Skocz do zawartości
ziomal-stm

Uszczelka pokrywy zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie ja zabieram się w sobotę za wymianę uszczelki i poradzcie mi czy dawać dodatkowo sylikon czy założyć samą uszczelkę bo ostatnią mechanik mi spartolił na dwóch śrubach jest uszczelka pęknięta a z jednej strony ją wciągło i silnik zawalony olejem, pewnie się mechanikowi spieszyło?!!!

 

nowa uszczelka pasta dirko papier wody i będzie malina ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem raz bo sie sonczylo , wystarczylo dobrze wytrzec pokrywe i silnik szmatka nowa uszczelka oraz nowe uszczelki srub i cacy wszystko jak nalezy wszedzie sucho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim Passacie po wymianie szklanek przecieka pokrywa zaworów, mechanik, który zajmował się tą naprawą stracił już moje zaufanie. Do naprawy chce przystąpić samodzielnie. Wiem, ze na pewno będę potrzebował nowej uszczelki, mam także 10 nowych uszczelek pod śruby pokrywy i sylikon uszczelniający. Czego brakuje mi jeszcze by uzyskać jak najlepszy efekt? I czy mógłby ktoś krok po kroku opisać te czynność, z góry dziękuje. Mój silnik to AJM 1999r prod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier ścierny żeby przejechać miejsce gdzie będzie uszczelka no i jakaś benzynę żeby odtłuścić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie należy dowalać śrub na siłę. One w silnikach na pompowtryskach powinny być dokręcane naprawdę lekko, a notorycznie ludzie na chama dokręcają i nawet zrywają śruby - wiem, bo sam też dwie urwałem zanim się nauczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to ma być przykrecone w odpowiedniej kolejności i z konkretnym momentem (15 albo 30, nie pamiętam;) ) więc klucz dynamometryczny potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy to ma być przykrecone w odpowiedniej kolejności i z konkretnym momentem (15 albo 30, nie pamiętam ) więc klucz dynamometryczny potrzebny.

Zgodnie ze sztuką tak, ale jak ktoś ma trochę czucia to bez przesady, obejdzie się bez klucza dynamometrycznego :). Dociąganie na siłę nie daje nic bo na śrubach są metalowe tulejki zapobiegające ściśnięciu uszczelki - ugniecie się tyle ile potrzeba i ani trochę więcej choćbyśmy przekręcili gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pikus-p3

U mnie to samo. Trochę leciało. Wymieniłem na nową i jeszcze gorzej. Proponuję co niektórym dokręcić śruby może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeden post wyżej ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie odnośnie uszczelki pokrywy zaworów a konkretnie uszczelnienie samych szpilek tych na środku pokrywy.,Mechanik w zeszłym roku przy wymianie rozrządu wymienił uszczelkę pokrywy wraz z uszczelkami tych szpilek sama uszczelka do dziś jest sucha ale spod jednej szpilki się sączy i teraz pytanie czy da się wymienić uszczelki tylko tej szpilki bez zdejmowania całej pokrywy?jeżeli nie a podejrzewam że nie to czy jest jakaś inna opcja aby tego sączenia się pozbyć tzn np poluzować szpilkę i potraktować to silikonem np reinza czarny bo akurat mam taki na stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli odtłuścisz wszystko to spokojnie możesz nałożyć cienki pasem masy uszczelniającej Reinz.

 

Przy każdej szpilce są 2 uszczelki - jedna pod pokrywą i jedna nad pokrywą. Wymień tą na górze - może pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że do szpilki jest dolna uszczelka i górna ale bałem sie że jak odkręcę tą szpilkę to ta dolna spadnie,wiem że są dwie uszczelki ale nie wiem jak to w praktyce wygląda,czyli wnioskuję że mogę tą szpilkę wykręcić śmiało bez obaw o tą dolna uszczelkę?jak ta dolna sie trzyma wogule?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że do szpilki jest dolna uszczelka i górna ale bałem sie że jak odkręcę tą szpilkę to ta dolna spadnie,wiem że są dwie uszczelki ale nie wiem jak to w praktyce wygląda,czyli wnioskuję że mogę tą szpilkę wykręcić śmiało bez obaw o tą dolna uszczelkę?jak ta dolna sie trzyma wogule?

Spokojnie, dolna gumka nie spadnie, pod nią jest kolejna nakrętka na szpilce bo samej szpilki nie odkręcasz tylko nakrętkę od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeśli nie chcecie żeby pociło się z pod pokrywy to nie dawajcie żadnych silikonów. Najlepsze uszczelki to oryginalne z salonu lub tańsze ale tez dobre u mnie taka była to e-rling. Mam i pokrywę zaworów całkiem dobrą nic się nie pociło mogę odsprzedać bo mój passacik niestety ale dostał strzała w bok ( cały silnik sprawny ADR i odma tez jest). Piszcie to może te organy będą jeszcze żyły w innym paszteciku:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli odkręcam nakrętkę górną odtłuszczam porządnie zakładam nową uszczelkę i ewentualnie silikon i po sprawie dobrze to rozumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli odkręcam nakrętkę górną odtłuszczam porządnie zakładam nową uszczelkę i ewentualnie silikon i po sprawie dobrze to rozumie?

Tak jest, tylko dokręcaj z wyczuciem, łatwo zerwać gwint, serwisówka zaleca 10Nm.

Załączam rysunek poglądowy.

 

Passat B5 080.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za rysunek ale dalej mam wątpliwość wg rysunku pod nakrętką jest nr podkładka uszczelniająca i nr 4 podkładka krążkowa czy tą drugą też się wymienia? czy tylko podkładkę uszczelniającą czyli tą pod nakrętką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki za rysunek ale dalej mam wątpliwość wg rysunku pod nakrętką jest nr podkładka uszczelniająca i nr 4 podkładka krążkowa czy tą drugą też się wymienia? czy tylko podkładkę uszczelniającą czyli tą pod nakrętką?

Patrząc od góry kolejność na każdej szpilce:

1. nakrętka

2. pod nakrętką podkładka krążkowa nr 4 czyli metalowy profilowany pierścień dociskający podkładkę uszczelniającą nr 3 - nie wymienia się tego

3. podkłada uszczelniająca nr 3 - to się wymienia

4. pokrywa zaworów nr 1 i jej uszczelka nr 11

5. stożek uszczelniający dolny nr 16, pod pokrywą zaworów, to się wymienia - po uprzednim demontażu pokrywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zabieram się za wymianę uszczelniaczy pod pokrywą - sączy się ze wszystkich szpilek.

 

Zaopatrzyłem się w uszczelkę Goetze i masę Reinz. Zauważyłem, że guma Goetze jest sztywniejsza od 14 letniej gumy ori i mam złe przeczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zabieram się za wymianę uszczelniaczy pod pokrywą - sączy się ze wszystkich szpilek.

 

Zaopatrzyłem się w uszczelkę Goetze i masę Reinz. Zauważyłem, że guma Goetze jest sztywniejsza od 14 letniej gumy ori i mam złe przeczucia...

 

Z doświadczenia wiem że większość uszczelek nie będzie trzymać. Sprawdzone tylko oryginały ASO bądź ELRING.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności