Skocz do zawartości
Gość boro

MFD/MCD Czyszczenie soczewki lasera

Rekomendowane odpowiedzi

bo to jest temat panowie do czyszczenia soczewki nawigacji mfd czy nawigacja mcd ma tak samo

qrcze, chłopie, zapytam jeszcze raz ....

czy zapoznałeś się z pierwszą stroną tego wątku, chyba nie ?????

dotyczy nawigacji MFD i MCD.

Pozdrawiam

ps. dla niektórych zmieniłem też tytuł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki własnie przyszły dzis wyjmaki wyciągłem i przeciszciłem jest oki działa super sprawa ;';pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem wszystkie posty z tych dwóch stron i dalej mam mały problem.

W Golfie IV 2002 r. używałem płyty ( zamiennika) do nawigacji MCD i wszystko było ok, - czytał oryginał i zamienniki. Tej samej płyty ( zamiennika) nie chce czytać jednak nawigacja również MCD w VW Passacie 2002r. ( oryginał bez problemów). W związku z tym pytanie czy jest to problem zabrudzonej optyki w Passacie, czy może ma być inna płyta ( zamiennik), a może jeszcze coś:632:

Dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez jaki24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przeczytałem wszystkie posty z tych dwóch stron i dalej mam mały problem.

W Golfie IV 2002 r. używałem płyty ( zamiennika) do nawigacji MCD i wszystko było ok, - czytał oryginał i zamienniki. Tej samej płyty ( zamiennika) nie chce czytać jednak nawigacja również MCD w VW Passacie 2002r. ( oryginał bez problemów). W związku z tym pytanie czy jest to problem zabrudzonej optyki w Passacie, czy może ma być inna płyta ( zamiennik), a może jeszcze coś

Dziękuję za odpowiedź

 

Jeżeli czyta Ci oryginał a nie czyta ,,zamienika,, = brudna soczewka lasera. Wyczyść soczewke tak jak jest opisane w tym wątku i będzie OK. Miałem tak samo z MCD i MFD.

Pozdrawiam

Edytowane przez David

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj wyczyściłem soczewkę w nawigacji i faktycznie czyta zamienniki. Jestem bardzo hepy. Dziękuję za porady. Bez nich była by " ręka w nocniku". Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z nawigacją, i DVD. Nawigacja jest fabryczna, po włozeniu płyty wyswietla, bląd płyty DVD, czyta tylko płyty orginalne, do tej pory chodziło wszystko, nawet te nagrywane. Zdarza się że załapie lecz po pewnym czsie wyskakuje błąd, Otwarzanie plyt tylko orginalnych. Nadmienię że mam lekko uszkodzone montowanie anteny (myjnia, nie dala się odkręcić} czy to ma jakis zwiazek z tym, czy jest inna przyczyna, moze jakieś czyszczenie ? . Pasek ma 6 lat. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziekuję za jakieś porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena nie ma tu nic do rzeczy.

Spróbuj przeczyścić soczewkę lasera. Można to zrobić specjalną płytą czyszczącą. Jeśli jest to tylko zakurzenie soczewki to płytka pomoże, jeśli bardziej przylegający brud to płytka nic nie da i trzeba przeczyścić ręcznie rozbierając urządzenie. Jeśli i to nic nie pomoże to prawdopodobnie laser Ci sie kończy i jest do wymiany:(

 

Obstawiam to ostatnie. Miałem już kilka takich przypadków z czytnikami cd dvd, które przestawały czytać płyty. Na początku nie czytały nagrywanych a z czasem też oryginalnych. Początkowo pomagało czyszczenie soczewki a później niestety już tylko wymiana lasera.

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Darku Ci dziękuje za szybka pomoc, trochę mnie to oswieciło, przyznam szczerze że jestem laikiem w tych tematach, gdzie zdobyć taką płytkę czyszczącą. Drugą wersją trochę mnie podłamałeś, nadmienię że względnie mało używam CD,80 procent radia, dlaczego poszedłby laser ??? Jeśli chodzi o rozbieranie to jak sie do tego zabrać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytkę kupisz przeważnie wszędzie gdzie sprzedają czyste płytki, np Media Markt, Avans, sklepy komputerowe no i oczywiscie Allegro:

http://www.allegro.pl/search.php?string=p%C5%82yta&category=497&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&country=1

 

Jeśli mało używasz odtwarzacza to jest szansa że laser się tylko przybrudził, dlatego spróbuj najpierw z płytką czyszczącą.

 

Wskazówek jak rozebrać Ci nie podam bo akurat tego radia nie rozbierałem. Będziesz się tym martwił jak płytka nie pomoże.

I taka rada: nie oszczędzaj na tej płytce czyszczącej bo widziałem nawet takie za 2 pln. Lepiej dać dosłownie parę plnów więcej i mieć w miarę dobrą płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanley_4_5 jeżeli masz fabryczną navi to albo MCD albo MFD i żadna nie czyta płyt DVD (chyba ,że masz pod navi MFD podpięty adapter i do adaptera podpięty zewnętrzny odtwarzacz DVD)

 

Jeżeli masz MCD (navi z małym zielonym ekranem -na tą bym obstawiał ponieważ pisałeś ,że chodziły Ci płyty Audio CD) to ta navi będzie odtwarzać Ci płyty audio CD nawet takie nagrane na kompie ale tylko pod warunkiem ,że masz czysty laser w navi.

 

Natomiast jeżeli masz navi MFD (duży kolorowy ekran) to ta navi odtwarza tylko płyty z mapami.

Nawet płyty Audio CD Ci na niej nie ruszą ponieważ nie ma takiej funkcji a co dopiero mówić o MP3 lub DVD.

Jeżeli masz którąś z w/w navi ( a pewnie masz) to bardzo polecam temat o czyszczeniu lasera navi MCD i MFD: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21030

 

ps. nie kupuj żadnych płytek do czyszczenia lasera, jeżeli masz zabrudzony laser to tylko takie rozwiązanie jak w linku wyżej jest dobrym i skutecznym pomysłem. Takie płytki są tylko rozwiązaniem doraźnym a wyczyszczenie lasera wyżej wymienioną metodą w 99% usuwa problem nie odtwarzania płyt ,,pirackich,, i pozwala na długą bez awaryjną eksploatację navi.

Pod moim postem w załączniku dodaję zdięcia obu navi.

Po lewej navi MCD po prawej navi MFD

 

Mam nadzieje ,że w jakimś stopniu pomogłem. Pozdrawiam

P1010949.jpg

Edytowane przez David

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. nie kupu żadnych płytek do czyszczenia jeżeli masz zabrudzony laser to tylko takie rozwiązanie jak w linku wyżej jest dobrym i skutecznym pomysłem. Takie płytki są tylko rozwiązaniem doraźnym a wyczyszczenie lasera wyżej wymienioną metodą w 99% usuwa problem nie odtwarzania płyt ,,pirackich,, i pozwala na długą bez awaryjną eksploatację navi.

 

Myślę że jak wyda 10 - 15 pln na płytkę czyszczącą to nie zbankrutuje. Dodatkowo jeśli wyjęcie i rozebranie navi okaże się dla niego zbyt skomplikowane a płytka akurat sobie poradzi to jest to szybszy sposób rozwiązania problemu. No i może tą płytkę wykorzystać też w innym sprzęcie np. w domu, gdzie nie zawsze dostęp do lasera jest tak prosty jak w tym wypadku.

Oczywiście że te płytki są nic nie warte na grubsze zabrudzenia ale o tym już wcześniej pisałem. Jeśli jednak soczewka jest tylko lekko przybrudzona (jakims pyłem czy kurzem) to płytka powinna sobie poradzić, zwłaszcza że są też takie umożliwiająca czyszczenie "na mokro".

Z drugiej strony przyznaję że gdyby o mnie chodziło i nie miałbym płytki to z miejsca rozebrałbym navi i wyczyścił ręcznie :)- wtedy od razu miałbym pewność czy to tylko zabrudzenie czy uszkodzony laser. Nie każdemu jednak może chcieć się od razu rozbierać urządzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek tz czytałeś ten temat do ,krórego podałem link? Gdzie tam rozbierasz navi? Wyjmujesz ją z kieszni 2DIN zdejmujesz górną pokrywę czyścisz laser i już gotowe. Zajmuje to mniej czasu niż założenie butów i przyszykownie się do wyjścia do sklepu po płytkę czyszczącą. Zabieg jest banalnie prosty.

A jeżeli chodzi o moją wypowiedz co do płytek czyszczących. Chodziło mi o to, że takie płytki to rozwiązanie na ,,krótką chwilę,, po co co kilka dni wkładać płytę, czyścić laser po kilka razy jak można raz a porządnie. Przecież taka płytka zbiera tylko zabrudzenia powierzchowne a jeżeli przestało mu odtwarzać audio cd to zabrudzenie już jest pewnie spore nie sądzisz?

Miałem ten sam problem w MCD (nie odtwarzało nagrywanych CD) a potem w MFD (nie odtwarzało ,,kopii zapasowych map,, i w obu przypadkach plastikowy patyczek,watka i odrobina spirytusu salicylowego (kosmetycznego) załatwiła sprawę na dobre...

Edytowane przez David

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darek tz czytałeś ten temat do ,krórego podałem link?

 

dostęp do lasera jest tak prosty jak w tym wypadku.

 

czyli czytałem ;)

I nie podważam tego co napisałeś, przeciwnie - zgadzam się z Tobą że ręcznie wyczyścisz porządnie co zresztą piszę już od pierwszego postu.

Pozdro

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam koledzy za zainteresowanie i dobre rady, zakupiłem płyte czyszczaca i wsio gra, chodzi i czyta jak kiedyś, następnym razem wyczyszczę laser tak jak sugerowaliscie.Przyczepności i szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja tak robiłem i aj złozyłem i wsadziłem to mi wyskoczył wpisz kod kilka cyferek potem się zablokowała i co teraz nic nie reaguje nic:mad: pomocy jak to ruszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomocy jak to ruszyć

Było też o tym pisane. Pozostaw navi włączoną z kluczykiem w stacyjce pozycja ON na około 30 min, jak zniknie napis SAFE wpisz poprawnie kod i zatwierdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedż, nagrałem płytę do Nawigacji MCD przeczytała ja raz i teraz już nie chce, jestem laikiem w tych sprawach ,czy ktoś mógłby mi opiosać krok po kraku jak wyczyścić laser, jak wogóle zdemontować navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ractime

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam takie pytanko poniewaz jestem świeżo upieczonym właścicielem VW Passata B5 FL z 2002 r. z Navi MCD i mam podobny problem nie czyta mi nagranych płyt z mapami Polski i Czech 2008/2009 ale oryginalna mape Niemiec z 2002 r. czyta bez problemu. Myslałem , że źle nagrywam płytkę ale sprawdzałem u kolegi na drugiej navi MCD i chodzi bez problemu a u mnie nieraz tylko jak sie włoży CD to zaczyna wgrywać soft ale później pokazuje : PLEASE INSTALL CD COMPATIBLE WITH VOLKSWAGEN NAVIGATION SYSTEM MCD. Za pomoc z góry dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyść laser! i zaopatrz się w mapkę 2009/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności