Skocz do zawartości
damianko

nagłośnienie passata b4

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanko ,z tyłu nie mam głośników (drzwi tylne) ,w ogóle nie ma miejsca na głośnik:( , czy można wyciąć tam jakąś dziure i wsadzić głośnik, jeżeli można to jaki najlepiej ??

 

 

w pierszej kolejności robisz sobie panele na głośniki z mdf'u, później je montujesz, a na koniec robisz dziury w tapicerce i zakładasz głośniki z maskownicami :) ot cała historyja ;)

 

 

 

Radio (Alpine 7944r) będe miał pod koniec przyszłęgo tygodnia, dziś kupiłem okazyjnie płyte mdf z któej zrobie subwoofer :) Jak narazie tylko na tyle wystarczyło kasy. Ale jak już dostane przelew to wszystko pójdzie bardzo szybko. Najbardziej boli mnie to że nie pogram radiem bez wzmacniacza :(

 

 

 

edit: tzn w domu pod wzmacniaczem pogram ale w aucie nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matys po soudalu nie opadna, wlasnie dlatego go stosuje kockodo ma wdrzwich 2 rolki soudala:) i nie sa jeszcze takie ciezkie jak po matach app

 

pożyjemy zobaczymy, przerabiałem ten temat, wiec wypowiadam sie na podstawie doświadczenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mix, jak u mnie. W środku na blachę jest soudal, duża dziura twardym app, reszta miękki app, tapicerka w całości samoprzylepną gąbką akustyczną, dzięki czemu pozbyłemsię wszelkich pozostałych brzęczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wymyśliłem to sobie podobnie do amos'a. tzn. środek zrobie soudalem, otwory twardą app i na to soudal i na tapicerke warstwa soudalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpine 7944r jest jest (stan super), jutro jak pojade na przegląd to przy okazji kupie w castoramie soudal na drzwi i płyte mdf na panele i woofer, a na alledrogo muszę zamówić twardą app na otwory technologiczne. Narazie pojekt niestety troszkę stoii w miejscu ze względu na brak bardzo ważnego przelewu na moim koncie.

 

jak tylko zrobi się cieplej biore się za wygłuszenie drzwi i przeciągnięcie kabli do głośników i wzmacniacza którego nadal nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie podbić temat

 

Drzwi oklejone hi-endową matą app i wyższopółkową taśmą dekarską soudal ;) Radio leży w domu ale wystarczy podpiąć kostki, kable do głośników i RCA pociągnięte.

I jest problem z zasilającym do wzmacniacza bo dałem nieświadomie 8 mm^2 i nie wiem czy to wystarczy żeby zasilić udimension rm v41. W ostateczności będe musiał go zmienić.

W połowie przyszłego miesiąca powinieniem posiadać już wzmacniacz więc będą pierwsze odsłuchy.

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wyniosło cie wygluszenie drzwi?

 

8mm moze byc troche mało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 maty app za 20 zł i 2 rolki soudala za 104 zł z tym że na upartego można się zmieścić w jednej rolce soudala ale ja zabrałem się jeszcze za tapicerke soudalem i kleiłem grubo ogólnie.

 

no cóż. jak mi będą światła w aucie mrygać w rytm muzyki to wymienie ten zasilający. Za to głośnikowe dałem 4 mm^2 więc tam przekroju nie braknie ;)

 

 

 

edit:

ale jestem noga.... zapomniałem remote do wzmacniacze pociągnąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

damianko skoro mowisz o porzadnym zestawie i wszystko juz masz, mam nadzieje ze nie zapomniales o dobrych kablach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się również wreszcie na głośnik do woofera (udim. rm 208) i będe go miał razem za wzmacniaczem w sobote więc jak dobrze pójdzie zdąrze założyć na spot w małogoszczu (a może małogoszczy??? nie udrywam że miodek ze mnie marny ;) )

 

Decydowałem się również na zmianę zestawu przedniego na Dego PO650 ale to dopiero za jakieś 2 miesiące :) Cena troszkę miażdży bo to 700 zł ale czego się nie robi dla namiastki audiofilskiego grania w samochodzie :)

 

Jutro zanim pójde na uczelnie potaram się zrobić jeszcze robote z trzeszczącymi plastikami - może jakieś sugestie - bo trzeszczy to i tłucze się na dziurach jak to w passacie i wygłusze delikatnie soudalem tył tak żeby woofer było bardziej słychać niż te plastiki :)

 

Chyba nadejdzie wreszcie czas że będe wolał słuchać muzyki w aucie niz w domu :)

 

 

edit:

 

Dziś odwiedziłem kastorame gdzie bardzo miły osobnik wyviął mi wszystkie płyty do subwoofera. Wieczorem go poskładałem wstępnie - oprócz frontu bo podjade do znajomego stolarza żeby zrobił piękny otwór na głośnik. Jak dobrze pójdzie to skrzynia jeszcze utro pójdzie również do znajomego tapicera :)

 

W skrócie: "praca wrze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności