Skocz do zawartości
Gość falis

Pompowtryskiwacze, pytanie do znawcow w tym temacie.

Rekomendowane odpowiedzi

szybciej gniazdo w głowicy odejdzie w tamten świat niż mocowanie pompki się zniszczy, takie otarcia nie wpłyną na nic tylko nowe oringi zakup do nich przed montażem. Zapytaj sprzedawcy długo są wymontowane i w jakich warunkach przechowywane + gwarancja rozruchowa by się przydała. Jak długo leżały poza autem to myjka ultradźwiękowa była by wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddałem auto do warsztatu tam wysłano pompki do regeneracji gdzieś do Lublina ,mechanik mówił ze wysyłał tam już nie pierwszy raz i zawsze było wszystko dobrze.Pozostałe 2 pompki były równie wyjęte i założony nowy komplet uszczelek.Po zamontowani wszystkich pompek,wymianie śrub regulacyjnych na nowe i odpowiednim ustawianiu odpalono auto

no i tu masz odpowiedz nic samemu nie grzebać tylko auto tam gdzie go odebrałeś i opier.... mechanika + kazać mu to naprawić tak jak ma być. Jak stwierdzi że coś sam grzebałeś to będzie kłopot.

A swoją drogą skoro pompki były regenerowane ( faktura , rachunek myślę że masz bo to podstawa w razie reklamacji) to stawiałbym na kable, a w drugiej kolejności na złe zamontowanie bez zachowania reguł montażu

 

a pozatym ...

 

Cytat Zamieszczone przez marvel Zobacz posta

Pomoże ktoś mi ?

 

Kolego widzę że twoją domeną nie jest pomagać tylko szydzić i wytykać błędy.No cóż są ludzie i ..... . Do twojej wiadomości auto jest w warsztacie problem w tym że w Elblągu brakuje fachowców. Dla tego pisze na forum które ma za zadanie pomagać ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dev14 Dzięki za mega szybką odpowiedz. Oczywiście komplet nowych uszczelek będzie założony. W natępnym tygodniu będę to próbował odebrać (jeśli pogoda dopisze) to się dopytam wszystkiego na miejscu (tak czy tak.. jadę w tamte okolice).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego widzę że twoją domeną nie jest pomagać tylko szydzić i wytykać błędy.No cóż są ludzie i ..... . Do twojej wiadomości auto jest w warsztacie problem w tym że w Elblągu brakuje fachowców. Dla tego pisze na forum które ma za zadanie pomagać ale mogę się mylić.

 

nie masz odpowiedzi co moim zdaniem jest nie tak ? wiec nie wiem o co Ci chodzi, zresztą poczytałbyś trochę postów moich gdzie nie staram się pomóc jak już tak chcesz mnie ocenić to można się wysilić. Mi forum pomogło w wielu sprawach temu też z chęcią napisze zawsze moje spostrzeżenia/wskazówki. A co do ortografii ... no bez przesady to nie wyraz brzęszczykiewicz ...

 

no ale dość off-topu lecz skoro zostałem wywołany do tablicy

 

 

wracając na reg. pompki jest rachunek ? mechanik w warsztacie poprawnie je zamontował mierząc suwmiarką ( 40 centymetrowa) od boku głowicy gdzie jest wiązka z popowtrysków wg. danych montażowych ?

 

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=161&start=0

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/2630-Regulacja-pompowtryskiwaczy-w-1-9-TDI-AJM?p=1522028&viewfull=1#post1522028

 

a o ile cofnąć śrubę regulacyjną skok pompki to już musisz poszukać dla Twojego silnika 180 stopni to będzie minimum jedni zalecają na 225 stopni.

 

W tym bym szukał przyczyny jak dogięcie konektorów w wtyczce pompki nie pomoże.

 

Jak po zastosowaniu się do tych procedur nie będzie poprawy to pompki wysyłać jeszcze raz na reklamacje innych możliwości nie ma.

 

pomijam oczywiste kwestie że oringi na pompach zostały wymienione na nowe i gniazdo w głowicy pompki jest OK ( sprawdzone przez mechanika). Bo jak gniazdo jest wybite to na starych oringach przed demontażem mogło to jeszcze hulać , a po montażu ponownym już się może nie ułożyć i będzie trzeba nową głowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie podociskałem konektorki, skasowałem błędy i zapalił na 4. ale po jakiś 40km znów to samo, zaczoł palić na 3... Czy te konektorki całkiem wyciągnąc z pompki i je dokładniej oglądnąc ? I zauważyłem jeszcze ze mam dziwne ułozenie popychaczy..

db897ddedd825f0em.jpg

f278b99df585c5a5m.jpg

20130112_101635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fudik możesz je ściągnąć, psiknąć w kostkę np. kontaktem albo czymś podobnym i włożyć od nowa. Jeśli to nie pomoże to musiałbyś podjechać do jakiegoś mechanika aby zamienił Ci miejscami ten 4 pompowtrysk z innym i wtedy będziesz miał pewność czy to pompka czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie moze czy BIPy są zalezne od regulacji pompek na srubach? Ciągle szukam rozwiazania problemu ktory poruszylem w tym wątku kilkanascie postow wczesniej i powoli koncza mi sie pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają cyfry 2, 4,6 w 18 bloku pomiarowym? Wiem ze powinny być same 0 ale u mnie przed odpaleniem na ciepłym silniku jest 2,po odpaleniu 6 i dopiero po około 30 sekundach pojawiają się 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co oznaczają cyfry 2, 4,6 w 18 bloku pomiarowym?
Cytuję -

" 000 prawidlowa regulacja

002 sterowanie podczas rozruchu

004 male dawki wtrysku lub zawór zamkniety

008 osiagnieto maksymalna wartosc pradu

016 BIP poza oknem regulacji (np. +/- 100 us)

032 liczba próbkowania zbyt mala

064 blad przetwarzania

128 rozpoznanie BIP (rozpoczecie momentu wtrysku) bylo niemozliwe "

 

6- http://forum.vw-passat.pl/threads/127402-Nierowna-praca-przez-30-40sek-AVB?p=1798564&viewfull=1#post1798564

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Co oznaczają cyfry 2, 4,6 w 18 bloku pomiarowym? Wiem ze powinny być same 0 ale u mnie przed odpaleniem na ciepłym silniku jest 2,po odpaleniu 6 i dopiero po około 30 sekundach pojawiają się 0.

 

 

" 000 prawidlowa regulacja

002 sterowanie podczas rozruchu

004 male dawki wtrysku lub zawór zamkniety

008 osiagnieto maksymalna wartosc pradu

016 BIP poza oknem regulacji (np. +/- 100 us)

032 liczba próbkowania zbyt mala

064 blad przetwarzania

128 rozpoznanie BIP (rozpoczecie momentu wtrysku) bylo niemozliwe "

 

6- http://forum.vw-passat.pl/threads/12...=1#post1798564

 

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do auta nie robiąc niz zapaliłem go i chodził na 4 ale po chwili zaczoł "przerywać" aż wkońcu znów na 3.. zrzuciłem pokrywe wypiąłem te konektorki i wpiołem jeszcze raz. Skasowałem błędy, zapaliłem i poki co jest znów ok. Zobaczymy co bedzie dalej jak pojeżdze dzis troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuję -

" 000 prawidlowa regulacja

002 sterowanie podczas rozruchu

004 male dawki wtrysku lub zawór zamkniety

008 osiagnieto maksymalna wartosc pradu

016 BIP poza oknem regulacji (np. +/- 100 us)

032 liczba próbkowania zbyt mala

064 blad przetwarzania

128 rozpoznanie BIP (rozpoczecie momentu wtrysku) bylo niemozliwe "

 

6- http://forum.vw-passat.pl/threads/127402-Nierowna-praca-przez-30-40sek-AVB?p=1798564&viewfull=1#post1798564

 

A czy kolega wie co moze oznaczac cyfra 47 w grupie 18? Bo taka wlasnie cyfre mam dla cylindra 2 po tym jak zapali mi sie kontrolka ESP. Reszta garow na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znów to samo. Zapalił na 3. Podpiołem kompa, skasowałem błędy ale nie pomogło. Następnie znów odkreciłem pokrywe wyciągłem wtyczki, wsadziłem, skasowałem błędy i jest ok. Czyli wychodzi na to ze to będą te konektroki dobrze myślę ? Jak je podoginać ? w którą strone to przygiąc ? Sprawdziłem przy okazji blok 18. Przy zapłonie jest wszędzie 2, po odpaleniu jest 6 po czym wszystko spada do 0 na każdym, raz zdarzyło się że widziałem tam 10 co to oznacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dogiąć czyli po ludzku ścisnąć to co jest w kabelku i wkładasz na pompkę tzw. samiczka. Możesz ją poodginać bez rozbierania śrubokrętem cieniutkim ( uważaj by ci nie wpadł do silnika przez odpływy oleju !) albo kostkę rozebrać i dogiąć kleszczykami :> . Najpewniej było by wymienić w aso jak mnie pamięć nie myli ~ 60 zl ( to niech mnie ktoś poprawi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie sie zastanawiałem jak tam podejść.. ale ok, podjade do aso zapytam, jesli bedzie drogo sam cos pokombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rrafciu

potrzebne pompo wtryskiwacze do ATJ 115 km mechanik powiedzial ze na tych pompkach niby jest tylko J dziwne wiec nie mam jak na ta chwile wiecej news'ow ktos cos moze doradzic :) co i jak gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczy. Mam pytanie, a raczej prośbe o fachowa poradę. Mam problem z autkiem a mianowicie od pewnego czasu autko zaczelo mi dymic na bialo-niebiesko. Komputer pokazal bledy na 2gim i 4tym pompowtrysku. Wyslalem caly zestaw do czyszczenia i dzis otrzymalem telefon ze proba sprawnosci pompek przeszla pomyslnie i pracuja jak nowe. Jest tylko male, ale. Mam popękane zabezpieczenia sprezynek pompowtryskow. Serwisant mowi ze to sie dzieje w trakcie eksploatacji i ze nie zaleca sie ponownego montazu pompek z taka usterką. Tyle ze za te zabezpieczenia zaproponowal mi 250zł za szt. Dodam ze za czyszczenie ultradzwiekami zaplacilem 123zł brutto ;]

 

W związku z powyzszym mam pytanie, czy ktos moze mial podobny problem? Czy mozna tak jezdzic i jak to wplywa na prace pompek. A moze ktoś z was jest w posiadaniu uszkodzonych pompek do 1.9TDi 115KM (85kW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy możliwe jest aby złe odpalanie spowodowane było przez PD mimo to, że logi w grupach 13,18 i 23 są w normie i niema żadnych błędów na vagu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, chyba, że wywalone są uszczelnienia na PDkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie czy możliwe jest aby złe odpalanie spowodowane było przez PD mimo to, że logi w grupach 13,18 i 23 są w normie i niema żadnych błędów na vagu :-)

 

A co wy sądzicie o tych logach

 

Odpalanie na zimnym

 

http://vaglog.rtnet.pl/maciuch10_146516.html

Statyczne

 

http://vaglog.rtnet.pl/maciuch10_146522.html

 

Dynamiczne

 

http://vaglog.rtnet.pl/maciuch10_146521.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności