Skocz do zawartości
laki

Gaśnie w czasie jazdy !!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w sobotę moj passat odmówil mi posłuszenstwa

sytuacja mniej wiecej jak wyzej opisane

w baku 1/4 i zatrzymał sie na prostej drodze, zapaliła sie jeszcze na chwile dioda od lampy zarowej i juz nie odpalił

moje pytanie, którą z poniższych pompek kupic, jedna to cała pompka druga zas to wkład, oto linki:

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-new-i1431819538.html

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-new-i1431819535.html

z góry dzieki za odpowiedź

pozdrawiam mnichu5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

 

W moim pasku mam problem którego nie udało mi się odszukać na forum , może pomożecie , bo co mechanik u którego jestem to inna diagnoza ...

Rzecz ma miejsce po 10-15 minutach jazdy , zazwyczaj w podobnej odległości od domu . Auto jest garażowane , i większych problemów z odpalaniem nie mam, ale w czasie mrozu i po nocce , po przejechaniu niewielkiego dystansu silnik gaśnie i auto staje na środku ulicy ... z początku bywało tak że po próbie ponownego odpalenia pokręciło jakieś 10 sek , i zaskoczyło , ale teraz gdy sytuacja ma miejsce i próbuję odpalić , to faktycznie też kręci ale do momentu wyczerpania akumulatora . Wtedy dzwonie po kumpla i czekam z podlączonymi kablami , po wszystkim odpala bez problemu ,i moge jeździc już bez oporu , aż do dnia natępnego ... Dodam że dzieje się to zazwyczaj jak silnik jeszcze nie złapie swojej tempertary , bo jak wcześniej pojężdzę po prakingu 20 min , az auto sie zagrzeję to po tym spokojnie mogę jeździć bez obaw .

Dodatkowy objaw - podczas świąt kiedy auto stało 3 dni nie ruszane na mrozie , odpaliło , kopcąc bardzo białym dymem , i po chwili zgasło ,a po 3 próbach doładowywania akumulatora wkońcu pochodził trochę , złapał temeraturę i przejechałem 500 km bez problemu.

Podejżewam że turbina która nadaje się do regeneracji , błąd EGR , oraz Przetwornik temp czytnika chłodniczego, nie mają nic wspólnego z usterką , dlatego prosze o POMOC .

 

Pozdrawiam

Patryk tel. 698-624-981

B5(3bg) 1.9 TDI-PD 101KM(AVB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

w sobotę moj passat odmówil mi posłuszenstwa

sytuacja mniej wiecej jak wyzej opisane

w baku 1/4 i zatrzymał sie na prostej drodze, zapaliła sie jeszcze na chwile dioda od lampy zarowej i juz nie odpalił

moje pytanie, którą z poniższych pompek kupic, jedna to cała pompka druga zas to wkład, oto linki:

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-new-i1431819538.html

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-new-i1431819535.html

z góry dzieki za odpowiedź

pozdrawiam mnichu5

Może być pompa , ale jak zapala Ci kontrolkę świecy żarowej to podłącz pod kompa i zobacz błędy w sterowniku silnika i będziesz wszystko wiedział .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

w sobotę moj passat odmówil mi posłuszenstwa

sytuacja mniej wiecej jak wyzej opisane

w baku 1/4 i zatrzymał sie na prostej drodze, zapaliła sie jeszcze na chwile dioda od lampy zarowej i juz nie odpalił

moje pytanie, którą z poniższych pompek kupic, jedna to cała pompka druga zas to wkład, oto linki:

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-pa...431819538.html

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-pa...431819535.html

z góry dzieki za odpowiedź

pozdrawiam mnichu5

 

Jak wcześniej opisał kolega, jeżeli masz komunikat na komp. pokładowym to nie pompa paliwa, w przypadku jej usterki komp. nie widzi usterki !!!

Obie oferty na allegro to tylko same pompki bez kosza, nie czytałeś dokładnie opisu aukcji !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto odpala za pierwszyn razem , ale silnik mi gaśnie po przejechaniu niewielkiego dystansu (ok 5 km ) , zawsze po nocce, i jak jest mocniej poniżej 0`C . Po zgaśnięciu odpalam , i kręci aż się akumulator nie rozładuję ,wtedy już tylko kable , i później wszystko gra, aż do kolejnego dnia ... pomoże ktoś ?

 

(sytuacja opisana we wcześniejszym poscie )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem pare dni temu.

Też cięzko krecil, gasł po przejechaniu kawałka.

Właśnie sie dowiedziałem, ze to pompowtrysk....3600zl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? 3600 to chyba za komplet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,w aso za jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupować wszystko w Aso i za taką kase, to nie narzekaj później w innych wątkach, że na B6 straciłeś tyle kasy :] Masz inne wątki w którym jest wszystko ładnie opisane co i gdzie kupować w przypadku awarii wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że w tej kwestii,decyduje zasobność portfela i czasu właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADAMK , a miałeś podpinanego paska pod komputer? na kompie nie miałeś wcześniej informacji o pompowtrysku ? Dzisje Ci się też tak gdy auto ma temperaturę , czy tylko na zimnym silniku ? jakos pompowtrysk mi tu nie specjalnie pasuje ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 jest o tyle dziwna, że na 1 problem nie koniecznie wskazuje konkretną przyczyne.

Sprawdź pompe paliwa, przy okazji też stan oleju-gdy jest za nisko samochód nie pozwoli na rozruch silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!

ja mam podobną sytuację, jechałem wczoraj i nagle przed światłami na prostej pod lekką górkę auto zgasło, zanim zgasło trochę nim " potrzepało" w baku ok 1/4 - 1/2 paliwa. Niestety nie dało się ponownie uruchomić, po paru próbach pojawił się komunikat, że silnik został wyłączony z powodu niskiego ciśnienia oleju, więc już go później nie męczyłem. Po pewnym czasie ( ok 1 godz) przy próbie uruchomienia pali się kontrolka żółta silnika i nie daje się odpalić. Po podłączeniu do kopmputra 0 błędów. Po nocy to samo dalej nie gada, silnikiem kręci sam rozrusznik jakby nie dostawał paliwa. Pilnie Proszę o pomoc!!! I z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak się stało przy stanie 3/4 paliwa w zbiorniku. Wymieniłem sam silnik pompy paliwa i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak ma się kontrolka o niesprawności układu wydechowego która pali się u mnie przez cały czas do awarii pompy paliwa?:zeco

Edytowane przez ernig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Odkręć filtr paliwa i zobacz czy jest tam paliwo. Jeśli niema to pompa paliwa w zbiorniku uszkodzona. Jak będziesz miał już odkręcony filtr paliwa to włącz zapłon i zobacz czy pompa podaje paliwo. Jeśli nie podaje paliwa, to tak jak napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Udało się, wskazany przez Was kierunek poszukiwań był prawidłowy. Awarii uległ przekaźnik pompy paliwa w zbiorniku. A zapalona kontrolka od awarii układu wydechowego dotyczyła zapowietrzenia układu paliwowego.:)

Koszt naprawy 50 zł ale stresa sporo. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

za szybko się cieszyłem. Niestety sytuacja się powtórzyła auto zgasło na niewielkiej górce i znowu nie gada. Objawy są takie same jak poprzednio,czyli czas zainwestować w pompę paliwa :dolamam. Oby pomogło...Możecie polecić jakiś sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkład z Allegro, nowa z serwisu, albo od Mapeta jeśli taką posiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak określić jaki model pompy będzie pasował do mojego auta i czy da się ja wymontować we własnym zakresie , jeśli tak to jak to uczynić?

 

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności