Skocz do zawartości
ogipio

Regeneracja pompy wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wyczyścić filterek siatkowy (o ile u Ciebie taki jest) na zaworze w pompie, Szukaj na forum było o tym. Sam zawór też może nie działać odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz ZF to za wiele nie zdziałasz bo tam jest trochę inna zasada pracy tej pompy i wymiana uszczelniacza nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z pompą wspomagania. Podczas kręcenia kierownica strasznie wyje, a jak dokręcę kierownicą do końca obojętnie w którą stronę to aż się koło pasowe zatrzymuje i piszczy pasek....aczkolwiek pompa wspomaganie działa dobrze,nie trzeba używać dużej siły żeby kręcić kierownicą na postoju.Dodam jeszcze że pompa jest cała mokra. Czy sama regeneracja jej pomoże? Mam na myśli wymianę łożyska i simeringa(czytałem na w jakimś innym temacie że pomaga) mam taką pompę w swoim samochodzie,nie znalazłem lepszego zdjęcia a nie mam dostępu do swojego paska

http://moto.allegro.pl/pompa-wspomagania-vw-passat-b3-1-8-i1497371147.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek pompa wspomaganie działa dobrze

Poluźnij pasek i poruszaj za koło pasowe, jak będzie miało luz to już wiesz że łożysko, czasem jak jest przygnity korpus pompy pod łożyskiem to nie trzeba pompy rozpoławiać aby wymienić łożysko, ściągasz tylko pistkę z oski-ściagacz lub dłuższe śruby wkręcasz w piastkę te zapierają sie o korpus pompy i piastka sama schodzi potem zabezpieczenie sprężynowe i ...łożysko samo może zjechać z ośki. Uszczelniacze z reguły są w dobrej kondycji tylko zużycie łożyska powoduje bicie oski i wyciek oleju.

Na forum jest troche o wspomaganiu i pompie, wystarczy poczytać , a TUTAJ kilka fotek rozebranej pompy.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę. W sobotę postaram się to sprawdzić.Napiszę co i jak. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy z 1.8t fl podejdzie pompa do. 1.8 przed liftem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko czy z 1.8t fl podejdzie pompa do. 1.8 przed liftem???

w dziale b5 może podejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności