Skocz do zawartości
zima18

Climatronic VW Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie u mnie coś jest nie tak.Mam nadzieję,że sprężarka jest ok.

W zeszłym roku jak nabijałem klime to nie stwierdzono żadnych niepokojących uchybień.

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie presostatu.Podobno on był przyczyną źle działającej klimy.

Układ sprawdzony na szczelność i wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest presostat w pasztecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem: po przekręceniu kluczyka w stacyjce na wyświetlaczu climatronika migają przez kilkanaście sekund wszystkie ikonki, po czym wszystko wraca do normy i funkcjonuje jak trzeba, może gdzieś coś przez nieuwagę przycisnąłem.

Czy ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam taki problem: po przekręceniu kluczyka w stacyjce na wyświetlaczu climatronika migają przez kilkanaście sekund wszystkie ikonki, po czym wszystko wraca do normy i funkcjonuje jak trzeba, może gdzieś coś przez nieuwagę przycisnąłem.

Czy ktoś wie co z tym zrobić?

 

Mam to samo i wywala mi błąd ,że wiatrak od dmuchawy uszkodzony.Jeżdżę już ponad rok i klima dalej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Z tego co wyczytałem na trybie "econ" sprężarka klimy powinna się zatrzymać , niestety u mnie niezależnie co bym dał sprężarka wciąż bije. Co ciekawe gdy zatrzymam silnik mogę spokojnie kręcić pompą a koło pasowe stoi w miejscu, czyli sprzęgło klimy wygląda na sprawne bo rozłancza się z kołem pasowym. A i dodam jeszcze ze klima hula jak szalona żadnych problemów z chłodzeniem przy wysokich temperaturach, na vag-u również żadnych błędów oprócz silnika (v85) nawiew na nogi, ale to bajka. Co może być przyczyną??? dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifam

Chciałem zapytać o coś...

Teraz jak jest zimno i załączam climatronic na auto i ustawiam temp. wew.na 22 st.C to zaczyna konkretnie grzać jeśli temp.silnika osiągnie pow.50 st.C..Czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima się załacza na plus 4 poniżej tej temp kompresor sie nie włączy bo ma czujnik u mnie też grzeje ale nie sprawdzałem czy mocno czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po czym twierdzisz ze bije ?

 

prawidlowo jak sie zalaczy sprezarka to musi zalaczyc sie wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Twierdzę po tym ze wentylator cały czas stoi a rurki od klimy które idą do kabiny są zimne jak cholera, nawet oszronione. W sumie to jedna bo druga od powrotu. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klima się załacza na plus 4 poniżej tej temp kompresor sie nie włączy...

To jak w takim razie dbać o kompresor w zimie?Wszędzie trąbią,że powinno się w zimie załączyć klimatyzację,ze względu na poprawne działanie kompresora.To jak w takim razie ma się on załączyć przy niższych temperaturach jak czujnik jest ustawiony na plus 4 st?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to ogrzewany garaż lub parking piętrowy w Galerii handlowej :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyna opcja to ogrzewany garaż lub parking piętrowy w Galerii handlowej :fajny

 

+ jakas galerianka najlepiej:bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz w klimatroniku na którymś z pierwszych kanałów ustawić temperature zewnetrzna na "wyzsza" i kompresor ruszy :) ale wiadomo zeby nie robić tego na mrozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy auto szybciej się nagrzeje (chodzi o kabine) na włączonym ECON-ie czy wączonej sprężarce(na panelu bez żadnego napisu) bo znajomy twierdzi że na tym drugim szybciej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz w klimatroniku na którymś z pierwszych kanałów ustawić temperature zewnetrzna na "wyzsza" i kompresor ruszy :) ale wiadomo zeby nie robić tego na mrozie

A ja myślałem ,że temp.zewnętrzna pokozywana jest z automatu.

To jak w takim razie ustawić wyższą temp.zewnętrzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie wymusza tylko chwilowo zeby oszukac czujnik, nie da sie tego zrobic na stale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisz juz jak to sie robi a nie miesiac krecisz,chyba ze nie wiesz a tylko slyszales od kogos a ten ktos slyszal ze tak mozna ale nie wie jak heheh:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności