Skocz do zawartości
codi

Wymiana licznika na duży FIS - 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

czyli Grzesiu wychodzi na to, że nie potrzebny ci jest już ten licznik z pełnym fisem :D

a kto ma 1.8t ????

- ja :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wkoncu co trzeba zrobić alby wymienic 1/2 fis na Fulla , zaznacze ze mam automat tiptronic czy taka wymiana tez u mnie mozliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZyli nie wiadomo co trzeba zrobić... Eh. Naczytałem sie już ujujujuj. Ale tak poważnie to nie dowiedziałem się czy możliwa jest przekładka licznika z 1/2 fisa, na pełnego. Dodam że mam paska z 2004r z manetkami które obsługują fisa. i dodam że mam oryginalne radio, i przydałoby się aby Fis wyświetlał info z radia. I czy takie przeprogramowanie( bo tez chyba trzeba zrobić) jest bardzo skomplikowana. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wstawić pełnego FIS'a, tylko jeżeli będziesz chciał, aby FIS wyświetlał info z radia, to musisz pociągnąć dodatkową wiązkę od radia do FIS'a. Przekodowujesz szafę, aby pokazywała info z radia/nawigacji (+17 do kodowania zegarów) i powinno śmigać.

Skomplikowane to jest najbardziej przekodowanie kluczyków i dopasowanie licznika do ECU samochodu, ale jeżeli ktoś lubi się pobawić to nie powinno sprawić problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZyli nie wiadomo co trzeba zrobić... Eh. Naczytałem sie już ujujujuj. Ale tak poważnie to nie dowiedziałem się czy możliwa jest przekładka licznika z 1/2 fisa, na pełnego. Dodam że mam paska z 2004r z manetkami które obsługują fisa. i dodam że mam oryginalne radio, i przydałoby się aby Fis wyświetlał info z radia. I czy takie przeprogramowanie( bo tez chyba trzeba zrobić) jest bardzo skomplikowana. pzdr.

Kupujesz szafę z fuul FIS najlepiej z 2004 roku , nowe pestki do kluczy kabelek żeby to wszystko zakodować i cieszysz się z pełnego fisa. Nie wiem co chcesz więcej wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielki dzięki za odpowiedź. ps. widzę że jesteś z okolic Wołomina, czy pomógłbyś mi coś takiego zrobić- tj. zakodować i doradzić które pestki kupić, bo szczerze to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które pestki kupić

 

crypto 48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które pestki kupić

Np:TAKIE Oczywiście ile kluczy tyle pestek.

czy pomógłbyś mi coś takiego zrobić

Dogagamy się.

Edytowane przez gbels
Dopisanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To potem napisze do Ciebie na priv . Dzieki za pomoc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawko

Ja tez mam pytanko: czy jak założę do mojego B5 FL 2001 benzyna+LPG licznik z komputerem to czy będzie pokazywał spalanie na gazie,czy na benzynie.No i jak sprawa z zasięgiem-będzie brał pod uwagę zbiornik gazu czy benzyny.Proszę uprzejmie o odpowiedz, bo na MFA się napaliłem ale nie ma sensu inwestować w częći jeśli nie będzie pokazywało parametrów na gazie.Pozdrawiam!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg to na pewno będzie wyliczał z ilości benzyny w zbiorniku.

Spalanie pokazywał będzie ale trudno powiedzieć jak dokładne to będą wskazania, różnie to bywa w przypadku zasilania gazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, jedna kwestia to programowanie imobilajzera w liczniu tak by się skodował z epromem z kluczyka, to ok, ale czy automatycznie sie koduje także sterowanie z pilota, (scyzoryk) z modułem komfortu, bo o tym raczj nikt nie pisał........

:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy automatycznie sie koduje także sterowanie z pilota, (scyzoryk) z modułem komfortu, bo o tym raczj nikt nie pisał........

Licznik nie ma nic wspólnego z pilotami,więc po wymianie licznika będą działać normalnie.No chyba że wymieniasz moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam podobny problem jak w tytułowyn wątku,moanowicie próbuje bezskutecznie podpiąć vag-a "do zegarów na stole"brak komunikacji,linia k podłączona pod pin 25 niebieska wtyczka,zasilanie do kabelka jak i do zegarów podłączone być możę coś robie żle proszę o poradę, Zegary golf 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można odpalić na stole.

Wtyczkę przerobiłem z taśmy IDE od FDD. Trzeba ją trochę skrócić , potrzebne jest 32pin.

Podłączyć:

+12v do 1,20,23,

-12v do 7,9,24

linia k do 25

Pod tę linię można podpiąć waga i poustawiać co trzeba.

Panowie proszę o pomoc.

Próbuję mój pełny fis podłączyć na stole i nawet się nie zaświeci.podłączyłem jak w cytowanym poście do prostownika. 1,20 i 23 do plusa 7, 9 i 24 do masy. i nie świeci. tzn pokazuje się godzina, i przebieg oraz świeci się kontrolka od świateł przeciwmgielnych. natomiast podświetlenie i fis nie świecą się. co zrobiłem źle?

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc ok, sprawdz jeszcze raz koilejność pinów:

Niebieska wtyczka:

+12V - 1, 20, 23

masa - 9, 24

pin7 nie musi być do masy

 

Odradzam testów na prostowniku, podstawa to jakiś zasilacz +12V może być wtyczkowy tak żeby miał z 0,3-1,5A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja aż tak dużych wymagań nie mam żeby montować full fis :) wystarczyłby mi 1/2 fis. dużo jest zachodu z tym żeby przejść ze zwyklego licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużo jest zachodu z tym żeby przejść ze zwyklego licznika?

Zależy też w jaki licznik celujesz. ;)

Obecnie masz zielone podświetlenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności