Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Opisowo wygląda to tak:

Wrzucam jedynkę,ruszam.Z okolic zegarów dochodzi chrobot (nie linka prędkościomierza).Po chwili wyskakuje bieg.Chrobot znika.Sytuacja ta ma miejsce tylko i wyłącznie na pierwszym biegu.Co to za diabli.Skrzynia biegów sprzężona z zegarami?????? Może jest jakieś logiczne wytłumaczenie? Zaczyna mnie to wk...wiać.Podpowiedzcie proszę o co chodzi

pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Forumowiczów

Opisowo wygląda to tak:

Wrzucam jedynkę,ruszam.Z okolic zegarów dochodzi chrobot (nie linka prędkościomierza).Po chwili wyskakuje bieg.Chrobot znika.Sytuacja ta ma miejsce tylko i wyłącznie na pierwszym biegu.Co to za diabli.

a , wciskasz sprzęgło :D sorki za żarcik :wstyd:

jak dla mnie zjawisko paranienormalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to nie zegary słyszysz, tylko właśnie skrzynie. Skrzynia jest przecież właśnie jakby w prostej linii (głowa, zegary, skrzynia) patrząc oczywiście z perspektywy kierowcy w aucie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gawial poradziłes sobie ze skrzynią?? Bo mnie dzisiaj spotkała identyczna sytuacja:( Jakies 2 tygodnie temu mechanik zmieniał mi sprzęgło bo się strasznie ślizgało, po wymianie rewelacja, leciuteńko chodzi, super. Zrobiłem ok1500km i dzisiaj wrzucam jedynke i jak jade na jedynce to skrzynia chrobocze, obojetnie czy jade 5km/h, czy 20km/h na jedynce. Wrzucam 2, 3, 4, 5 cisza, ładnie ciagnie. Na jedynce tez ładnie ciągnie, tylko przeraża mnie to "chrobotanie". Panowie spotkaliscie sie z taka usterką, naprawiac skrzynie, czy od razu kupowac inną. Proszę o radę, bo robie duzo km po trasie i boje sie że skrzynia mi sie rozpadnie:). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleum w skrzyni posiadacie?

Pelen syntetyk 75W90.

To chrobotanie to IMHO satelity czyli mechanizm roznicowy lub lozyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to nie wiem jaki jest stan, ale mechanik jak zmieniał sprzęgło 2 tyg temu to chyba by spojrzał?? Tak mi sie wydaje:) Ale nie sądze zeby problem tkwił w oleju gdyz chrobotanie (terkotanie) jest TYLKO na I biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do oleju to nie wiem jaki jest stan, ale mechanik jak zmieniał sprzęgło 2 tyg temu to chyba by spojrzał??

Znajac zycie to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Gawial poradziłes sobie ze skrzynią??

Niestety nic nie wskurałem bo nadal nie wiem co to jest.I jeżdże z tym chrobotaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jeszcze czy to chrobotanie się nasila?? Czy caly czas jest takie samo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Podczepie sie do tematu jak mozna.

Moj problem jest nieco podobny,jak silnik jest zimny to biegi wchodza ok,w miare nagrzania sie problem z 1,najlepiej to na 2 a potem na 1,wsteczny tez ciezko wchodzi.

I tak,jeden powiedział ze sprzegło pada,drugi znow ze wodzik w skrzyni i zeby zaczac od zalania minerału to spowolni skrzynie.

Ja sie upieram nad odpowietrzeniem sprzegła,ewentualnie regulacja cięgien.

A Wy co byscie proponowali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

gdyby ci cięzko było wrzucic np. 1 to bym faktycznie najpierw spróbował wyregulować przy skrzyni, u ciebie to wygląda raczej na synchronizator ewentualnie olej. moim zdaniem jak nagrzeje się, olej ma gorszą lepkość więc ciężej wybrać jakiś bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Na poczatek wymienie olej i obaczymy co bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Wiem ze syntetyk ,ale minerał bedzie gestszy i moze bedzie po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze syntetyk ,ale minerał bedzie gestszy i moze bedzie po kłopocie.

Nie, bedzie nastepny. Wymiana skrzyni po jakims czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Fcuk, to co z tym zrobic??

Odpowietrzenie i regulacja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrasb4

tacza mam to samo wrzucam jedynke i jak jade na jedynce to skrzynia chrobocze, obojetnie czy jade 5km/h, czy 20km/h na jedynce. Wrzucam 2, 3, 4, 5 cisza, ładnie ciagnie. Co to może byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do tego chrobotania to nie znalazłem przyczyny. Cały czas mi chrobocze na I biegu, na innych jest cicho. Zrobiłem juz na takiej skrzyni ok 10tys km i nic sie nie dzieje gorszego. Jak sie uporasz z problemem to napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekMarecky

Witam, problem mam identyczny chrobocze mi na pierwszym biegu i ciekaw jestem czy ktoś już się z tym uporal.Ja przejechałem około 30tys i widze ze troszke gorzej wchodz pozostałe biegi, wiec sie zastanawiam nad jakas reperacja,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności