Skocz do zawartości
Gość harmoniusz_13

Pompa wody w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie są koszty wymiany pompy wody?Chodzi mi o sama robociznę zdjęcie zderzaka itp itd.Mój mechanior skasował mnie ostatnio za tą przyjemność 300zl+pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie są koszty wymiany pompy wody?Chodzi mi o sama robociznę zdjęcie zderzaka itp itd.Mój mechanior skasował mnie ostatnio za tą przyjemność 300zl+pompa.
Nie skasował ciebie za dużo. Zdjęcie i założenie samego zderzaka to 200 zł. Płaciłem 2x w 2 różnych firmach za tę usługę tyle samo. Za pierwszym razem zmieniany był rozrząd za drugim wymieniana chłodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy pompa wody w B5 1.9 TDI 90KM jest na pasku rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 90 Km na pasku osprzetu sie kreci;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na pasku alternatora

aczkolwiek kiedys w Cordobie mialem AHU i tam pompa byla na pasku rozrzadu

 

wiec lepiej sprawdz bo moga byc rozne rodzaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie to ciut inny silnik niż w golfach czy seatach. Passat 90 i 110 km ma pompę na osprzecie a nie na rozrządzie. Wszystko co ma w porzek silnik począwszy od golfa 4 ma pompę na rozrządzie.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam Passata b5fl 1.9 tdi AVF PD 131km

Wymieniałem rozrząd + pompa wody 7500tys km temu . ostatnio coś zaczęło hałasować. Podjechałem do mechanika stwierdził że ten hałas wydobywa się z pompy wody, ale uspokajał mnie że nie muszę jej wymieniać. Powiedział, że niektóre pompy tak mają, że zaczynają hałasować. Poradźcie co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas ostatnio wysypało reklamacji na pompy SKF i Ruville. Od tego czasu staramy się sprzedawać Hepu.

Jaka pompa Piotr zaczęła Ci hałasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mechanik nie ujawnił mi firm jakie montował;/ a czy ten hałas może być oznaką czegoś złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hałas każdy w aucie jest zapowiedzią ZAWSZE przyszłej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio coś zaczęło hałasować. Podjechałem do mechanika stwierdził że ten hałas wydobywa się z pompy wody, ale uspokajał mnie że nie muszę jej wymieniać. Powiedział, że niektóre pompy tak mają, że zaczynają hałasować. Poradźcie co robić.

 

Najpierw - zmień mechanika :fajny Skoro po 7500 km hałasuje, to albo wadliwa była albo siedzi stara , bo nowej ci nie włożył.

Wiec jedź do innego - wtedy będziesz wiedział. Ale skoro hałasuje, to zapewne w niedługim czasie wirnik pompy się wys....ra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego mechanik powiedział żeby nie wymieniać tej pompy:/ podejrzewam, że za mocno naciągnięty jest pasek rozrządu

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

w poniedziałek jadę do innego i powie mi czy w ogóle pompa jest nowa czy poprzedni mnie po prostu oszukał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, czemu nie kazał ci wymieniać. A może właśnie z powodu, ze on jej nie wymienił i nowa sobie przygarnął. Ale to tylko takie moje osobiste rozmyślania :D Pompa wody, czy też pompa wspomagania - gdy wyje, rzęzi lub wydaje inne niepokojące dźwięki, to oznacza, ze zdycha.

Jedź do innego mechaniora i dowiesz się o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagram filmik z dźwiękiem Ocenicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zmień mechaniora po pewnie założyl jakąś lipną pompę, pewnie jakiego krafta lub maxgera. U siebie sprzedajemy pompy z Dolza i bardzo dobrze smigają. Jeśli pompa wody hałasuje to jest nie dobrze. Jak koldzy mówią, jest to objaw jakieś awari :)

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaje filmik z mojego paska posłuchajcie. trochę może być niewyraźnie słychać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zwaliłbym paski osprzętu i zobaczył czy jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz do niego i niech szuka co spierniczyl, koledzy wyzej maja racje jesli pasek za mocno napiety to mogla pompa poleciec, ewentualnie zamontowal jakas 'tania Jadzie' lub wogole nie zmienil. Jesli wszystko ok a czesci wadliwe to normalna gwarancja. I to jego sprawa a nie Twoja. Ps do 10kkm nie musisz zmieniac paska, chaba ze mechanik wymieni na nowy komplet a cala reszte zareklamuje to wtedy inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u innego sprawdził pompa jest nowa. Powiedział, że niektóre pompy tak mają, że zaczynają "miauczeć" stwierdził, że rozrząd, napinacz ok. W warsztacie był jeszcze inny mechanik mówił, że miał taką samą sytuację i próbował regulować napięcie paska ale po chwili było to samo. Powiedział mi, że mam tak jeździć. Zgłupiałem teraz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności