Skocz do zawartości
MM_VW

Reklama na stronie głównej forum? Rozważania

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może sprowadźcie jednak rozmowę na temat reklamy a nie fiskusa od zrzutki, stowarzyszenia itp. temat został już wydzielony z innego a tutaj nadal burza... skupmy sie na jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...

Mogę Wam podpowiedzieć, że reklamy Google AdSense, choć dolar ostro dostaje w dupsko w moim klubie Audi 80 widniejące jako billboard na forum www.audi80.pl i jako banner na str gł www.centrum.audi80.pl miesięcznie dają zysk ok 450 - 500 zł.

 

Zysk jest zależny oczywiście od ilości userów, odsłon, kliknięć w reklamę. należy pamiętać, aby w żaden sposób oficjalnie nie nakłaniać w klikanie, ponieważ Google momentalnie zbanuje i usunie z programu.

 

Zatem warto zainstalować i nie zastanawiać się, zwłaszcza, że utrzymanie klubu Passata, jak każdgo innego kosztuje i każdy grosz się liczy.

 

Pozdrawiam i służę pomocą jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przeciwny reklamom. W zeszłym roku daliśmy radę, w tym roku daliśmy radę, w przyszłym na pewno też damy radę. Więc w jakim celu potrzebne nam reklamy ? Z chwilą umieszczenia płatnych reklam forum przestanie być niezależne i zacznie się pogoń za pieniędzmi. A chyba nie o to chodzi.

Może dla kilku osób reklama wydaje się być dobrym pomysłem, ale później trzeba będzie oglądać "śmieci" przez cały rok. Ostatecznie za jakiś czas będzie można przeczytać na jakimś nowym forum ogrodniczym: "a ja jestem przeciwny reklamom na naszym forum, bo będzie wyglądało jak vwgolf.pl i vw-passat.pl"

 

Przytoczę też znalezione tak na szybko:

co to to nie. żadnych reklam na forum. a już napewno nie google.

Na ten temat już rozmawialiśmy i jednogłośnie NIEEEE :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zdanie pamiętam :) I generalnie również "jestem na nie" za reklamami. Jedna zmiana - do google się przekonałem po doświadczeniach w ciągu ostatniego roku i uważam to za jedyną dopuszczalną i nieinwazyjną formę reklamy - ale ja się nie upieram :) Temat został podjęty, uważam go osobiście za interesujący ale jako administrator nie chciałbym tego robić vw-passat.pl :)

 

Temat wydzieliłem, gdyż dyskusje zaczęły się toczyć w temacie o stronie głównej. Byłem przez wiele osób ganiony za podejście do reklamy więc najlepiej było dyskusję wyrzucić na forum :) Wy decydujecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że forma reklamy o jakiej mówicie, jest do zaakceptowania. Zawsze to już jakaś dotacja na utrzymanie forum i serwera. I tak na co dzien jesteśmy przyzwyczajeni do reklam na poczcie, wyskakujących podczas otwierania stron internetowych....itp. Wiec jak coś będzie w górnej cześci strony, to myślę, że zbytnio zawadzać nie bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ładnie się ją umieści na stronie to imho nie będzie aż tak widoczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ładnie się ją umieści na stronie to imho nie będzie aż tak widoczna

 

A to się kłóci z celem - reklama powinna być widoczna na stronie, kto będzie bulił za reklamę której nie widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez jestem taką nie nachalną reklamą. W końcu forum to instytucja a instytucja potrzebuje kasy. ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś w rodzaju polskiej strony głodu. Jako np. podstrona. Jak wchodzisz to klikasz. Jestem laikiem w tych sprawach więc nie czochrajcie mnie zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem osoby przeciwne.

 

Jest to jak jedreus wspomniał nieinwazyjna, nie wymagająca wkładu pracy czy czasu administracji reklama.

Nie wymaga ona ani działu reklamy, ani użerania się z potencjalnym klientem. Reklamy są w 99,9 % tekstowe ( linki z opisem ) i wyświetlają się samoistnie w sposób uporządkowany, tematycznie względem kontentu witryny.

 

Jeśli ktoś uważa, że 500 - 700 zł co miesiąc jest tu zbędne (mimo wsparcia userów ), to nie mam więcej pytań :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

osoby przeciwne - można zawsze zrobić tak by był i wilk syty i owca cała, czyli żeby nie było nachalnie a na coś spożytkować pieniądze.

ja np czekam na jakiś dział typu partnerzy, bo już teraz chciałbym kolegom z forum zaproponować hosting na pliki do działu download.

wszystko jest kwestią strategii i toru myślenia właścicieli forum.

ja wiem tylko, że są też reklamy np linki tekstowe, jeden link tekstowy np w temacie i po sprawie, a pewnie niejeden by też i skorzystał na tej reklamie - w pozytywnym tego sensie.

wszystko jest kwestią ustawienia jakiejkolwiek reklamy.

jeśli ktoś uważa, że kilkaset zł jest mu zbędne (w zależności od ilości reklam, ustawienia bla bla bla) ,a za to można by zamówić nie wiem no np kabaret na zlot i byłby śmiech.

siedzę w temacie reklam 4 czy 5 rok, coś tam wiem.

hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak "referendum" zrobić...... ? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobs - to zakładaj nowy temat z ankietą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum się rozrasta; przybywa osób - i nikomu nie trzeba o tym mówić ;) pamiętam jeszcze czasy (choć nie byłem jeszcze zarej.) kiedy to wszystcy wybierali logo forum - i wiecie co, fajnie to wyglądało :ok: widać było jak coś się rodzi.

Dlatego myślę, że jeśli Jędruś jako nasz mod nie ma nic przeciwko i tym razem można zrobić małe głosowanie i zobaczyć jak rozejdą się głosy :ok: Co do reklam - nikt ich nie lubi - czy to w telewizji, radio a tymbardziej necie. Tyle, że tak naprawdę wszystcy z nimi żyjemy! Wystarczy tylko znaleść do nich dystans i wcale nie muszą (piszę odn. neta) być wielkości całej strony. Ja jestem przeciw, ale.... nie do mnie należy decyzja. Jak będą pomogą forum i str. głównej - bez dwóch zdań! (a Jędruś i tak ma odrębne konto na nowego paska :P i o to się nie matrwcie)

Moje skromne zdanie :)

 

Jędruś możesz zrobić ankietę w obecnym poście (ty to możesz :P ) bo myślę, że nie ma potrzeby zakładania nowego wątku tylko po to by założyć ankietę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że nowy temat z ankietą będzie odpowiedni - wtedy będzie widać, że coś nowego zaczyna się dziać. pobs - jako pomysłodawca powinieneś to uczynić, ja chętnie zagłosuję i swój głos uzasadnię krótkim zdaniem :) działaj ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

Panowie proszę tylko powiedzcie ludziom, że ta reklama będzie wpasowana dobrze i nie będzie razić i że np dzięki tekstowej reklamie mogą znaleść jakąś fajną firmę która się ogłasza ( o ile ta treść podpasuje i nie będą się wyświetlać reklamy harytatywne, choć i te przecież nawet mogłyby być, przynajmniej pomożemy, tak samo jak np bannerek mały (forum.optymalizacja.com - prawy górny róg - pajacyk.pl dzieciakom można pomóc.... (dając go gdzieś nawet w stopce przecież)))

i że będzie to zrobione ze smakiem.

tak mnie naszło na dobroczynność!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odgrzewam przysłowiowego kotleta, ale chciałem zapytać o możliwość zareklamowania się na forum. Niestety na nasze PW nikt do tej pory nie odpowiedział, a mielibyśmy ciekawą ofertę dla użytkowników tego forum :)

 

 

 

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Odgrzewam przysłowiowego kotleta, ale chciałem zapytać o możliwość zareklamowania się na forum. Niestety na nasze PW nikt do tej pory nie odpowiedział, a mielibyśmy ciekawą ofertę dla użytkowników tego forum

 

 

 

Pozdrawiam

Robert

 

Nikt nie odpowiedział bo zwyczajowo nie jest zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do google adsense, istnieją zdefiniowane kanały na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można w ogóle pousuwać te wszystkie reklamy z forum? Mało tego, że w czapce mruga koński banner, to jeszcze w postach jakieś kwadratowe okienka - na pierwszy rzut oka nie wiadomo czy to reklama, czy to podpis. :niewiem

 

Szkoda też, że forum nie jest na siatce, a ma tylko stały rozmiar. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności