Skocz do zawartości
laki

Gaśnie w czasie jazdy !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedy spadnie poziom paliwa w zbiorniku do 1/4 podczas jazdy silnik gaśnie. Daje się odpalić, ale trzeba kręcić co najmniej kilkanaście sekund. Można jechać, jednak traci moc i trzeba trzymać na niskim biegu i wysokich obrotach. Na wyświetlaczu brak informacji o usterce. Po zatankowaniu powyżej poziomu 1/4 wszystko wraca do normy. Na początku myślałem, że trafiłem na złej jakości paliwo, niestety sytuacja się powtarza.

Czy jest to może zapchany filtr paliwa? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

to moze byc jakis syf w paliwie, tyle ze lzejszy od paliwa i plywa sobie na oleju, w jego gornych czesciach, ale wtedy to chyba gasl by ci rowniez na wysokich obrotach :/

 

chyba po prostu jak najszybciej smginij do ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aso jesli gwarancja lub wyjac pompe ze zbiornika i zobaczyc czy smok nie unosi sie ponad lustro paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO stwierdzili uszkodzenie pompy paliwa. Za nową zażądali ponad 1 tys. zł + wymiana 150.

Na szczęście jest Allegro i pompa za 200.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sie upewnij ktora pompa paliwa.....zebys nie wtopil.Wstepna w zbiorniku czy zespolona na glowicy.Kup prywatnie pompe.wymiana jest banalnie prosta.moze sie ona troche roznic od starej bo jest po modyfikacjach(nie ma takiej dlugiej rurki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa do wymiany to ta zamontowana pod tylnym siedzeniem w zbiorniku. Uszkodzona jest z rurką zasysającą paliwo, nowa-używana jest bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_1

Mam te same objawy w passacie 1,9TDI i chciałabym się dowiedzieć, czy wymiana tej pompy paliwa coś pomogła. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam te same objawy w passacie 1,9TDI i chciałabym się dowiedzieć, czy wymiana tej pompy paliwa coś pomogła. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję!

 

No właśnie, temat się urwał. Pomogła wymiana pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogła wymiana pompy w zbiorniku paliwa.

W serwisie za nową zażądano ponad 1000 zł,

na Allegro używaną znalazłem za 250 zł (zmodernizowana, bez rurki zasysającej).

Przejechałem ok 30 000 km i jak na razie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak pompa padnie to po podlaczeniu pod vas/vag pokaze tą usterke? Jechalem normalnie i przy wjezdzie na slimak-pod gore (ponizej 1/4 zbiornika paliwa mam) stracil mi moc i zgasl (2.0tdi 140KM BKP PD) kreci ale nie odpala. Taki zolty jak by kranik sie swieci z lewej strony a chyba powinien zgasnac z innymi kontrolkami po wlaczeniu zaplonu nie? Wlasnie w nim siedze i czekam na kolege z linką, pisze bo mam laptopa z mobilnym netem. Zawsze wozilem linke ze soba a teraz jak kupilem paska to trzymam ja w domu zeby miec wiecej miejsca w bagalku, mial 80tys wiec myslalem ze tu mi nie bedzie potrzebna, teraz ma 90tys. Pomoze ktos? Zauwazylem jeszcze wczesniej komunikat ze workshop cos tam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zacholuje cię na najbliższą stację i dotankuj do pełna. Jeśli ci odpali i będzie chodził to na 100% pompa paliwa w zbiorniku. Właśnie ją wymieniałem przy przebiegu 103 tys . Takie same objawy padł mi pod garażem w baku było około 1/4 paliwa, może ciut mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze z eolej wymienialem nie dawno i inspekcji nie wykasowalem, czy to moglo byc tego przyczyną? ktos i powiedzial ze tak mial w innym aucie i mu unieruchomilo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia. Jazda na stację i daj znać co się dzieje dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie byl ktos u mie z kompem i wyskoczyl blad p1517 i p2146, juz sprawdzilem na forum ze to pompowtryski... kucze dopiero 90tys zrobione ma auto,salon polska, serwis od nowosci, to chyba troch przesada. Czytalem ostatnio w instrukcji ze po 90tys trzeba je czyscic tak? Rozumiem ze to inna czynnosc niz regeneracja na ktora ja ten uszkodzony wtrysk musze teraz oddac tak?

 

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

 

Dzieki, kolego, mimo komunikatow ciągnąc go teraz na lince pod warsztat zachacze jeszcze o stacje i sprobuje tak jak mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim silniku masz wtryski piezoelektryczne Siemensa. Nie kupuj nowych ( chyba że masz ochotę ). Można je zregenerować , jest kilka zakładów które się tym zajmują.

 

Ja osobiście używam do czyszczenia wtrysków środka Liquy Moly - dla PD i CR. Tak profilaktycznie co 4 zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz Marek przebiegu? I ile z tego zrobiles ty? Padl ci juz pompowtryskiwacz? Zalalem ropki prawie na full ale nic, i jeszcze ciagnac go na lince caly czas na biegu byl i nie zaskoczyl,pompowtrysk na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie 103 tkm, samochód kupiony w salonie. Serwisowany w Aso.

Pierwsza awaria obecnie to pompa paliwa w zbiorniku i przetwornica od strony pasażera ( ksenony ). Nigdy nic się nie działo z pompkami.

 

Są przypadki, że pompki siadały przy jeszcze mniejszych przebiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie zycze ci tego ale z tego co czytalem to i przyjdzie na ciebie pora, porażka, juz sie męcze 2godz i nie moge wypiąć kostki z pompowtryskiwacza siemens 2.0 TDI BKP wie ktos jak to sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spotka, może nie. Nic nie ma wiecznego, a inne auta tak samo się psują. Nic na to się nie poradzi.

 

Jak czytam niektóre wypowiedzi w stylu: nigdy więcej VW, Szajs z Niemiec czy coś podobnego to robi mi się niedobrze.

 

Czasami odnoszę wrażenie, że ludzie piszą to celowo aby zrazić do tej marki.

 

Obecnie wszystko się psuje. Czasy Mercedesa 124 już nie wrócą a szkoda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak czasem mysle, ze to konkurencja czy cos, ale kolega ma seata 2006r 1.9tdi z o ponad polowe wiekszym przebiegiem i z wtryskami nic mu sie nie dzieje, moim zdaniem to wada fabryczna, rozumiem zeby auto mialo grubo ponad stuwe i cos sie dzialo, ale jesli przed stuwą to tragedia, nie po to kupuje auto z niskim przebiegiem za duzo wieksze pieniadze zeby sie rozkraczyc nie wiadomo gdzie, jak sie teraz naczytalem o tych pompowtryskach to sprzedaje ten samochod, bo jezdze w wakacje po 1000-2000km i jak mi sie tam gdzies ten wtrysk zepsuje to sory......tutaj sobie to zrobie za 700zl z wymiana a tam chyba jak bede mial szczesci za 700euro ale bardziej prawdopodobne ze za 7000zl, avensisem z 98r bylem w bulgari ale tym juz tam nie pojade, boje sie, a dalem za niego 5 razy wiecej, paranoja...

 

---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

 

juz sie męcze 2godz i nie moge wypiąć kostki z pompowtryskiwacza siemens 2.0 TDI BKP wie ktos jak to sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności