Skocz do zawartości
tomil5

skrzypiąca kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu pojawił się dosyć irytujący dżwięk przy obrocie kierownicą, dżwięk dochodzi spod kierownicy raczej na pewno powstaje w kabiniei tylko wtedy gdy ruszam kierownicą, przypomina obcieranie plastiku o gumę, próbowałem spryskać szczelinę pomiędzy obudowa kolumny a kierownicą wd-40, ale nie odniosło to skutku. Proszę o pomoc jak to usunąć,może ktoś na forum spotkał się z takim objawem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij osłonę kierownicy i zobacz czy nadal występuje. Chyba na dwie śrubki od spodu jest przykręcona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też skrzypiała kierownica przy skręcaniu i co się okazało - że to dochodziło z wahacza (a słyszalne było jakby to z kolumny kierowniczej. Ponaciskajc na błotnik z jednej i drugiej strony, ewentualnie kręć kierownicą przy otwartych drzwiach lub szybie - może to będzie to co u mnie. Wystarczyło tylko zrobić zastrzyk w gumę przegubu i teraz jest cichutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być taśma od air bag - przemieściła się albo tak ułożyła, że szeleści. Gdybyś chciał to poprawiać, to obchodź się z tym uważnie, bo łatwo ją zerwać po niewłaściwym założeniu. Chyba było o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha

Do wymiany zwijak kierownicy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriko

ja miałem to samo, wymieniłem płyn w układzie i cisza.... a było jak na starej kanapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, rozebrałem osłonę kierownicy od góry, polałem trochę cx-80 jakby mniej piszczało - piszczy tylko jak skręcam kierownica w lewo, w prawo nic. Po zdjęciu osłony mam ten pisk jakby na wierzchu, wystarczy dotknąć i już..

Jeżeli nie przejdzie bedę brał pod uwagę pozostałe sugestie. Dziekuję za zainteresowanie i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, piszczy niemiłosiernie jak się robi zimniej (jak było ciepło to nic nie piszczało. Na dniach zabieram się i rozkręcę ten plastik i zobaczymy co tam piszczy. Dodam że jak opuszczę kierownicę niżej regulacją to przestaje skrzypieć. Cholernie to wkurza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem takie same zgrzyty jak stary tapczan albo drzwi od stodoly najpierw myslalem ze to maglownica bo wyraznie bylo slychac ze te piski dochodza ze srodka maglownicy ale okazalo sie ze kolumna kierownicza byla poluzniona i luz na kardanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat bo nikt nie podał konkretnego rozwiązania...

 

już od paru tygodni denerwuje mnie skrzypiąca kierownica, słychać tarcie plastiku o gumę dźwięk pochodzi z dolnej części kolumny kierowniczej próbowałem popryskać smarem na łączeniu się drążków ale nic nie daje....

 

macie może sugestie co to może być, może ktoś już to u siebie przerabiał i jak to rozwiązał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do tematu u mnie skrzypi w środku tak jakby coś obcierało właśnie guma o plastik albo coś podobnego rozkręcałem te plastiki za kierownicą ale nie jestem w stanie stwierdzić skąd ten dźwięk.włożyłem tam rękę po zdjęciu plastików i jest tam smar na tym 'walcu" że tak powiem na którym osadzona jest kierownica nie wiem czy coś tam się wyrobiło i smar wychodzi czy co? nie mam pojęcia.jakieś sugestie koledzy?? pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie również skrzypiała,poruszajcie gwałtownie z siłą kierownicą góra dół ,przód tył mi pomogło,pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubojcie dokrecic kolumne te 4 sruby pod ta plastikowa obudowa w srodku mi pomoglo a chcialem juz wymieniac maglownice bo wyraznie bylo slychac ze to na zewnotrz cos piszczy ale okazalo sie ze to sie przenosilo na maglownice. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczę te śruby jak coś to napisze.ogólnie to ten dźwięk pojawia się raz na jakiś czas długo go nie ma a nagle go słyszę.a co powiecie o tym smarze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, tez się wkurzam bo mi piszczy jak wykonuje lekkie ruchy kierownicą, skrzypienie napewno dochodzi z kabiny bo na zewnątrz nic nie słychac, popsikałem silikonem juz chyba wszystkie mozliwe miejsca a to dalej piszczy dodam tylko ze piszczenie występuje tylko jak samochód jest zimny jak sie tylko w kabinie nagrzeje to przestaje, jak jest ciepło,czyli np lato nic nie piszczy moze znalazł juz ktos przyczynę bo mnie normalnie krew zalewa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wymiany zwijak kierownicy.

jak kręcę w lewo-cisza, a jak w prawo to skrzypi. Irytujący dźwięk wydobywa się z kierownicy, tak jakby zaraz pod nią. Psikanie różnymi środkami nic nie pomaga. Wnoszę że to może ten zwijak-taśma. Czy ktoś to może wymieniał i może udzielić jakichś konkretnych porad. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie psikajcie żadnymi wd-kami,silikonami itp.pomiędzy kierownice a te plastiki !!!!!!tam jest elektronika a mianowicie auta wyposażone w ESP mają tak zwany czujnik skrętu kiedy dostanie się tam smar lub inne paskudztwo czujnik pracuje nieprawidłowo o czym poinformuje nas kontrolka ESP która zapali się na "desce"wiem bo przerabiałem temat ze skrzeczącą kierownicą u siebie i też myślałem że to gdzieś pomiędzy kierownicą a tymi plastikami okazało się że te dźwięki to krzyżak coś takiego http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=756901830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę, warto to sprawdzić

witam ponownie. Idąc za radą kolegi marian14 przyjżałem się temu krzyżakowi. Według mnie to zwykły kardan, więc popryskałem go olejem silikonowym i nastała błoga CISZA. A dałbym głowe, że skrzypiało tuz pod kołem kierownicy. Polecam wszystkim spróbować

Edytowane przez crazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten sam problem ze skrzypieniem. Jutro zdejmę obudowę i zobaczę co tam się dzieje. Już tak jeżdżę od 4 miesięcy raz skrzypi raz nie. Ale to już mnie coraz bardziej denerwuje.

 

Ktoś oprócz kolegi marian14 rozwiązał tą zagadkę.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przyszlo zimno zaczelo skrzypic, tylko w czasie jazdy, na postoju cicho. W czasie jazdy skrzypilo jak minimalnie ruszylem kierownica

Jadac jak trzymalem plastikowa obudowe kolumny kierowniczej to niepiszczalo

Rozkrecilem, skrecilem i nic - bez poprawy

Wlozylem kawalek zgniecionego papieu pod dzwignie gdzie blokuje sie regulacji kierownicy tym samym plastik kolumny troszke sie podniusl i skrzypienie ustalo

Moze to i druciarstwo ktos powie - zgadzam sie - ale u mnie pomoglo

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności