Skocz do zawartości
zima18

Climatronic VW Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna definicja klimatyzacji. Wszyscy rozumiemy klimatyzację, jako możliwość podróżowania z temp. zadaną w każdych warunkach, tj. jak na zewnątrz jest 30 st. a ja zadam na climatroniku 18 st. to będę miał wytworzone i utrzymane warunki klimatyczne w pomieszczeniu. A jak włączę ECON w powyższych warunkach to widzisz, że twoja definicja się nie sprawdzi (dobrze będzie jak nie będziesz miał w środku więcej niż 30 :eek:).

 

W temacie wątku był podobny kontekst rozpatrywany i opisywany

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=171808#post171808

 

w tym linku znalazłem to czego potrzebowałem !

Dzięki wielkie

 

Cytuję z linku wyżej:

 

Panowie, a nie macie przypadkiem włączonego trybu AUTO?

ECON - klimatyzacja wyłączona, ręczne ustawienia siły nawiewu, temperatury i kierunku (nogi, szyba, na wprost)

(____)-puste pole - klimatyzacja włączona, ręczne ustawienia j/w

AUTO - klima włączona w trybie automatycznym, sama dopasowuje sobie siłę nadmuchu i przybiera początkową temperaturę 21st albo 22st nie pamiętam dokładnie.

Pozdrawiam :vw:

 

Najlepsza instrukcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bigos sie zrobił, czyli:

AUTO i puste pole sprężarka działa, Econ nie działa. Tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :)

możemy chyba zakończyć temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja k włączam klime na AUTO temperatura na zewnątrz 9 stopni a na klimatroniku ustawiona na 23 to czy wiatrak od klimy powinien sie krecić czy nie? Oczywiscie przy takich warunkach kompresor jest wyłaczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja k włączam klime na AUTO temperatura na zewnątrz 9 stopni a na klimatroniku ustawiona na 23 to czy wiatrak od klimy powinien sie krecić czy nie? Oczywiscie przy takich warunkach kompresor jest wyłaczony?

 

Przy ustawieniu Climatronica w poz. AUTO powinna się załączyć sprężarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, bo dzisiaj inna rzecz mnie zaciekawiła. A więc do rzeczy.

Wsiadam do auta, wkładam kluczyk, włączam zapłon. Climatronic się budzi do życia, są nastawione 2 kreski pracy wiatraka oraz nawiew na szybę. Tylko, że dmuchawa nie chodzi i na szybę nic nie wieje. Odpalam auto i dalej nie wieje. Dopiero jak zwiększę siłę dmuchawy np. na 3 kreski albo zmienię pozycje, gdzie ma wiać, wtedy dopiero dmuchawa się włącza.

Tak samo jest jak włączę zapłon bez odpalania auta i zmienię jakieś jego ustawienie, dopiero wtedy włącza się wiatrak.

Jeszcze bym zrozumiał, że gdy włączę i nie wieje, bo może ktoś włączył zapłon, nie ma zamiaru odpalać, to chroni aku przed rozładowaniem. Ale jeżeli odpaliłem silnik, a dmuchawa dalej się nie uruchomiła to jest coś nie halo ?

Czy szanowi Panowie tak samo mają, czy u mnie jest coś zjeb*ne ?

Może lepiej by było, gdybyśmy podzielili opinię na dwie grupy, posiadacze 3B oraz 3BG.

 

EDIT

Wszystko OK, u innych kolegów jest tak samo, a więc mogę spać spokojnie :)

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję kotleta, bo dzisiaj inna rzecz mnie zaciekawiła. A więc do rzeczy.

Wsiadam do auta, wkładam kluczyk, włączam zapłon. Climatronic się budzi do życia, są nastawione 2 kreski pracy wiatraka oraz nawiew na szybę. Tylko, że dmuchawa nie chodzi i na szybę nic nie wieje. Odpalam auto i dalej nie wieje. Dopiero jak zwiększę siłę dmuchawy np. na 3 kreski albo zmienię pozycje, gdzie ma wiać, wtedy dopiero dmuchawa się włącza.

Tak samo jest jak włączę zapłon bez odpalania auta i zmienię jakieś jego ustawienie, dopiero wtedy włącza się wiatrak.

Jeszcze bym zrozumiał, że gdy włączę i nie wieje, bo może ktoś włączył zapłon, nie ma zamiaru odpalać, to chroni aku przed rozładowaniem. Ale jeżeli odpaliłem silnik, a dmuchawa dalej się nie uruchomiła to jest coś nie halo ?

Czy szanowi Panowie tak samo mają, czy u mnie jest coś zjeb*ne ?

Może lepiej by było, gdybyśmy podzielili opinię na dwie grupy, posiadacze 3B oraz 3BG.

 

EDIT

Wszystko OK, u innych kolegów jest tak samo, a więc mogę spać spokojnie :)

Odgrzeję kotleta, bo dzisiaj inna rzecz mnie zaciekawiła. A więc do rzeczy.

Wsiadam do auta, wkładam kluczyk, włączam zapłon. Climatronic się budzi do życia, są nastawione 2 kreski pracy wiatraka oraz nawiew na szybę. Tylko, że dmuchawa nie chodzi i na szybę nic nie wieje. Odpalam auto i dalej nie wieje. Dopiero jak zwiększę siłę dmuchawy np. na 3 kreski albo zmienię pozycje, gdzie ma wiać, wtedy dopiero dmuchawa się włącza.

Tak samo jest jak włączę zapłon bez odpalania auta i zmienię jakieś jego ustawienie, dopiero wtedy włącza się wiatrak.

 

u mnie jest tak samo. po wlaczeniu zaplonu lub odpaleniu silnika nic nie dmucha dopiero po nacisnieciu przycisku dmuchawy zaczyna leciec powietrze.mysle ze to jest lepsze od tego jak bysmy mieli odpalac silnik i caly czas wylaczac dmuchawe

 

---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

 

a co do trybu auto i econ mozna stwierdzic ze :

 

-tryb auto jest do chlodzenia

-tryb econ jest do ogrzania ewentualnie do malej korekcji temperatury na minus.

 

i czy w trybie auto gdy mamy mrozy i chcemy ogrzac wnetrze samochodu to sprezarka klimy dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie AUTO możesz także grzać i nawet lepiej niż na ECON-ie :D

a co do pracy sprężarki zimą, to poczytaj, że poniżej +4 stopni jej nie włączysz. Co prawda zimą czasem udaje się włączyc sprężarkę, gdy rozgrzane auto postoi i nagrzeje się wnętrze komory silnika. Lecz po ruszeniu samochodu - po chwili sprężarka sie wyłacza. Sprawdzałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu odgrzewanie kotleta;) Przy obecnej temp. otoczenia około +5C i trybie pracy ECON bez względu czy ustawię 20 czy max, to cały czas (a przynajmniej tak mi się wydaje) z nawiewów leci gorące powietrze. Ma tak być, czy coś jest nie halo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na dworze jest +5 to climatronic musi nadmuchac tyle cieplego powietrza zeby w środku było np te 20,potem juz nie bedzie leciało gorące powietrze tylko letnie zeby ta temp utrzymac,tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W niedzielę będę leciał do Poznania, to zobaczę jak to jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że odświeżę czyjś temat. Jednak dalej nie potrafię sobie poradzić z tą klimatyzacją. chciałbym żeby po przekręceniu kluczyka klimatyzacja była na "OFF" żeby łatwiej było odpalić silnik (mniejszy pobór prądu) jak auto sobie stoi parę chwil, climatronik automatycznie nastawia 3 poziom nawiewu automatycznego. Ktoś mógłbym mi wytłumaczyć jak to zrobić? (najlepiej krok po kroku?) ew. podać linka do tematu? samemu ciężko to nazwać i znaleźć odpowiedni temat :( (w "kody climatronic" tego nie widzę)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego podczas uruchamiania silnika klima nawet jak ustawiona na auto czyli dziala sprezarka i reszta uruchamia sie pare sekund po odpaleniu silnika , dla pewnosci mozesz zawsze przed zgaszeniem auta ustawic na econ lub calkiem wylaczyc sterowaniem wiatrakow , a dla potomnych to to ze dziala wiatrak chlodnicy klimy nie zawsze oznacza ze sprezarka tez dziala , mialem u siebie odpiety kabel czujnika zalaczajacy elektromagnes w kompresorze i mimo ze wiatrak krecil klimy nie bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W puszce komputera na podszybiu jest przekaznik odciazajacy podczas zapalania auta odlacza wszystkie ustrojstwa co biora prad aby wlasnie ulatwic zapalenie,latwo zaobserwowac jego prace zapalajac auto na wlaczonych swiatlach,wiatraki tez odcina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli się tym nie przejmować? bo zawsze jak przekręcę stacyjkę włączam postojowe (w nocy), wyłączam klime, wyłączam światła i rozruch ;d co jest uciążliwe :D dzięki za informacje!

 

Adamek. chodziło o to że tak jakby się resetuje. zostawiam na off i po paru godzinach przychodzę i jest "auto" :) czyli danie na econ przed zgaszeniem nic nie da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo zawsze jak przekręcę stacyjkę włączam postojowe (w nocy), wyłączam klime, wyłączam światła i rozruch ;d co jest uciążliwe dzięki za informacje!
Wszystko to robisz niepotrzebnie bo jak pisalem wczesniej przekaznik wszystko odlacza przed zaplonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek mysle ze tu chyba ustawienie modulu konfortu ale sie nie znam , moze da sie to poprzestawiac VAGiem , u mnie jest np tak ze jak z econ na auto dam wskakuje mi 22 stopnie zawsze na auto , bardzo mocno mi nie przeszkadza ale jak zostawie na econ 19 czy auto 20 stopni zawsze gdy wkladam kluczyk i odpalam wraca mi do stanu z przed gaszenia auta , jedynie to gdy wlaczam klime zaskakuje mi zawsze najpierw na 22 '

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie czynnika...

Uzupełniałem go w czerwcu zeszłego roku a dzisiaj już słabo chłodzi.Czy to możliwe aby w tak krótkim czasie zurzył się czynnik?Przecież po drodze zima była gdzie klimy nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czynnik się nie zużywa. On po prostu, szybciej lub wolniej, ucieka przez nieszczelności układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja już od paru lat jeżdżę na auto i czy zima czy lato jest jak trzeba a w spalaniu nie widzę nic niepokojącego ok 6 /100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności