Skocz do zawartości
barman.m

Wymieniona uszczelka pod głowicą- nadal problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Marko a węże sprawdzałeś czy są miekkie czy twarde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mowisz malski ze miales krzywa glowice i ci tez tak wywalalo wode??

 

tak, objawy - bulgotanie i wywalalo plyn przy szybszej jezdzie,wymiany termostatu ,korka,odpowietrzanie nic nie dalo.Robilem sam koszt cos ponad 300 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robilem sam koszt cos ponad 300 zl.
No ja też sam zamierzam (no możę z małą pomocą kolegi i jego warsztatu). A robiłeś tylko planowanie głowicy, czy spr. szczelności także? Ja mam zamiar jeszcze kolektor dolotowy i turbo wyczyścić oraz wymienić prowadnice i gumki zaworowe. Zobaczę co tam jeszcze przy okazji wymyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jeszcze stan bloku silnika bo same planowanie nic nie da jak blok nierówny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzić, silnika nie będę wyciągał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chlopaki. samo wrocilem z garazu . rozgrzalem dzis znowu paska. sprawdzalem przewody chlodzace itp. no jak silnik doszedl do 90 stopni to mu troche po butowalem na 3 tys obrotow z kilka minut i tak kilka razy . i co sie okazalo?? ANI GRAMA PLYNU MI NIE WYWALILO!!! wczoraj po przetkaniu tego wezyka co byl zatkany na jakies 3 moze 4 cm rdza . dzisiaj plyn w zbiorniczku sie nie podnosi probowalem na ootwartym korku gazowac i na zamknietym nic mi nie wywalilo. i bulgotanie w nagrzewnicy dzisiaj mniejsze

pamietam kiedys mialem cinquecento to jak mi uszczelka pod glowica padla to normalnie malo co sie nie poparzylem jak odkrecalem korek od wlewu zbiorniczka i spalinami mi dalo z niego . a tu w pasku zadnych objawow takich niemam.

ZOBACZYMY JAK GO PORZADNIE PRZEGONIE ALE TERAZ NIEMA MOZLIWOSCI JAK JAK TU GDZIE NIE WYJEDZIESZ TO ZASYPANE.

czyzby ten wezyk jesli BYL zatkany to tak by wode wywalalo ??? karol pytal czy przewody sa twarde?? OTOZ PO ROZGRZANIU I GAZOWANIU SILNIKA PRZEWOD GORNY JEST TAKI SOBIE ANI TWARDY JAK KAMIEN I ANI MIEKKI TYLKO SPREZYSTY LEKKO

Edytowane przez marko002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak i u mnie :) tez juz plyn nie wywala.......prawie,na postoju to zupelnie nic,nawet przy 4000 rpm :P Za to wcielo ogrzewanie bo nagrzewnica sie zapowietrza,najwyzszy punkt ukladu,ciekawe kiedy u Ciebie zniknie ciepelko? Oczywiscie Ci tego nie zycze. Uszczelka koluniu niestety :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy co dalej bedzie , niema warunkow teraz jak go dobrze przegonic ale mi przed przetkaniem tego wezyka to na postoju bez gazu wywalalo plyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No marko002 oby ci się udało bez zdejmowania głowicy. U mnie chyba się nie obejdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem ty ale niema co sie przejmowac narazie .

Edytowane przez marko002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał malski

Robilem sam koszt cos ponad 300 zl.

 

No ja też sam zamierzam (no możę z małą pomocą kolegi i jego warsztatu). A robiłeś tylko planowanie głowicy, czy spr. szczelności także? Ja mam zamiar jeszcze kolektor dolotowy i turbo wyczyścić oraz wymienić prowadnice i gumki zaworowe. Zobaczę co tam jeszcze przy okazji wymyślę.

 

sprawdzana byla szczelnosc i wymienione uszczelniacze zaworowe ,jak pisalem lekko zwichrowana byla glowica jakies tam setne mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to cholerstwo rozbiorę, to trzeba wymienić co tylko idzie, aby nie rozbierać drugi raz. Muszę tylko namierzyć dobrą firmę, która zrobi mi porządnie głowicę. Najlepiej blisko (okolice Częstochowy, lub w woj. śląskim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc, metody znalezienia znam i mam różne, ale ważne dla mnie są referencje i zadowolenie klientów, którzy dany warsztat odwiedzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a który ten wąż się zapycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny pomiędzy głowicą a chłodnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak . u mnie byl wlasnie ten . tylko ze ten cienki . byl 3 czy 4 cm zatkany zupelnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam tez jedno pytanko, od poniedziałku mam autko u mechanika w celu wymiany uszczelki pod głowicą, dzisiaj podjechałem zerknąć co i jak, jutro wraca głowica (planowanie + uszczelnienie zaworów 170,- + jakieś 150,- za uszczelki na pompowtryskach) dodatkowo metalowa rurka wchodząca do turbiny była przerdzewiała koszt nowej +/- 200,- a jakby tego wszystkiego było mało okazało się ze jest pęknięta pokrywa zaworów koszt 600,- już boje się co będzie dalej ale zobaczymy wiem tylko że uszczelka pod głowicą będzie firmy "AJUSA" i tu moje pytanko czy warto kłaść tą uszczelkę mechanik zapewniał mnie ze uszczelki z tej firmy są dobre czy ktoś z Was słyszał o takiej firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,passat mnie zmusil zebym sie dołaczyl do tej rozmowy ;/ jestem posiadaczem 3b5 z 99 z AJM ii nie wiem ale pare dni temu nagle uslyszalem przelewanie wody cos w rodzaju odpowietrzenia ogrzewania w domach i takie podobne ;/ wiec sprawdzailem weze od bloku i ten cienszy i nie sa twarde olej czarny bez zandnych oznak czegos tam plynu przy przyazowce na zamknietym korku nie podnosci ani nie ubywa ,chyba ze mam go odkrecic i probowac? jedze i jezdze plynu nie ubywa ,jak odkrece korek przy uruchomionym silniku i 90 stopniach slysze tylko male pssss jakby bylo male cisnienie ,wiec pytanie do was czy to moze byc wina korka? i jaki jest sposob odpowierzenia ukladu czy zdjac ta opaske przy wylotowym przewodzie od nagrzwnicy?? dodam ze tamte 2 weze sa mieciutke pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności