatury zewnętrznej (ten przy zderzaku przed chłodnicą) a konkretnie to pokazuje temp. sporo zaniżoną ale nawet po odłączeniu go (wtyczka przy zbiorniczku płynu od wspomagania) na wyświetlaczu nadal pokazuje temperaturę a chyba powinien pokazywać trzy kreski.

Stąd moja prośba do Was co jeszcze mogę sprawdzić aby naprawić tą usterkę.

Pozdrawiam Tomek

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt .2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik w kanale powietrznym który znajduje się pod filtrem pyłkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mam climatronika tylko klimę manualną

czyli dlatego pokazuje takową dziwna temperaturę?

jak go odłączę to będzie pokazywać dobrą?

 

Właśnie sprawdziłem i nie ma tam żadnego czujnika chyba że chodzi o taki dynks wyglądający jak moneta od strony silnika tylko jeśli tak to jak do niego się dostać i gdzie jest kostka do jego wypięcia

Edytowane przez momasz1
diagnoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ten czujnik http://www.autoport.org.pl/allegro/pictures/2015_8/6209e3bf-c830-4356-a8a8-3a3d4fe4ba48.JPG

 

żeby go zdemontować trzeba wykręcić schowek jeśli dobrze pamiętam

 

sprawdź błędy vagiem - będzie dużo łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyciągnięciu filtra takiego czujnika nie widziałem do Vaga nie mam dostępu więc przy wolnym czasie zdemontuje schowek dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, jest pod schowkiem pasazera , zdemontuj i troche gimnastyki i długie paluszki , przekreca sie w lewo lub prawo i wysuwa , montaz w odwrotnej kolejnosci , 20 min roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności