Skocz do zawartości
Gość boro

MFD/MCD Czyszczenie soczewki lasera

Rekomendowane odpowiedzi

a u Mnie np tak sie nie dalo tego zrobic bo cala ta optyke mialem obudowana taka plastikowa oslonka i dodatkowo musialem wyciagac caly mechanizm;/

 

też się z tym spotkałem kiedyś, przecinamy ten plastik nożyczkami i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie? Czyściłem klime środkiem w pianie i chyba za dużo napsikałem bo od tego czasu moje navi nie czyta mi płyt cd (radio chodzi tylko płyt nie czyta) czyszczenie laseru nic nie pomogło, jak włożę płytę to słychać jak laser próbuje przeczytać płytkę lecz po chwili wyskakuje komunikat z błedem odczytu. Teraz pytanie jest jakaś możliwość naprawy tego lasera, czy ma ktos jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie? Czyściłem klime środkiem w pianie i chyba za dużo napsikałem bo od tego czasu moje navi nie czyta mi płyt cd (radio chodzi tylko płyt nie czyta) czyszczenie laseru nic nie pomogło, jak włożę płytę to słychać jak laser próbuje przeczytać płytkę lecz po chwili wyskakuje komunikat z błedem odczytu. Teraz pytanie jest jakaś możliwość naprawy tego lasera, czy ma ktos jakieś pomysły?

to gdzie ty tym "psikałeś" ?? :eek:

laser można kupić na aukcach www.ebay.de

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psikałem tym w wywietrzniki te boczne i środkowe najwidoczniej piana się dostała jakimś cudem do radia (co mi się wydawało niemożliwe) bo od tamtego czasu nie czyta płyt cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to navi MCD ta z małym wyświetlaczem co pokazuje kierunek jazdy (bez mapki). Passat z 2003 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jest to navi MCD ta z małym wyświetlaczem co pokazuje kierunek jazdy (bez mapki). Passat z 2003 roku.

albo nieskuteczne czyszczenie soczewki, albo przedobrzyłeś i został uszkodzony laser (optyka).

Może też być, że źle palonych płyt też czasem nie chce czytać, próbowałeś oryginały ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że przedobrzyłem, czyściłem preparatem do optyki (Chemax 3) bo taki mi polecono i nic nie pomogło, najwidoczniej padł całkowicie, oryginałków też nie czyta więc pewnie umarł (chociaż po włożeniu płytki próbuje ją czytać bo słychać ale po chwili wyskakuje error. :( przykra sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tdi ocb

chciałbym tez wyczyscić laser ale mam problem z wyjęciem navi bo niemam takzwanych wyjmaków czy jest jakis inny sposób zeby wyjąć navi

chyba ze ktoś posiada takie wyjmaki a niesom mu potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmaki to koszt ok 15zł na allegro

 

jeśli jednak będą ci tylko raz potrzebne to możesz pobawić się pilnikami do paznokci lub jakimiś cienkimi nożykami - też da radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym tez wyczyscić laser ale mam problem z wyjęciem navi bo niemam takzwanych wyjmaków czy jest jakis inny sposób zeby wyjąć navi

chyba ze ktoś posiada takie wyjmaki a niesom mu potrzebne

Możesz też wyjąć bez uzycia kluczy, trzeba wyciągnąć przyciski (awaryjne, ogrzewania tylnej szyby, ESP i dolną zaślepkę na konsoli, obok navi, wtedy już tylko paluszkami ;-)

Cieniutki płaski śrubokręt i podważać na przemian raz górę raz dół przycisku, z wyczuciem i zachować wszelką ostrożność, oczywiście istnieje możliwość uszkodzenia (zadrapania) konsoli lub przycisku, dlatego ja polecam wyjmaki ;-)

Palcami trzeba wyczuć zaczepy, mają coś koło 3cm i zaczynają się zaraz od czoła navi.

Jak już będziesz miał wyjęte przyciski to naciskasz zaczepy parami, powiedzmy, że najpierw górne a później dolne, starając się jednocześnie wypychając navi z ramki.

:-P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tdi ocb

dzieki za redy zdecyduje sie jednak na zakup na allegro będzie pewnie szybciej łątwiej no i nic nieuszkodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za redy zdecyduje sie jednak na zakup na allegro będzie pewnie szybciej łątwiej no i nic nieuszkodze

Bardzo słuszna decyzja !!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś do sprzedania laser do navi od passata MCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś do sprzedania laser do navi od passata MCD?

 

szukaj na http://www.ebay.com tam kolega jjacekkx kupował laser do swojej MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak wyciągne nawigację to musze odpiąć od kostki peądowej a nie zablokuje sie bo nie mam kodu odblokującego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz odłączać navi od zasilania. Pamiętaj jednak żeby navi podczas czyszczenia była wyłączona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięk A JEST TO TRUDNE DO WYCZYSZCZENIA TEN LASER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięk A JEST TO TRUDNE DO WYCZYSZCZENIA TEN LASER

zapoznaj się z pierwszą stroną tego wątku, jeśli nie czujesz się na siłach to sobie odpuść bo możesz jeszcze coś zepsuć ;)

no i wyłącz cap slock.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest temat panowie do czyszczenia soczewki nawigacji mfd czy nawigacja mcd ma tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności