Skocz do zawartości
Gość boro

MFD/MCD Czyszczenie soczewki lasera

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, może ktoś pokazać jak zrobić te wyjmaki do mcd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, może ktoś pokazać jak zrobić te wyjmaki do mcd?

Kolego a nie łatwiej (myślę że i przy okazji taniej) kupić??

Podpytaj o wyjmaki w sklepach z car audio u siebie, np. tutaj:

http://lukow.autoteam.pl/katalog/wyp...emy-car-audio/

lub poprzez:

http://tablica.pl/oferta/klucze-wyjm...5-ID1wCkz.html

lub:

http://allegro.pl/klucze-wyjmaki-vw-...721037868.html

nie są to aż takie drogie i niedostępne gadżety ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, może ktoś pokazać jak zrobić te wyjmaki do mcd?

Ja swoje zrobiłem z zużytego brzeszczota.

Parę grosiszy zaoszczędzone na browary, a radość z roboty bezcenna. :hyhy

 

wyjm.jpg

 

Końcówki wygnij w dowolnym miejscu, ważne żeby uzyskać wygodny chwyt wyjmaków.

Nacięcie wystarczy ze wykonasz na 1 wyjmaku, po włożeniu reszty wyjmaków ciągniesz za tego z nacięciem i masz radio wytargane. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc koledzy, za to kocham to forum, nie ma drugiego takiego;) a kupic nie chce bo mialem już 2 komplety i wiem że ten też zgubie więc wolę zrobić i dobre piwo wypic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

potwierdzam! 100% działania. Opis konkret dziękuje bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem laser zgodnie z opisem w mcd i co teraz nie czyta nawet cd, z audio z którymi nie miał problemów. Każda płyta powoduje napis cd erro:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczyscilem laser zgodnie z opisem w mcd i co teraz nie czyta nawet cd, z audio z którymi nie miał problemów. Każda płyta powoduje napis cd erro:/

Wyczyść raz jeszcze. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco inne pytanie w związku z "serwisowaniem" MFD. Czy próbował już ktoś może wymieniać pokrętła w tym sprzęcie? :)

[ LINK ]

 

Jak to należy robić (lub czy są wymagane do tego jakieś narzędzia)? Słyszałem, że trzeba mocno pociągnąć/wyciągnąć stare i wcisnąć nowe. Ale czy to tak powinno być i czy to bezpieczne (żeby nic nie pękło) to nie wiem.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważ płaskim śrubokrętem i wyjdzie

 

można wyjąć całe pokrętło a można zdjąć i samą gumkę

 

z chęcią kupił bym takie nowe pokrętło - gdzie to można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przyga111

witam

jestem nowy na forum wiec przepraszam za gafy

posiadam passata cc z 2010r

chciałbym sprawdzić jaki mam firmware i ewentualnie zainstalwać nowy w moim RNS 510

posiadam też nową mapę v10 ktore weszla na kilka CC-ków a u mnie nie działa

przytrzymanie SETUP wyświetla tylko FM AM

 

 

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałam podziękować za opisy wyciągania nawigacji i czyszczenia lasera :). Wszystko poszło gładko i najważniejsze czyta wszystkie płytki.

P.S.

Pomysł z użyciem karty do wyciągnięcia nawigacji genialny :D.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... może się komuś przyda, ja u siebie w ten sposób czyściłem i jest OK :)

 

dotyczy nawigacji MFD i MCD.. MFD2 dvd, również, tyle, że demontaż inny.

 

Nie trzeba wypinać navi z instalacji, tylko wyłączyć.

 

Proste i szybkie czyszczenie laseru w navi:

Najpierw musimy zaopatrzyć się w wyjmaki (najlepiej).

 

dafota.2.jqt1404282248r.jpg.sm01.jpg&th=1719

 

Poniżej, krótka instrukcja demontażu:

 

dafota.2.dec1404282299m.jpg.sm02.jpg&th=5852

 

Po wyciągnięciu navi, zdejmujemy górną pokrywę, jest „na wcisk”, żadnych śrubek.

 

dafota.2.xg31404282364p.jpg.sm03.jpg&th=4573

 

… dobrze się przyglądając zauważymy już soczewkę lasera (zaznaczona na fotce)

 

dafota.2.s7x1404282419n.jpg.sm04.jpg&th=8235

 

Naciskamy palcem (fota poniżej) by dostać się do soczewki:

 

dafota.2.sdc1404282452v.jpg.sm05.jpg&th=8087

 

Wkładamy wacik, wstępnie suchy lub nasączony delikatnie spirytusem ( nie mokry !!! ), najlepiej jednak użyć specjalnego środka do optyki( np:IZOPROPANOL) i okręcając kilka razy wacikiem czyścimy soczewkę, cały czas przytrzymując palcem, blaszkę.

 

dafota.2.szv1404282486t.jpg.sm06.jpg&th=3929

 

wyciągamy wacik, zabieramy palucha i wszystko montujemy i już :)

pozdrawiam

ps.mile widziane cenne wskazówki i uwagi.

 

 

Wielkie dzięki za pomoc! Przed chwilą wykonałem całą procedurę. Zajmuje max. 10min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Po miesiącu użytkowania mapy w nawigacji MFD2 DVD płytka jest cała porysowana. Jak dzisiaj ją wyjąłem i zobaczyłem co się z nią stało, to jest tragedia. Laser czyściłem już dwa razy, ale to w niczym nie pomaga. I po jakimś czasie użytkowania takiej płyty, navi nie chce jej czytać i znowu trzeba wypalać nową. Jeszcze chciałbym zauważyć że navi strasznie rzęzi, zgrzyta, jak włożę płytkę i nie chce jej odczytywać.

Czy to mogą być jakieś luzy na prowadnicach w napędzie, że płytka jest rysowana ? Rozbierać napęd w nawigacji to już grubsza sprawa, nie wiem czy jest sens samemu w to się bawić, gdyż nie wiem co zdziałam.

Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem. Po miesiącu użytkowania mapy w nawigacji MFD2 DVD płytka jest cała porysowana. Jak dzisiaj ją wyjąłem i zobaczyłem co się z nią stało, to jest tragedia. Laser czyściłem już dwa razy, ale to w niczym nie pomaga. I po jakimś czasie użytkowania takiej płyty, navi nie chce jej czytać i znowu trzeba wypalać nową. Jeszcze chciałbym zauważyć że navi strasznie rzęzi, zgrzyta, jak włożę płytkę i nie chce jej odczytywać.

Czy to mogą być jakieś luzy na prowadnicach w napędzie, że płytka jest rysowana ? Rozbierać napęd w nawigacji to już grubsza sprawa, nie wiem czy jest sens samemu w to się bawić, gdyż nie wiem co zdziałam.

Jakieś pomysły ?

 

Ale jak jest porysowana?

W jednym miejscu (obrączka)?, czy porysowana jest w całości?

Pytam, bo jeżeli cała - to znaczy że rysuje ją laser (obudowa) który to wiadomo, że się przemieszcza czytając płytę. Więc może konieczna jest regulacja wysokości lasera względem płyty (może ktoś go wcześniej regulował, bo słabo czytał?? i jest zbyt blisko płyty).

Ja osobiście wymieniłem laser na nowy i moje problemy się całkowicie skończyły.

 

Jakby ktoś potrzebował samego napędu - to mam takowy do sprzedaży (w moim przypadku był to zbędny zakup i niestety dodatkowy wydatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Wojtek jest porysowana po całości, a więc zapewne rysuje ją laser jak czyta płytkę.

Jest w ogóle opcja regulacji lasera względem płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wyjąłem navi przedmuchałem sprężonym powietrzem, po włożeniu wyskakuje komunikat "NIEWŁAŚCIWA PŁYTA" wcześniej nie miałem takich komunikatów. Ktoś może ma jakiś pomysł ?

Dodam że płytka trochę porysowana jest, sama navi czyściutka grama kurzu nie było, po po prostu jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Wojtek jest porysowana po całości, a więc zapewne rysuje ją laser jak czyta płytkę.

Jest w ogóle opcja regulacji lasera względem płyty ?

Ciężko wyrokować na odległość, ale wszystkie fakty na to wskazują że rysuje ją laser. Może był już "słabszy" i ktoś lekko go podregulował, niesyty zbyt blisko płyty

Oczywiście że jest taka regulacja. Ja przy nowym laserze ustawiałem metodą "prób i błędów", aż wreszcie się udało i jest super do dziś :-).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja dziś wyjąłem navi przedmuchałem sprężonym powietrzem, po włożeniu wyskakuje komunikat "NIEWŁAŚCIWA PŁYTA" wcześniej nie miałem takich komunikatów. Ktoś może ma jakiś pomysł ?

Dodam że płytka trochę porysowana jest, sama navi czyściutka grama kurzu nie było, po prostu jak nowa.

Musze Ci powiedzieć, że miałem podobnie. Ciężko navi czytała V7, ale V3 bez problemów. Postanowiłem wyczyścić laser (poszedł w ruch izopropanol), no i po czyszczeniu nie czytała navi nawet V3. Kupiłem używany napęd. Sytuacja powróciła do stanu sprzed czyszczenia. V7 czytała bardzo sporadycznie. Postanowiłem wymienić laser, no i to było "to". Teraz żadnych problemów z odczytem.

Więc nie wiem co Ci doradzić, inni czyszczą i jest super. Natomiast inni (ja) czyszczą bez oczekiwanego efektu a nawet jest gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko wyrokować na odległość, ale wszystkie fakty na to wskazują że rysuje ją laser. Może był już "słabszy" i ktoś lekko go podregulował, niesyty zbyt blisko płyty

Oczywiście że jest taka regulacja. Ja przy nowym laserze ustawiałem metodą "prób i błędów", aż wreszcie się udało i jest super do dziś :-).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Musze Ci powiedzieć, że miałem podobnie. Ciężko navi czytała V7, ale V3 bez problemów. Postanowiłem wyczyścić laser (poszedł w ruch izopropanol), no i po czyszczeniu nie czytała navi nawet V3. Kupiłem używany napęd. Sytuacja powróciła do stanu sprzed czyszczenia. V7 czytała bardzo sporadycznie. Postanowiłem wymienić laser, no i to było "to". Teraz żadnych problemów z odczytem.

Więc nie wiem co Ci doradzić, inni czyszczą i jest super. Natomiast inni (ja) czyszczą bez oczekiwanego efektu a nawet jest gorzej.

 

Hmm ile trzeba wydać na laser?

Zamontowałeś sam?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm ile trzeba wydać na laser?

Zamontowałeś sam?

 

pzdr

 

Zaskoczę Cię, dużo mniej niż za używany napęd. Mnie z przesyłką wyszło coś około 170 zł. Później żałowałem że kupiłem wcześniej używany napęd, bo bałem się grzebać sam.

No ale wymieniłem w końcu ten laser.

Szukałem zakładu który by to zrobił no ale nie znalazłem.

Więc zdecydowałem się wymienić sam - no i się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaskoczę Cię, dużo mniej niż za używany napęd. Mnie z przesyłką wyszło coś około 170 zł. Później żałowałem że kupiłem wcześniej używany napęd, bo bałem się grzebać sam.

No ale wymieniłem w końcu ten laser.

Szukałem zakładu który by to zrobił no ale nie znalazłem.

Więc zdecydowałem się wymienić sam - no i się udało.

 

Na alledrogo kupowałes ten laser?

Ja wczoraj spróbowałem jeszcze raz go przeczyścić tym razem spirytusem 96% :) no i chyba pomogło bo czyta mi płytkę ale starszą tej na 2013r nie chce, dziwne bo do tej pory śmigała mi ładnie, narazie pojeżdżę na starej i poczekam na 2015r chyba to V12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności