Skocz do zawartości
Gość adamus_cf

jak dziala org. immobiliser w kluczyku w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamus_cf

witam

 

jak dziala immobiliser w passacie z 1999 ajm co sie stanie jak bede chcial odpalic auto zwyklym kluczykiem bez immobilisera lub odpalic auto jak wypne kostke czytnika immobilisera przy stacyjce.

 

 

1 -czy silnik wogole nie odpali

2 -czy rozrusznik nie ruszy

3 -czy po próbie odpalenia auta na wypietym czytniku immobilisera (mysle ze nie odpali) to bede mogl pozniej po wpieciu kostki czytnika imobilisera normalnie zapalic auto jak zawsze czy sie komp zawiesi i zostanie tylko podpiecie pod kompa aby usunac blad.

4 -czy moge passata zostawic na noc bez akumlatora ? czy rano odpali

 

bo wujek ma forda mondeo z 1997 diesel z org. immobiliserem mial auto pare godzin bez akumlatora i potem sie zablokowal imobiliser znaczy nie dalo sie go odpalic a bylo poznac ze immobiliser bo po przekreceniu kluczyka nie siwecily sie wszystkie kontroliki na desce tylko dwie.

podjechal mechanik z kompem i skasowal problem

 

pytam dlatego bo planuje zamontowac alarm ktory bedzie przerywal przewody do czytnika immobilisera w stacyjce

czy to dobry pomysl ?

 

prosze o porady

z gory dziekuje

adam

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin999

ad. 1 zapali na 1 sekunde i zgaśnie.

ad. 2 rozrusznik bedzie normalnie dzialał.

ad. 3 zapewne zapisza sie jakies bledy w kompie, ale jezeli wszystko dobrze podlaczysz to odpali.

ad. 4 mozesz zostawić bez aku i nic sie nie stanie.

 

Z tym przerywaniem obw od immo to glupi pomysl po co Ci to? do zdalnego odpalania? Jezeli tak to juz lepiej transponder zostaw przy stacyjce w razie czego bedziesz mogl szybko wrocic do fabrycznych ustawień. Z tego co wiem to obejscie immo w pasku jest dość trudne i drogie, a jako zabezpieczenie dla zlodzieja jest mizerny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamus_cf
ad. 1 zapali na 1 sekunde i zgaśnie.

ad. 2 rozrusznik bedzie normalnie dzialał.

ad. 3 zapewne zapisza sie jakies bledy w kompie, ale jezeli wszystko dobrze podlaczysz to odpali.

ad. 4 mozesz zostawić bez aku i nic sie nie stanie.

 

Z tym przerywaniem obw od immo to glupi pomysl po co Ci to? do zdalnego odpalania? Jezeli tak to juz lepiej transponder zostaw przy stacyjce w razie czego bedziesz mogl szybko wrocic do fabrycznych ustawień. Z tego co wiem to obejscie immo w pasku jest dość trudne i drogie, a jako zabezpieczenie dla zlodzieja jest mizerny.

 

poprostu zastanawiam sie jaki najlepiej przwod podlaczyc pod alarm aby on uniemozliwil zlodziejowi odpalenia silnika.

w starym audi tdi mialem taki guzik.

przekrecalem stacyjke ale nie krecilem rozrusznika i na desce rozdz. nic sie nie swiecilo dopiero po nacisnieciu schowanego guzika kontrolki sie oswiecaly i szlo zapalic silnik. i tak za kazdym razem jak go zgasilem

to bylo dobre bo nie martwilem sie ze jak zostawie kluczyki na chwile w aucie to ktos mi go odpali np. dziecko.

 

i zastanawiem sie czy moge przerwac te grube kable od stacyjki i wstawic tam przekaznik alarmu aby on uniemozliwil zlodziejowi odpalenie

co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurgo

Już wiele razy było mówione i pisane ,każde Twoje zabezpieczenie jest następnym utrudnieniem dla złodzieja ,cóz więcej dodać ... . pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie trochę tego kotleta bo mam pytanie.

 

W jaki sposób przesyłany jest sygnał immo z licznika do komputera, bo zauważyłem, że z licznika do kompa nie idą żadne przewody odpowiedzialne za to.

 

Sprawa u mnie wygląda tak, że mam MK3 z silnikiem z passata B5. Do tego mam licznik z B5 i cewkę immo na stacyjce starej z B5. Stacyjka leży na fotelu kierowcy z podłączonym immo do zegarów leżących na ziemi. Kontrolka ładnie gąśnie, ale auto odpala na sekunde i gaśnie i wywala:

 

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - -

 

Sygnał licznik <> komputer idzie drogą radiową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika i licznik komunikują się szyną danych K-Line i przez nią są przesyłane informacje immo.

Po błędzie, który pokazałeś wynika że masz zablokowany silnik przez immo i żeby to ruszyło to musisz zsynchronizować licznik z sterownikiem silnika. Musisz znać pin immo i mieć trochę wiedzy o tym i sprzęt (oczywiście pastylkę w kluczyku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności