Skocz do zawartości
passat_B5

Ucieka płyn Hamulcowy

Rekomendowane odpowiedzi

nr tego zestawu na zdjęciach to AUTOFREN D4468. Potwierdzam co piszą koledzy, przydatne są:

- szczypce Segera do zacisków:

http://www.narzedzia.interparts.pl/produkt,5445,specjalistyczne_szczypce_do_pierscieni_segera_zaciskow_hamulcowych_tyl

- zestaw do cofania tłoczków:

http://www.24narzedzia.pl/yt0611-zestaw-do-naprawy-tloczkow-hamulcowych-p-395.html

 

oczywiście można znaleźć coś tańszego lub poradzić sobie czymś zastępczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem wyciek z dźwigni ręcznego w ubiegłe wakacje.

zestaw z nowymi tłoczkami, butelka G12 i smar do tłoczków - jest git. U mnie dodatkowo był problem z trzymającymi tylnymi hamulcami i słabym ręcznym.

Regeneracja zacisków zajęła mi cały dzień, ale od tej pory wycieków brak i ręczny brzytwa.

przydał się dremelek z małymi końcówkami czyszczącymi do wyskubania utlenionego aluminium zacisków.

W/g mnie podstawa przy tej operacji to dokładne oczyszczenie odlewu zacisku. może się okazać że odlew ma za wielkie wżery i wtedy cała robota na nic...

generalnie - regeneracja zacisku to jednokrotna robota, jak znowu zacznie cieknąć, to trzeba patrzeć za nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie poszła podkładka aluminiowa zrobila się ściecha czyli wyżarło po wymianie na miedzianą ze sklepu rolniczego i dolaniu płynu hamulcowego jest git ::

Edytowane przez natalia18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy u mnie poszła podkładka aluminiowa zrobila się ściecha czyli wyżarło po wymianie na miedzianą ze sklepu rolniczego i dolaniu płynu hamulcowego jest git ::

 

Miałem dokładnie to samo wczoraj rano. 2 nowe podkladki miedziane i jest git.

Tylko mnie nie poinformował że nie mam płynu w zbiorniczku i miałem zonka na pierwszym skrzyżowaniu, później hamował, tylko powoli schodził pedał przy hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]97642[/ATTACH]Jasne ,że można .

 

Jeśli po rozebraniu wszystko jest w porządku , to wymień tylko tę uszczelkę . Jest ona wielkości 10 groszy .

 

Co do kupna, to najlepiej iść do sklepu , i niech sprzedający otworzy zestaw naprawczy i dobierze tylko tą małą uszczelkę . Oczywiście do układów hamulcowych. Powinno być tanio .

 

Rozebrałem i właśnie ta uszczelka którą wskazałeś strzałką była zużyta, wymieniłem wszystkie uszczelki i jest super sucho :P

dziękuje za porady , były bardzo pomocne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie ja mam wyciek płynu hamulcowego ale przez korek wlewu płynu do zbiorniczka dzieje się tak iż po usunięciu płynu ze zbiorniczka do momentu pojawienia się dna sitka po kilku dniach jazdy znów jest widoczny jego nadmiar w postaci wypływu na zewnątrz co tu jest grane może ktoś wie,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie ja mam wyciek płynu hamulcowego ale przez korek wlewu płynu do zbiorniczka dzieje się tak iż po usunięciu płynu ze zbiorniczka do momentu pojawienia się dna sitka po kilku dniach jazdy znów jest widoczny jego nadmiar w postaci wypływu na zewnątrz co tu jest grane może ktoś wie,pozdrawiam

podpinam się do pytania;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cieknie z tej śruby ( dokladniej ze starych podkladek ) która trzyma w zacisku hamulcowym przewód elastyczny i tu mam pytanie co zrobic zeby nie ucieklo za duzo plynu? bo niby jest troche problem z wyjeciem tej sruby a nie chce zeby non stop plyn sie sączył gdy bede tam dlubal. Słyszalem ze po odkreceniu tej sruby trzeba wcisnac pedal hamulca i tak go zablokowac o kierownice, wtedy pojdzie troche plynu po wcisnieciu ale dalej nie bedzie lecial juz plyn. Czy ktos juz tak robil?

Edytowane przez adrianalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt podkładki ok 50 gr. wymiana 0 zł oraz odpowietrz koło. TO hamulce więc nie testuj !

Taką podkładkę dostaniesz tylko w zestawie z przewodem ale gdy odzyskasz starą to śmiało dokupisz ją w żelaznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkladki juz mam 80gr bo idzie tam 2szt. Chodzi mi o to zeby przy demontazu plyn caly czas nie lecial bo bedzie wszystko na rece lecialo podczas calej operacji.Czy zablokowanie pedału hamulca spowoduje ze plyn nie bedzie dalej kapał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podkladki juz mam 80gr bo idzie tam 2szt. Chodzi mi o to zeby przy demontazu plyn caly czas nie lecial bo bedzie wszystko na rece lecialo podczas calej operacji.Czy zablokowanie pedału hamulca spowoduje ze plyn nie bedzie dalej kapał?

 

Zostaw pedał w spokoju :manga

Delikatnie ściśnij (np. ściskiem stolarskim)przewód elastyczny łączący zacisk z przewodem miedzianym i będzie ok. troszkę poleci i przestanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałbym Was zapytać czy jak puścił mi tylny zacisk, na ośce i leje się płyn. Staram się uzupełniać zbiorniczek gdy tylko pojawi się komunikat. Z racji że zacisk który zbyt długo idzie, dużo płynu mi wyciekło. I jest to taka ilość że zastanawia mnie czy możliwe żeby uciekł cały płyn i czy istnieje możliwość że mogłem zapowietrzyć pompę hamulcową? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności