Skocz do zawartości
tomil5

skrzypiąca kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżam temat, proszę o pomoc :

 

 

co jest przyczyną skrzypienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie walczyłem bardzo długo ze skrzypieniem, posmarowałem wszystko co było związane z kierownica w kabinie i wreszcie chyba trafiłem bo pomogło i ze 2 lata było cicho, niestety ostatnio znowu to powróciło.

U ciebie na tym filmiku to słychać jakby opony tarły o asfalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie opony, dźwięk dobiega jakby zza kierownicy, na filmiku szyby były zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taśma kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy oglądaniu to jest ten niski/cichy dźwięk, proszę pogłośnić mikser przy odtwarzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ktoś rozwiązał ten temat ze skrzypiąca kierownicą ? Mi cos zaciera przy lekkim skrecie juz odrazu za kierownica ale nie trwa calego obrotu tylko w pewnych momentach zaciera. Odglos tak jak w filmiku ponizej ktory byl juz zalaczany:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry wybaczcie mi jeśli dodałem temat nie w tym miejscu gdzie trzeba,ale też nigdzie nie mogłem znaleźć swojego problemu, otóż posiadam passata B5 FL 2003r,od kilku miesięcy skrzypi mi kierownica jak stare drzwi,dźwięk jakby guma tarła o gumę,dźwięk słyszalny głównie w środku samochodu i przy obrocie kierownica w prawą stronę,bez różnicy czy wykonuje skręt w prawo czy jest to odbicie kierownicy po skręcie w lewo zawsze skrzypi przy ruchu kierownicy w prawą stronę.

Nie mam już pojęcia co mogę jeszcze zrobić, mechanik nie mógł sobie poradzić ze znalezieniem usterki maglownica wygląda na całkiem sprawna sucha czysta płyn nie ubywa,on jak i na stacji diagnostycznej mówią że zawieszenie w pełni sprawne bez luzów,na własną rękę podejmowałem zabieg naoliwienia gum wahaczy oraz drążków igłą i strzykawką,podnosiłem samochód raz jedną stronę,raz druga i w każdym przypadku zero poprawy.

Czy to może jakiś problem w kolumnie kierowcznej wewnątrz auta,lub taśma kierownicza?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem z tym 1.5 roku.

Udało się w końcu poprzez wyciągnięcie całej kolumny kierowniczej -umycie i nasmarowanie.

Cisza od ponad roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybywam z a4-klubu, gdzie nie znalazłem odpowiedzi na dolegliwość mojej b5 :) Możecie posłuchać mojego nagrania i doradzić mi, za który z problemów powinienem się zabrać? Staram się uczyć na moim samochodzie i wykonywać jak najwięcej napraw sam, dlatego cenne jest dla mnie, abyście wyrazili swoją opinię. Jest to b5tka z 1999 roku z przebiegiem 372 tys km. Trący dźwięk słyszę jakby od razu za kołem kierownicy, zarówno na postoju jak i w czasie jazdy. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2019 o 22:06, Undisclosed napisał:

Przybywam z a4-klubu, gdzie nie znalazłem odpowiedzi na dolegliwość mojej b5 :) Możecie posłuchać mojego nagrania i doradzić mi, za który z problemów powinienem się zabrać? Staram się uczyć na moim samochodzie i wykonywać jak najwięcej napraw sam, dlatego cenne jest dla mnie, abyście wyrazili swoją opinię. Jest to b5tka z 1999 roku z przebiegiem 372 tys km. Trący dźwięk słyszę jakby od razu za kołem kierownicy, zarówno na postoju jak i w czasie jazdy. 

 

 

Proponuje zabrać klucze i rozmontowywac niz siedziec na forach, gdzie nikt nie ma kryształowej kuli. W czasie uzyskania teorii z forum juz bys to naprawił.

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taśma zwijka kierownicy tak szoruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności