Skocz do zawartości
Gość falis

Pompowtryskiwacze, pytanie do znawcow w tym temacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Elo podłącze się pod istniejący wątek. Mam wielką prośbę o identyfikacje pompowtrysków.

 

Dane vw passat 1,9 TDI AWX 131 km 2001 rok

 

w aucie są zamontowane pompowtryski o numerze 036 130 073 R_ data prod 00-04-19 BOSCH

 

Proszą o identyfikacje co to za g...o i z jakiego auta bądz silnika bo ponoć w awx nie były stosowane. google w tym temacie też nic nie wie jedynie co znalazłem to coś o fordzie galaxy ale tam był inny numer a koncówka R_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem to coś o fordzie galaxy ale tam był inny numer a koncówka R_
no akurat tam jest ten sam numer co u ciebie i ta końcówka też R_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tak do końca sie numer zgadza bo raz piszą 038 a raz 036 i na koniec niby jest ze 038 a ja mam na 100% 036 i dalej nie wiem co to jest i z jakiego auta o jakiej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość korral

Witam jestem nowy na forum i mam pytanie. Czy pompowtryski od 130KM będą pasować do 115KM. Mój passat to 1.9 tdi kod silnika ATJ,numer wtrysku 038130073F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może ktoś wie o firmie regenerującej pompowtryski firma nazywa się Diesel-reg z Tucholi tu jest link z allegro : http://moto.allegro.pl/pompowtryskiwacz-tdi-130km-038130073aa-gwarancja-i2668107502.html

jak wyżej napisałęm poszukuje też takich pompek do mojego paska 038130073 AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzis wyskoczył mi błąd pompowtryskiwacza 2 cylindra: 1762 - Pump-jet valve: cylinder 2 (n241) regulation range exceeded.

Oczywiscie błąd ten mnie bardzo zmartwil bo moze oznaczac kosztowna naprawę.

 

Od razu podpiolem VAGa i sprawdzilem bloki pomiarowe. Wyglądają tak:

Grupa 13 - >0.40< >0.05< >-0.31< >-0.14< WSKAZANIE W NORMIE

Grupa 18 - 0 dla wszystkich cylindrów WSKAZANIE W NORMIE

Grupa 23 - >74< >118< >81< >90< WSKAZANIA WYKRACZAJA POZA NORMĘ ZWŁASZCZA DLA CYLINDRA 2!!!!!!!!!!!

Wskazania grupy 23 bardzo mnie zaniepokoiły, ale jednoczesnie zaintrygowały gdyz dwa miesiące wczesniej sprawdzałem i wszystkie wartosći byly ponizej 30. Jedna sprawa mnie zastanawiała. Mianowicie w ciągu tych 2 miesiecy przekładałem skrzynie z automatu na manual. A wymiana wymusza zmiane kodowania silnika. Zastanowilo mnie to jaki wpływ ma kodowanie na wskazania grupy pomiarowej 23. W ramach eksperymentu zmienilem kodowanie silnika na takie jakie bylo przy skrzyni automatycznej. Odpalilem VAG i sie bardzo zdziwiłem.

Wyniki pomiarów wyglądały tak:

Grupa 13 - >0.28< >0.12< >-0.45< >0.05< WARTOSCI W NORMIE

Grupa 18 - 0 dla wszystkich cylindrów W NORMIE

Grupa 23 - >-10< >29< >-3< >7< WSKAZANIA W NORMIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Reasumując:

Dla kodowania 00002 czyli dla skrzyni manualnej grupa 23 wskazuje ze pompki sa na wykończeniu.

Dla kodowania 00001 czyli dla skrzyni automatycznej grupa 23 wskazuje ze pompki sa w dobrej kondycjiQ

O CO TU KAMAN????????????

Czy sterownik silnika trzeba jeszcze jakos dodatkowo przekodowywac lub programowac????

 

 

Dodam ze silnik pali na dotyk za rowno zimny jak i ciepły, nie szarpie, nie przerywa i ma właściwą moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi pomóc z w/w tematem?

 

Skąd ta roznica w grupie 23 miedzy kodowaniem na automat a manual?

Przypominam ze przy kodowaniu na automat grupa 23 wykazuje ze pompki sa w idealnym stanie, natomiast przy kodowaniu sterownika na manual te same pompki sa na wykonczeniu.

 

Prosze o porade. Naprawde pilny temat...

Nie mam juz sily na to auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki podlancze sie po temat pacjent Passat 2001r AVF 130KM potrzebuje poznac numery zamiennych pompowtryskiwaczy ja mialem z koncówka AA jaka moze byc zamienna koncowka literowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę sie do tematu ponieważ mam pewien problem. Auto pali mi tylko na 3 cylindry, a gdy podpiołem kompa wyszły mi 2 błędy jeden to 18077 - wtryskiwacz 4 - przerwa i drugi 16688 - brak zapłonu na cylindrze 4. Czy to oznacza padnięty pompowtrysk ? co sprawdzic w pierwszej kolejności ? Silnik 1.9TDI AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wiązki kabli ( poodginać konektorki na wtyczce pompki ew. wymiana ( koszta nie wielkie w porównaniu z zakupem pompek a zawsze w razie czego jest nowa wiązka) + logi dynamiczne po tej operacji. Jak nie pomoże to pompka kaput :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz przyjzec się kablą w okolicy pompowtrysków tak ? i w razie czego wymienic te konektorki czy cale kable ? Sprawdzę to jak przyjade w piątek do domu i dam znać, bo jesli po tej operacji nie zapali na 4 to juz napewno pompka tak? Bardziej sie oplaci to regenerowac czy jakas uzywke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniać konektorki tylko po dociskać by lepiej "siedziały" w łączeniu - krótko mówiąc w pompce jest samiec a w kostce samiczka i ją dociskasz czy jak kolwiek to brzmi ^^ jak to nie pomoże ( zrobić logi przed i po tym zabiegu) to pompki do wyjęcia i do sprawdzenia u pompiarza w zakładzie. Co do reg. czy używka- używka loteria chyba że masz od kogoś pewne i blisko by ew. zwrócić wymienić. Regenerowana masz gwarancje na to lecz koszta dużo większe. Jak byś pompki sam wyciągał poczytaj dobrze o ich regulacji + nowe gumki na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha rozumiem. Ok moze znajdę kogos do piatku co by te logi mi zrobił bo jeszcze kabla nie zakupiłem a z a3 kabel nie chce u mnie działac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z pracą silnika po zregenerowaniu dwóch pompek.Oddałem auto do warsztatu tam wysłano pompki do regeneracji gdzieś do Lublina ,mechanik mówił ze wysyłał tam już nie pierwszy raz i zawsze było wszystko dobrze.Pozostałe 2 pompki były równie wyjęte i założony nowy komplet uszczelek.Po zamontowani wszystkich pompek,wymianie śrub regulacyjnych na nowe i odpowiednim ustawianiu odpalono auto.Silnik na zimnym pracował równo chociaż korekcje dawek w bloku 13 były wysokie,po nagrzaniu silnik zaczął nierówno pracować tak jakby na 3 cylindry a korekcje w bloku 13 jeszcze wzrosły na 4 zregenerowanym pompowtrysku do 2,99 gdzie przed regeneracją było max 1,9.Po wpięciu biegu na D lup R (skrzynie tiptronic) silnik zaczął równiej pracować.Spalanie jakie pokazuje komputer na desce na jałowym 0,3-0,4l wcześniej 0,5l, po wpięci biegu 0,8-0,9l wczesnij 1,1l (na ciepłym silniku przy sprawnych pompkach).Przejechałem się i na wyższych obrotach wygląda że wszystko jest dobrze,lepiej przyspiesza i reaguje na gaz , nie szarpie , nie ma wibracji , jakby mniej paliło. Tylko słuchać jakieś stukanie miedzy 1400-2000 obrotów.Pompki jakie mam to 038130073AN.Pózniej podam dokładne wartości z bloków 13,18 i 23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky

Cześć

Bardzo istotne pytanko. Jak wyglądały gniazda pompowtrysków po ich wyjęciu? Nie nosiły już może śladów wyrobienia? Znam podobny przypadek w TDI PD, że po ponownym montażu pompek gdzie gniazda miały ślady lekkie bruzdy od pompowtrysków i po pewnym czasie objawy same zniknęły, bo poprostu uszczelki potrzebowały trochę czasu aby dostatecznie dobrze uszczelnić się. Pompowtryski mają tendencje do minimalnej pracy w gniazdach i przez to uszkadzają gniazda ich montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądały,przyszedłem już jak były włożone.

Podłączyłem do kompa i sprawdziłem statycznie bloki 13,18,23 masakra.

Na zimnym po nocy odpalił po około 2 sekundach kręcenie temperatura w garażu około 0C.

Blok 13) 0,47/ -1,88/ 0,80/ 0,56

18) 0/0/0/0

23) -70/-26/ 9/ -46

Obroty falują 882-903 silnik drży.

Na ciepłym temperatura 85C.

Bloki 13) 1,65/ -2.25/ 2,99/ 1,50

18) 0/0/0/0

23) -64 /-78 /12 /-39

Mocno szarpie silnikiem tylko na wolnych obrotach.Zauważyłem jeszcze że po zdaszeniu i ponownym odpaleniu ciepłego silnika w bloku 18 mam wskazanie: przed odpaleniem 2/2/2/2 a po odpaleniu 6/6/6/6 po jakiś czasie są 0/0/0/0.

Wcześniej przed regeneracją pompek zawsze były 0 , a bipy wszystkie w normie max -20.

Edytowane przez marvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam problem z pracą silnika po zregenerowaniu dwóch pompek.Oddałem auto do warsztatu tam wysłano pompki do regeneracji gdzieś do Lublina ,mechanik mówił ze wysyłał tam już nie pierwszy raz i zawsze było wszystko dobrze.Pozostałe 2 pompki były równie wyjęte i założony nowy komplet uszczelek.Po zamontowani wszystkich pompek,wymianie śrub regulacyjnych na nowe i odpowiednim ustawianiu odpalono auto.Silnik na zimnym pracował równo chociaż korekcje dawek w bloku 13 były wysokie,po nagrzaniu silnik zaczął nierówno pracować tak jakby na 3 cylindry a korekcje w bloku 13 jeszcze wzrosły na 4 zregenerowanym pompowtrysku do 2,99 gdzie przed regeneracją było max 1,9.Po wpięciu biegu na D lup R (skrzynie tiptronic) silnik zaczął równiej pracować.Spalanie jakie pokazuje komputer na desce na jałowym 0,3-0,4l wcześniej 0,5l, po wpięci biegu 0,8-0,9l wczesnij 1,1l (na ciepłym silniku przy sprawnych pompkach).Przejechałem się i na wyższych obrotach wygląda że wszystko jest dobrze,lepiej przyspiesza i reaguje na gaz , nie szarpie , nie ma wibracji , jakby mniej paliło. Tylko słuchać jakieś stukanie miedzy 1400-2000 obrotów.Pompki jakie mam to 038130073AN.Pózniej podam dokładne wartości z bloków 13,18 i 23.

 

 

Cześć

Bardzo istotne pytanko. Jak wyglądały gniazda pompowtrysków po ich wyjęciu? Nie nosiły już może śladów wyrobienia? Znam podobny przypadek w TDI PD, że po ponownym montażu pompek gdzie gniazda miały ślady lekkie bruzdy od pompowtrysków i po pewnym czasie objawy same zniknęły, bo poprostu uszczelki potrzebowały trochę czasu aby dostatecznie dobrze uszczelnić się. Pompowtryski mają tendencje do minimalnej pracy w gniazdach i przez to uszkadzają gniazda ich montażu.

 

 

Nie wiem jak wyglądały,przyszedłem już jak były włożone.

Podłączyłem do kompa i sprawdziłem statycznie bloki 13,18,23 masakra.

Na zimnym po nocy odpalił po około 2 sekundach kręcenie temperatura w garażu około 0C.

Blok 13) 0,47/ -1,88/ 0,80/ 0,56

18) 0/0/0/0

23) -70/-26/ 9/ -46

Obroty falują 882-903 silnik drży.

Na ciepłym temperatura 85C.

Bloki 13) 1,65/ -2.25/ 2,99/ 1,50

18) 0/0/0/0

23) -64 /-78 /12 /-39

Mocno szarpie silnikiem tylko na wolnych obrotach.Zauważyłem jeszcze że po zdaszeniu i ponownym odpaleniu ciepłego silnika w bloku 18 mam wskazanie: przed odpaleniem 2/2/2/2 a po odpaleniu 6/6/6/6 po jakiś czasie są 0/0/0/0.

Wcześniej przed regeneracją pompek zawsze były 0 , a bipy wszystkie w normie max -20.

 

Pomoże ktoś mi ?

Edytowane przez marvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddałem auto do warsztatu tam wysłano pompki do regeneracji gdzieś do Lublina ,mechanik mówił ze wysyłał tam już nie pierwszy raz i zawsze było wszystko dobrze.Pozostałe 2 pompki były równie wyjęte i założony nowy komplet uszczelek.Po zamontowani wszystkich pompek,wymianie śrub regulacyjnych na nowe i odpowiednim ustawianiu odpalono auto

 

no i tu masz odpowiedz nic samemu nie grzebać tylko auto tam gdzie go odebrałeś i opier.... mechanika + kazać mu to naprawić tak jak ma być. Jak stwierdzi że coś sam grzebałeś to będzie kłopot.

A swoją drogą skoro pompki były regenerowane ( faktura , rachunek myślę że masz bo to podstawa w razie reklamacji) to stawiałbym na kable, a w drugiej kolejności na złe zamontowanie bez zachowania reguł montażu

 

a pozatym ...

 

Pomorze ktoś mi ?

 

n/c rz=ż ... czy to rejon nadmorski ?

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... otóż mam do zakupienia komplet pompowtrysków.... Jednak na zdjęciu widoczne są "wytarcia" poszczególnych pompek. I tu pytanie... Bo wiem że pompowtryski "pracują" w gniazdach i naturalnie muszą się w pewnym stopniu niszczyć. Ale chodzi mi o typowo pompki ze zdjęcia... Czy takie widoczne wytarcia są dopuszczalne ?

Niestety lepszych zdjęć nie posiadam.

67_590531824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności