Skocz do zawartości
kyniovtg

myjka ciśnieniowa

Rekomendowane odpowiedzi

pianownice i aktywną pianę orginalna Karchera RM 81 ASF. Używał ktoś z was tej piany?? Nie zniszczy ona lakieru samochodu?? Niby pisze zeby ja rozcieńczac 1 litr koncentratu na 3 litry wody, ale czy to nie za mało, czy nie bedzie to za silne??

ja używam dokładnie tego płynu, rozcieńczam na oko w prop. 1:10 i w zupełności wystarczy, bardzo ładnie zmywa auto i np. plamy oleju z podłogi. Pachnie herbatą ice-tea :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za opinię. Też tak bede rozcieńczał, bo tak czułem ze 1:3 to za mało troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Black&Deckera nie polecam. Ja mam PW1800 ten model z bębnem do zwijania węża. Mam ją ponad pół roku. Pierwsze wrażenie po kupnie to że jest bardzo wywrotna, wykonana ze słabych materiałów i od razu wyrobiło mi się mocowanie od bębna. Kupiona była z myślą o cięższej pracy, ale nie zdążyła się napracować. Przez to pół roku przeważnie myty był nią samochód. Po miesiącu pękł wąż co doprowadza wodę z pompy do bębna, no dobra zdarza się. Później rozsypała mi sie lanca Turbo i zwykła lanca (po prostu końcówka do regulacji wyskoczyła, ale dobrze że nie w samochód), jakoś ją jednak poskładałem. Teraz padła w niej pompa, niby silnik chodzi, a pompa nie puszcza nawet bieżącej wody z ciśnieniem jaki jest w wężu doprowadzającym wodę do myjki.

Dodatkowym minusem jest to, że pianownica nie nadaje sie do niczego, bo w pianie jest 90% wody a 10% środka z buteleczki.

a dwuletnia gwarancja na myjkę??? jeśli pompa padła to reklamuj tam gdzie ją zakupiłeś... no niestety nie poczekałem na Wasze opinie i już zamówiłem PW1700... zobaczymy co z tego wyjdzie...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamował będę, ale jeśli co pół roku będzie cos sie psuć to niestety nie uznam tego zakupu za udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,gólnie temat myjek jest mi trochę znany gdyż miałem w firmie kilka do użytku codziennego,był kiedyś Karcher i to model wyższy,psuł się często,facet z serwisu powiedział na ucho że Karcher to rozreklamowana myjka bardzo awaryjna i nie poleca,później był STIHL następna tandeta w ciągu pół roku 2 szt się zepsuły że nie chcieli ch zareklamować,slnik bodajże się zatarł,od 4lat mamy myjkę w widocznym silnikiem na zewnątrz zwykłym stelarzem i kółkami pompowanymi,niby wygląda jak składanka ale działa ,dając niesamowite ciśnienie,usterek żadnych,wymiana oleju jak w kosiarce spalinowej i dalej można myć.Myjka to Wemaa AS200 jest zakupiona w firmie Aburus w Białymstoku,nie kosztowała mało,ale tej klasy Karcher kosztuje dużo więcej,co najważniejsze 0 problemów,mam takie 2szt ,może są mniejsze i tańsze dostępne tego producenta.

 

http://www.astorga.pl/czyszczenie/wemaa/wemaa_as160.htm

http://www.wemaa.pl/

 

dsc00286y.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,gólnie temat myjek jest mi trochę znany gdyż miałem w firmie kilka do użytku codziennego,był kiedyś Karcher i to model wyższy,psuł się często,facet z serwisu powiedział na ucho że Karcher to rozreklamowana myjka bardzo awaryjna i nie poleca,później był STIHL następna tandeta w ciągu pół roku 2 szt się zepsuły że nie chcieli ch zareklamować,slnik bodajże się zatarł,od 4lat mamy myjkę w widocznym silnikiem na zewnątrz zwykłym stelarzem i kółkami pompowanymi,niby wygląda jak składanka ale działa ,dając niesamowite ciśnienie,usterek żadnych,wymiana oleju jak w kosiarce spalinowej i dalej można myć.Myjka to Wemaa AS200 jest zakupiona w firmie Aburus w Białymstoku,nie kosztowała mało,ale tej klasy Karcher kosztuje dużo więcej,co najważniejsze 0 problemów,mam takie 2szt ,może są mniejsze i tańsze dostępne tego producenta

myjka którą opisałeś to raczej profesjonalny sprzęt - stosowany w zakładach. ten 3-fazowy silnik robi wrażenie:) jeśli zaś chodzi o myjki do domowego użytku - czy w nich również wymienia się olej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych typowo domowych myjkach nie ma gdzie wlać oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych typowo domowych myjkach nie ma gdzie wlać oleju

a gdyby tak zdjąć obudowę i zajrzeć do środka??? może jest wewnątrz jakiś korek do wlewu oleju do pompy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pika1974

Panowie, ja kupiłam dwa tygodnie temu Nilfisk ALTO E.130.2-9...jestem zachwycona, do tej pory używałam Karchera 5.2, ale korzystali z niej również pracownicy naszej małe firmy budowlanej i "diabli ją wzięłi", pękła lanca i obudowa trochę popękała, niby działa, ale....

Noi zdecydowałam kupić tego Nilfiska, cena ok.1400 zł, ale naprawdę warto, ma w zestawie pianownicę (taki pojemnik "wklikiwany" na lancę) i wszystko zreszta jest na klik,w zestawie- dwie dysze,wąż 9m cisnienie 130bar jest dużo wieksze niż 140, 150 w Karcherze (wbrew matematyce ha ha). Jeden z pracowników kupił sobie przy okazji mojego doswiadczenia model nizszy chyba C.120...(w promocji 600zł)i też jest bardzo zadowolony i mówił, że zdecydowany był kupic Karchera ale to nawet nie ma co porównywać. POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się was zapytać jaką myjkę kupić.. Na allegro jest dużo różnych modeli i nie wiem na co się zdecydować . Pewnie nie jeden z was posiada taką myjkę więć może mi coś polecicie .

Cena jaką chce przeznaczyć na ten zakup to ok 500zł

Chciałbym też żeby można było do tej myjki wlewać jakieś środki do mycia ... coś w stylu tak jak są na tych myjkach bezdotykowych

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałem się was zapytać jaką myjkę kupić.. Na allegro jest dużo różnych modeli i nie wiem na co się zdecydować . Pewnie nie jeden z was posiada taką myjkę więć może mi coś polecicie .

Cena jaką chce przeznaczyć na ten zakup to ok 500zł

Chciałbym też żeby można było do tej myjki wlewać jakieś środki do mycia ... coś w stylu tak jak są na tych myjkach bezdotykowych

z góry dzięki za odpowiedzi

 

Poczytaj może najpierw to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20943&highlight=myjka+ci%B6nieniowa

//EDIT// Widzę że ktoś z "władnych" już przeniósł do odpowiedniego wątku ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trochę się dowiedziałem , ale wy to polecacie drogie te myjki :D ja ponad tysiąc zł na to nie dam :D więc kupie jakąś do 5 stówek i niech się dzieje wola nieba :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no trochę się dowiedziałem , ale wy to polecacie drogie te myjki :D ja ponad tysiąc zł na to nie dam :D więc kupie jakąś do 5 stówek i niech się dzieje wola nieba :):D

 

Ciężko cokolwiek sensownego za tą kwotę polecić.Śmigaj do casto lub Leroy,tam też mają jakieś tańsze myjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co "najtańszego" z aluminiową pomopą? Czy tylko karcher k.5.xx który waha się od 800-1000 zł... nic za 600, 700?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne co piszecie. Jak renomowani producenci jak Bosch czy Karcher mogą sobie pozwolić, żeby wypuszczać na rynek buble nic nie warte. Jeśli ktoś chce sobie kupić myjkę pod dom do mycia auta, której będzie używał dwa razy w miesiącu to ma wydać 800-1000, w sytuacji, gdzie na rynku kupi sprzęt tych firm za 300-400?

Ja rozumiem jeśli ktoś codziennie używa np na budowie to wtedy w każdej dziedzinie kupujemy sprzęt profesjonalny, nie tylko w przypadku myjek. Przecież wiadomo, że im wyższa klasa, im więcej zapłacimy, tym można się spodziewać, że dostajemy lepszą jakość.

 

To tak jakby doradzać, że jak chcę pojeździć na rowerze to zamiast wydać 2000 na Gianta, mogę wydać 20000 na Gianta, ale za to będzie full niezniszczalny, ultralekki, taki sam jak jeżdżą na TdF.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś chce sobie kupić myjkę pod dom do mycia auta, której będzie używał dwa razy w miesiącu to ma wydać 800-1000

Dokładnie, to już lepiej pojechać na bezdotykową i dać te 8 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiosna idzie Pany i potrzebne 2 myjki do firmy głównie do aut osoboych i małych ciężarówek. Wyżej koleżanka zaproponowała firmę Nilfisk. Ktoś używał sprzętu tej firmy?

zastanawiam się nad http://allegro.pl/myjka-nilfisk-c-110-3-5-dodatki-nowa-gwar-w-wa-i1405053369.html

ma szczotkę i pojemnik "piano twórczy" i aluminiową pompę. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat Nilfisk nie podpowiem nic ale osobiście mam Bosch aquatak 125 kupiłem 2 jedna dla kolegi lecz ten sie rozmyślił i stoi sobie jedna sztuka chętnie sie jej pozbędę za odpowiednie pieniążki. Na temat karcher to szkoda słów żeby kupić coś konkretnego to trzeba trochę $$ nawet żeby kupić o takich parametrach jak moja to z 2000zł trzeba zapłacić.

 

Ogólnie bosch'a polecam świetny sprzęt jakościowo i zastosowano w nim ciekawe rozwiązania np zwijany wąż ciśnieniowy zwijany kabel zasilający obracana dysza której to nie trzeba odczepiać aby uzyskać inny efekt rozpraszania wody tylko obrucić.

 

jak byłby ktoś zainteresowany to zapraszam na pw cena około 900 zł dla porownania i zobaczenia co to za ubo link do strony sprzedawcy:

 

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-bosch-aquatak-125-clic-wawa-i1396664458.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę o pomoc w wyborze myjki. Od 10 lat mieliśmy karchera 330 który zakończył swój żywot wczoraj. Powiem wprost. potrzebuje coś do 2000 max 2500 zl. W sklepie karchera polecają mi k 7.400 w fajnej cenie. Co o nim można powiedzieć ? Może jakies inne propozycje ? Zastosowanie to głównie mycie ciężarowych aut i innych maszyn nie zawsze tylko lekko ukurzonych. Na ciepła wodę odpada bo urządzenie musi być w miarę mobilne :-)

 

Pozdraiwam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności