Skocz do zawartości
laki

Gaśnie w czasie jazdy !!!

Rekomendowane odpowiedzi

toldek1 to apropo mojego problemu?

 

moglbys rozwinac diagnoze...pompka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzieki za potwierdzenie, czy cos przez to mozesz doradzic apropo problemu czy zgadzasz sie z wczesniejszymi postami odnosnie stanu ropy w baku, dolania tego plynu do czyszczenia pompowtryskiwaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi sie jeszcze go zatankowac - odpalilem go wlasnie i sie 'grzeje' i chce jechac na stacje zgodnie z Waszymi sugestiami, ale jedna rzecz zwrocila moja uwage - bardzo ciezko odpalal a przy odpalaniu zegary praktycznie gasły.

Czy moze to byc przez te wiazki na pompowtryskach? Wciaz mysle o tym bledzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina wiązki . Ciężko Ci zapalał bo mało paliwa i musiał dłużej kręcić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankowalem do pelna, dolalem tez tego plynu do spryskiwaczy i na prostym odcinku po paru km zaczal glosniej chodzic tak jakby to nazwac dieslowato bardziej stukał [chyba na zaworach co?;p] no i mam wrazenie ze silnik ladniej pracuje, ale nie chwalmy dnia przed zachodem slonca.

zobaczymy jak jutro odpali od rana przy pelnym baku, wtedy bedzie porownanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko Adam nadzieje ze tego płynu do spryskiwaczy nie nalałeś do baku z paliwem bo tak no na nic moje rady :)

 

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

 

I naładuj akumulator lub sprawdż łączenia na klemach skoro mowisz ze ci zegary gasną przy kręceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no ladnie, plyn do spryskiwaczy:-)

 

Co do klem to jutro przed odpaleniem je zdejme zobacze czy dobrze leza. Rozumiem, ze nic sie nie stanie jak odlacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie są zaśniedziałe lub nie maja jakiegos nalotu lub czy nie są za lużne,jeśli tak to oczysc je papierem sciernym od wewnątrz i styki/bolce aku tez i dokręć porządnie.Nic się nie stanie co sie nie odstanie,np zegarek ci sie zresetuje bądż trakcja ci sie zaświeci ale przejedziesz kawałek i zacznie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje co nastapilo.

 

Autko stalo cala noc, od rana bez czyszczenia klem zapaliło elegancko.

Czyli miałeś racje i to kwestia stanu paliwa.

Pytanie czy tak to po prostu pozostawić i jeździć do połowy baku czy na coś konkretnego to wskazuje - np. na druga pompke do paliwa o ktorej mowiliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po zatankowaniu do pełna jest Ok to na 99% pompka w zbiorniku do wymiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta pompka która mi wymieniali to wlasnie nie jest czasami ta w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ta w zbiorniku, najwyrazniej jest wadliwa, jedz do serwisu z reklamacją, powiedz ze znajomy ktory jak widac ma pojecie bo sie wszystko pokrylo z tym co mowil, powiedzial ze twoje objawy to moze byc m.in. pompa, mimo ze zostala wymieniona(mogles dostac wadliwą) i kazał sprawdzic po nalaniu baku do pelna jak odpala i tak zrobiles i nie ma najmniejszych problemow, dlatego prosisz o wymienienie jej na inna gdyz jest ona objęta gwarancją i masz takie prawo. A powiedz mi jeszcze ile km przejechales po dolaniu tego srodka do czyszczenia pompowtryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem powtórzył sie dzisiaj - ciężko mu było odpalić

 

Od wlania tego do wtryskiwaczy do baku przejechałem mało bo koło 40km....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czekasz az zgasna wszystkie kontrolki zanim odpalisz? Jutro z zimnego jak bedziesz odpalal to odkrec przed tym korek wleu paliwa bo mozesz odpowietrzenie miec do kitu, i wtedy jest taka sytuacja jak gdybys slomke do napojow zanurzyl calą w wodzie to ona sie nią zapelni,zatkasz ją od gory palcem i wyjmiesz do gory i ta woda nie wyplynie mimo grawitacji rozumiesz?, a jak puscisz palec to ona cala poleci na dol,wyleci z niej. Przy sprawnej pompie to nie ma znaczenia ale jak jest uszkodzona i pchamy paliwo siłą ciężkości to może mieć. Wykasuj tez te błedy i zobacz czy sie pojawiają znowu. Mozesz miec uszkodzony pompowtryskiwacz jezeli ci znowu wywalą te same, moze byc uszkodony w ten sposob ze nie trzyma juz parametrow ale dziala, dlatego samochod pali ale trudniej. Na to wlasnie powinien pomóc dodatek do czyszczenia pomowtryskiwaczy, ale musisz poczekac az zuzyjesz cale paliwo zeby cos pomogl, o ile wogole pomoze bo cena tego twojego jest bardzo niska i nie slyszalem o nim zadnych opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba faktycznie zlapales mnie na glupim nawyku - wsiadam do auta wciskam kluczyk dosc szybko na maxa i odpalam zamiast poczekac choc sekunde hehehe...

 

Odnosnie błędów - rozumiem, ze moga one się pojawic bez zadnej kontrolki na kokpicie i trzeba podjechac i sprawdzic to na Vagu?

 

Plyn do czyszczenia wtryskiwaczy - co polecasz kupie i przy nastepnym baku wleje.

 

Zgodnie z Twoja rada jutro go na zimno sprawdze z otwartym wlewem.

 

Bożydar - dzięki za zaangażowanie i zdrowych, radosnych i bezawaryjnych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przy pierwszym odpalaniu tak robisz to powazny bląd, czeka sie aż kontrolki zgasną bo przez ten czas pompa podaje paliwo, jesli uruchamiasz rozruch zanim dostanie odpowiednią dawke paliwa to nawet przy sprawnych wszystkich podzespołach będziesz miał utrudniony rozruch. Jezeli samochod juz byl jezdzony czy jest jeszcze cieply czy temp. spadla mozesz od razu wcisnac i wtedy odpali (choc wypada i tak poczekac) ale przy kompletnie zimnym i ostalym silniku, szczegolnie w zimne dni! musisz czekac az pompa skończy prace/zgasną wszystkie kontrolki ktore maja zgasnąć.Błedy o ktorych mowilismy mogą byc bez żadnej kontrolki. Plyn kup forte, moze dostaniesz w zwyklym sklepie moto, jest na allegro i nawet w ASO-a to juz o czyms swiadczy, kosztuje okolo 60zl. I spoko, nie ma za co, tez mi ludzie tu pomogli wiec i ja sie staram. Rowniez życze ci udanych,ciepłych świąt oraz bezawaryjności i przy okazji także wszystkim kolegom z forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, nie zycze ci tego ale z tego co czytalem to i przyjdzie na ciebie pora, porażka, juz sie męcze 2godz i nie moge wypiąć kostki z pompowtryskiwacza siemens 2.0 TDI BKP wie ktos jak to sie robi?
kostke po ruszeniu zabezpieczenia wyciąga sie ok 2 sekund. ale nie o tym tak naprawde chciałem napisać. sorrki. ja mam passata 2005 2.0 tdi pd BKP przejechane mam 220 tys km i ok. 300 km temu padlmi pompo wtrysk.zapłaciłem ok 400 funtów za nowy, kompletna wymiana trwała z regulacją 30 min kupilem to auto z przebiegiem 150 tys km wymieniłem łożysko koła przedniego i dwa komplety opon. tyle o moim eksploatowaniu. Przedemną poprzedni właściciel wymienił 2 razy klocki przód tarcze przód klocki tył i trzy komplety opon + oczywiście servisy czyli oleje paski i filtry ale to norma w kazdym aucie . wiec niech mi ktoś nie piepr......że VW jest zły. Dobra rada dla wlascicieli słynnego silnika BKP nie używajcie zadnych uszlachetniaczy do paliwa zadnych czyścicieli wtrysków i supee paliw typu V-POWER czy VERWA. ZWYKLY DIESEL. w pompwtryski siemensa nie lubią takich gówien.....pozdrwiam wszystkich posiadaczy VW zyczę Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym 2011 Roku. SZEROKIEJ DROGI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej kostce to i ja wiedzialem zanim zacząłęm ze zabezpieczenie jest jak i w kazdej więc ameryki nie odkryłeś :) jak chcesz komus pomoc to napisz konkretnie,ciekawe czy wiesz w ktorym miejscu i w ktora strone i co trzeba zrobic aby puściło,i ile by tobie zajęło jej wyjęcie gdybyś się do tego zabierał nie widząc tego wcześniej, o ile byś wogóle zrobil poprzednie rzeczy ktore trzeba zrobic aby sie tam dostac bo jak piszesz tobie robił to kto inny... A propo twojej dalszej wypowiedzi to jak bys mial auto od nowosci to wtedy to mogl bys mowic co bylo robione do tych 150tys a tak to jaką masz pewnosc ze wiesz wszystko co bylo robione? Bo właściciel ci powiedzial? Mozesz miec nawet serwisowane i co?!-myslisz ze to wyklucza to ze bylo robione cos po za ASO? Moim zdaniem wogóle, i nawet ja jestem tego przykladem.Serwisuje w ASO a naprawiam po za.Wiec mam serwisowany z ktorym sie nic nie dzialo oprocz eksploatacji.A w rzeczywistosci wymieniane byly sworznie wachaczy 2 szt., przycisk hamulca postojowego bo reczny sie blokowal,, caly reflektor bo drgal i swiecil inaczej a czasami wogole i kontrolka sie od xenonow swiecila,kontrolka od klockow sie swiecila mimo iz byly prawie nowe-wadliwy kabelek do ABS,uszkodzil sie pompowtryskiwacz co uniemozliwilo wogole odpalenie auta i dalsza jazde!! A auto ma 91tys...Nie spotkalem sie takze z tym aby tu mowił ktos ze VW jest zly, natomiast glosy rozczarowania passatem B6 i owszem, więc to tez taka mała rożnica.Jedyne co moge sie z tobą zgodzić to ze lanie super paliw nic nie da na wtryski, bo spalanie i tak powstaje więc nalot na nich tez jak i w srodku od przeplywu paliwa i tu wlasnie pomaga środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy ktory jesli jest renomowany to byl stworzony pod tym kątem aby to rozpuścic lub spowodowac aby sie oderwalo i spalilo i byl testowany pod tym kątem więc uważam a nawet znam przypadki ze pomaga. Do tego wyjasnij dlaczego akurat siemensa nie lubią takich rzeczy wedlug ciebie a inne wedlug tego i owszem?, Oszczedze ci ośmieszenia i powiem odrazu zebys nie mowil bo ze mają cewke piezo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj dostałem ataku kolki nerkowej, szybko w samochód i na pogotowie.

Po drodze nagle autko mi zgasło i nie chce odpalić.

Z kolka nerkowa [kto mial wie jaki to bol] udalo sie zepchnac auto na bok, stoi na parkingu a ja mam go na prawde dosc i pierwsze co sobie wczoraj obiecalem, ze sprzedam to gowno w jasna cholere. Stracil moje zaufanie totalnie a wyjątkowo wtedy zwijałem się z bólu i jechałem na pogotowie.

Engine Fault Need Workshop, autko przy próbie odpalania dość mocno targa silnikiem, wiec po 2-3 próbach zostawiłem i tyle. W pon na lawete i do VW.

Tydzien temu po odpaleniu rano [stał z 3 dni nieruszany] i przejechaniu z 800m ten sam numer, ale wtedy odpalił bez problemu i udalo mi sie wrócić na drugi koniec kraju.

Pompka paliwa działała bo słyszałem ją. Ogólnie auto ciężko paliło, wymieniłem nawet akumulator na nowy dla spokoju i nic sie nie poprawiło.

mam tego złomu dość... i nie wiem czy mi to przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności