Skocz do zawartości
passat_B5

Ucieka płyn Hamulcowy

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem identyczne podkładki o tych samych wymiarach tylko miedziane w sklepie metalowym i już pół roku jest OK płaciłem chyba 50gr. za szt. a starą zużytą wziałem ze sobą na wzór do sklepu, miedziane będą moim zdaniem lepsze bo winą oryginalnych jest to że aluminium się utlenia, robią się na niej minimalne wżery i .........ciekną.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, ciekło z śtuby przez podkładkę aluminiową, najpierw lewy tył - zrobiłem wymieniłem na miedzianą ze sklepu metalowego, bo VW nie posiada takich podkładek oddzielnie. Miesiąc później prawy tył - zrobiłem tak samo. Minęły już 3 miesiące i jest OK, a sądziłem, że przód też mi się wysypie. Więc potwierdzam, miedziane lepsze, bo aluminiowe się chyba utleniają bo wżery na podkładkach były od zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu spotkało mnie to samo. Zamontowałem starą aluminiową z innego zacisku. Pół roku było ok. Dziś rano wsiadam a tu brak płynu. Puściła ta podkładka...

 

Pomyślałem o miedzianej ale zwróćcie uwagę na to że zacisk jest aluminiowy i mom zdaniem podkładkę zastosowano nieprzypadkowo z aluminium. Miedż z aluminium bardzo się nie lubią i szybko się utleniają i korodują więc miedziana moim zdaniem odpada.

Tak na szybko założyłem teflonową i jest ok ale obawiam się że płyn może ją "zjeść"

Pytanie jest takie:

Czy kupując nowy przewód w zestawie jest taka podkładka?

Może ktoś się orientuje? Czy tylko w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując taki przewód jest on gotowy do montażu.. krótko mówiąc ma podkładke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup miedzianą jest miększa i lepiej dociska,:wsciekly aluminiowa z czasem utlenia i potem jej nie dociska jeżdżę już 4 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze po zabiegu wymiany podkładek trzeba odpowietrzyc uklad hamulcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie przypilnuje się poziomu płynu w zbiorniczku to może się też zapowietrzyć przewód od sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak nie przypilnuje się poziomu płynu w zbiorniczku to może się też zapowietrzyć przewód od sprzęgła.
co to znaczy nie przypilnuje ? max mogl ci opasc do minimum bo plyn opada wraz z zuzyciem klockow hamulcowych i plynu sie nie dolewa bo jak wymienisz klocki to tloczki sa cofane i poziom plynu wzrasta w zbiorniczku . jesli plyn ci opadl do minimum to nie ma mozliwosci by sie zapowietrzyl uklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u znajomego było podobnie, a że to były święta i wszystko pozamykane, to poleciał sposób starych wyjadaczy z pksu, stare podkładki miedziane na drucik stalowy, podgrzać na kuchnce nad palnikiem i wrzucić do zimnej wody, zniekształcenia sie wyrównują i dalej podkładke można użyć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako ze temat dotyczy układu hamulcowego mam parę pytań.

Pekł mi przewod hamulcowy miedziany w okolicach przedniego koła (strona kierowcy)

Po wstępnych oględzinachh wygląda że idzie do tylengo prawego koła (stojąc przodem do klapy bagażnika).

1. Czy ten przewód jest gdzieś łączony w okolicach przednigo koła czy może jest w jednym kawałku od przodu do tyłu.

2. Czy nie nastręcza problemów wymiana oraz czy sa jakies uszczelki/podkładki które należy wymieni przy okazji wymiany przewodu?

3. Jaki jest koszt takiego przewodu?

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za przewód na przenie lewek koło vw zapłaciłem 27zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także mam problem z uciekającym płynem hamulcowym:wsciekly... znalazłem wyciek dzięki pomysłowi rainman777

zapal furaka podeptaj porządnie parę minut ( w miejscu i oczywiście hamulcem) cofnij i lokalizacja mniej więcej po śladach na ziemi.
tyle że nie na ziemi tylko na kartonie ;)

 

Padło na tylne lewe koło, tylko wyciek mam w innym miejscu, spójrzcie na zdjęcia:

20130225681.jpg

20130225689.jpg źródło wycieku.

rys. tech.JPG tu zobaczyłem płyn hamulcowy.

 

Czy ktoś wie jak to naprawić? Co kupić?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie jak to naprawić? Co kupić?

Na Twoim miejscu rozejrzał bym się za jakimś używanym zaciskiem na szrocie bądź allegro ;)

 

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu rozejrzał bym się za jakimś używanym zaciskiem na szrocie bądź allegro ;)

 

Pozdrowionka :vw:

To co jest zepsute?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucieka Ci płyn na uszczelnieniu ośki od ręcznego .

 

Aby to naprawić, trzeba kupić zestaw naprawczy, najlepiej z nowym tłoczkiem. Następnie rozebrać cały zacisk i wszystko wymienić .

Proponuję zwrócić uwagę właśnie na tę najmniejszą uszczelkę , która wchodzi na ośkę , ponieważ w niektórych zestawach dają uszczelki minimalnie cieńsze od oryginalnych . A wtedy będzie ciekło bardziej, niż przed naprawą .

Można założyć wtedy 2 takie uszczelki na raz . Przerabiałem to w A4 . Dwa lata i hamulce super , nic nie wycieka.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się po prostu wymienić samej tej uszczelki? Można gdzieś samą kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3018437089.jpgJasne ,że można .

 

Jeśli po rozebraniu wszystko jest w porządku , to wymień tylko tę uszczelkę . Jest ona wielkości 10 groszy .

 

Co do kupna, to najlepiej iść do sklepu , i niech sprzedający otworzy zestaw naprawczy i dobierze tylko tą małą uszczelkę . Oczywiście do układów hamulcowych. Powinno być tanio .

Edytowane przez tomazo72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]97642[/ATTACH]Jasne ,że można .

 

Jeśli po rozebraniu wszystko jest w porządku , to wymień tylko tę uszczelkę . Jest ona wielkości 10 groszy .

 

Co do kupna, to najlepiej iść do sklepu , i niech sprzedający otworzy zestaw naprawczy i dobierze tylko tą małą uszczelkę . Oczywiście do układów hamulcowych. Powinno być tanio .

 

Zobaczę co da się zrobić, z tego co pamiętam to mam gdzieś komplet takich uszczelek, jak nie to będę kombinował. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Edytowane przez bartek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw stoi około 25 zł.A zazwyczaj jak juz cieknie przez ośke to znak że ona skorodowała i nie ma tego bardzo jak zregenerować a samej nowej ośki nie kupi.Najlepiej to znaleść dobra używkę sprawdzić i zamontować.Gdybył chciał sam rozbierać zacisk to musiał bys się wyposażyć w odpowiednie kleszcze do pierścieni segera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności