Skocz do zawartości
MM_VW

Reklama na stronie głównej forum? Rozważania

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to już się pewnie trochę zapędziłem, ale ... Można kieeeedyś pomyśleć o dopływie kasy z reklam, linków sponsorowanych etc. Pewnie byłyby podmioty zainteresowane tak prezycyjnie zdefiniowaną grupą docelową klientów. Niezły biznes można by z tego zrobić, ale niestety ... wymagałoby to zbiurokratywania całej instytucji (co najmniej stowarzyszenie miłośników passata. A sprawdzał ktoś dostępność domenty "vw-passat", z czym to mogłoby chodzić po kropce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje się ciekawy. Możemy w stronie głównej znaleźć sensowne miejsce na reklamy. Nie wpuszczałbym reklam na stronę główną ale finansowanie działania całości przez reklamy - choćby kontekstowe google - na stronie głównej (bez nachalnych flashy itp) jest chyba interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamy... a jak ktoś będzie chciał fakturę za usługę reklamową żeby wrzucić w koszty? No chyba że ot tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadżety

Zrobić trzeba porządny sklepik z naszymi giftami

Co do reklam jestem stanowczo na nie !!!!

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do reklam jestem stanowczo na nie !!!!

 

Reklamy google nie są złe - ładnie się komponują na stronie i nie rzucają się w oczy - no i nie obciążają tak strony - jestem za takimi reklamami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

jedrek reklamy jak najbardziej ok - pomyślmy może jednak o reklamach konkretnych firm: jakiś dobry warsztat, firma tuningowa, hurtownia. My zyskamy "sponsorów" a forumowicze będą wiedzieć gdzie mogą szukać niektórych usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do reklam warsztatow, firm tunningowych to latwo zrobic kategorie parnerzy (znizki lub cos w tym stylu) i za wpisanie na taka liste znizka dla forumowiczow. Tak i tylko tak.

Co do reklam google - bardzo dobry pomysl, sa malo nahalne a daja wymierne korzysci.

Ale zadnych ciptakow (taktakow), niskich kredytow czy takich tam w formie pop-upow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
latwo zrobic kategorie parnerzy (znizki lub cos w tym stylu) i za wpisanie na taka liste znizka dla forumowiczow. Tak i tylko tak.

na tą chwilę bardziej będziemy potrzebować firm, które są wstanie zapłacić za reklamę niż "partnerów".

Zniżki dla forumowicz - OK, ale zysk dla forum też musi jakiś być. Nie ma klubu, więc rozdawanie pewnych przywilejów jest moim zdaniem nierozsądne.

 

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem na stronie byłoby stworzenie odnośników do poszczególnych działów spotowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zysk dla forum też musi jakiś być

zysk ?? a fiskus ?? kto zaplaci podatek od tego zysku ?? tez forum ?? czyli kto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

a na jakiej zasadzie będą funkcjonować inne reklamy :?: Chcesz by były na stronie za darmo :?:

Przecież umieszczenie reklamy danej firmy może byc traktowane jako forma rewanżu za pomoc finansową - coś w stylu właśnie prowadzonej składki.

Po co mamy reklamować jakieś bezsensowne badziewia skoro możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - zdobyc stałe środki na funkcjonowanie forum a przy okazji zaistnieć jakoś w motoryzacyjnej branży.

Po drugie reklamy google są strasznie nieczytelne, mało mówiace użytkownikom i totalnie niekonkretne :!:

Skoro chcemy wrzucić na stronę główną reklamy zróbmy to konkretnie i z pożytkiem dla użytkowników.

 

Dla przykładu - tak wygląda strona głowna http://www.vwgolf.pl

 

IMHO totalny badziew....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umieszczenie reklamy danej firmy może byc traktowane jako forma rewanżu za pomoc finansową

 

A jak sobie wyobrazasz zaksiegowanie kosztow po stronie firmy sponsorujacej ??

reklamy google są strasznie nieczytelne, mało mówiace użytkownikom i totalnie niekonkretne

ale masz z tego wymierne korzysci jak np wysokie pozycjonowanie w wyszukiwarce, reklamy na podobnych forach

 

Dla przykładu - tak wygląda strona głowna www.vwgolf.pl

 

IMHO totalny badziew....

 

A tak wyglada strona OCP - Octavia Club Polska http://forum.octaviaclub.pl/portal.php

IMHO spoko - delikatna reklama, nie nahalna

Trzeba sie zastanowic, ale raczej nastawiac sie na barter (taki czy inny) albo baner-za-baner (czyt baner-za-rabat) - gotowkowe rozwiazania bez formy prawnej nie wchodza w gra, chyba ze ktos chce sie podlozyc to wtedy :ok:

Tak czy siak trzeba kombinowac bo forum jest potrzebne, chocby do prowadzenia tego typu dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem nowy temat bo widzę, że dyskusja się interesująco rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sobie wyobrazasz zaksiegowanie kosztow po stronie firmy sponsorujacej ??

 

gotowkowe rozwiazania bez formy prawnej nie wchodza w gra, chyba ze ktos chce sie podlozyc to wtedy :ok:

Tak czy siak trzeba kombinowac bo forum jest potrzebne, chocby do prowadzenia tego typu dyskusji :)

 

Zastanowić się trzeba, bo tak naprawdę to ta nasza zbiórka pieniędzy też jest nielegalna z punktu widzenia fiskusa. Bo formalnie jest to darowizna na rzecz "prawnego właściciela" domeny i serwera. Powinna być przez niego opodatkowana. Rozwiązanie prawne byłoby praktycznie tylko jedno - stowarzyszenie. Nie traktujcie tego proszę jako parcie z mojej strony na zakładanie stowarzyszenia, bo to sie wiąże z prowadzeniem księgowości (niewielkiej, bo niewielkiej, ale zawsze). Plusem niewątpliwym jest możliwość szerszego działania. Pytanie tylko czy skórka jest warta wyprawki i kto fizycznie poprowadziłby aspekt formalno-prawny. No i czy poza wpakowaniem się w formalności te korzyści, które wiążą sie z tą formą prawną bylibyśmy w stanie wykorzystać (myślę o tym sponsoringu itp.).

Jeszcze raz podkreślam, prosze traktować to jako burzę mózgów. Próbę przedstawienia naszej formalnej sytuacji. Niesety dla fiskusa nie ma czegoś takiego jak zryw społeczny :mad:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy: 11 430

Jest to spora ilość potencjalnych klientów...

Możnaby pogadać z jakimiś sklepami/warsztatami o zniżce dla forumowiczów w zamian za reklamę na stronie... Wszystko byłoby załatwione bezgotówkowo (niepotrzebna księgowość) a ogół forumowiczów zarobiłby na tym.

Tylko jak udokumentować bycie forumowiczem...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

MM_VW stworzenie jakiejś osobowości prawnej jest chyba już nieuniknione. Ciężko będzie nam funkcjonować w obecnej formie nie łamiąc prawa. Będzie można także rozliczać wszelkie, jak to nazwałeś, "zrywy społeczne".

Skoro pojawił się pomysł finansowania strony/forum z pieniędzy uzyskanych z reklam to niestety łączy się ze sformalizowaniem działalności....fakt - niesie to spore możliwości i przynosi całkiem przyjemne korzyści ale wiąże się również z obowiązkami. Trzeba to dokładnie przemyśleć i przedyskutowac.

 

 

B3VARIANT35I136 - jaką korzyść dla forum widzisz ze zniżki dla forumowiczów :?:

Powiedz mi, czy jak załatwię Ci zniżkę np. w pewnym warsztacie, tylko dlatego że jesteś z forum, to czy przelejesz zaoszczędzoną kwotę na konto forum :?:

Takie działanie jest bezsensu - wierz mi, znam to z autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla przykładu - tak wygląda strona głowna http://www.vwgolf.pl

 

IMHO totalny badziew....

 

nie obrazając kolegów golfiarzy stronke maja beznadziejna :rolleyes:

 

reklama googla jest za bardzo nachalna i to na pierwszym miejscu, spis odnosników < czy jakolwiek sie to nazywa>po lewej nie fajny :/ ogolnie wyglada tak jakbym ja ją robila <a nie mam o tym zielonego pojecia>

 

fajnie by było gdyby nasza stronka była troche ambitniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanowić się trzeba, bo tak naprawdę to ta nasza zbiórka pieniędzy też jest nielegalna z punktu widzenia fiskusa. Bo formalnie jest to darowizna na rzecz "prawnego właściciela" domeny i serwera.

Chwila, chwila...

W dowolnym momencie mogę dowolnej osobie przelać dowolną kwotę?

Zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych obowiązuje chyba do jakiejś kwoty, tak więc kogo będzie obchodzić, że zrobię Jędrusiowi przelew w wysokości np. 50 zł tytułem np. "za odsysanie tłuszczu"?

I z jakiej racji US ma się interesować tym, co Jędrek zrobi z tą kasą. A że takich przelewów byłoby kilka...

Wiedzę o podatkach mam ograniczoną, może to ktoś wyjaśnić?

Może nie ma z czego robić problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie reklama to wiocha...

 

Jeśli nas nie stać na utrzymywanie własnego hostingu, to dajemy sobie wykraść część przestrzeni na jakieś kolorowe wyskakujące okienka. Z chwilą gdy tu pojawi się jakaś bezsensowna reklama, ja przestanę tu wchodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Jarosław nie ma konta i mamie daje co miesiąc darowiznę w dużo wyższej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4092zł - to jest kwota wolna od podatku od osób trzecich. Jeśli w ciągu 5 lat darowizna nie przekroczy tej kwoty osoba obdarowana nie płaci podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności