Skocz do zawartości
kowalo

Olej silnikowy do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Moje służbowe latają na Elf 5w40 i robią 800.000 - dobremu silnikowi standardowy olej służy.

 

Takie przebiegi to w silnikach 1,8 T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam paska b5 1.8T 170KM silnik AWM, przebieg 250tys. auto sprowadzone ze szwajcarii. w instrukcji powinien byc zalany olejem ILSAC GF 3 SAE 5w-40 a ja po zakupie zmienilem na SYNTIUM 800 EU 10w40 bo nie wiedzialem co kto wczesniej rzeczywiscie wlewał. pytanie czy dobrze zrobilem? nie wiem czy to przypadek ale po jakims czasie gdy odpalilem auto po dwudniowym postoju to zaczelo przez jakies 15s falowac na obrotach i glosno chodzic po czym sie uspokajalo. zauwazylem tez spadek mocy bo zamiast przyspieszac jak wariat to zaczelo jak normalne auto z silnikiem 1.6. slysze z tylu silnika dzwiek przeciaganego lancucha a na srodku lekki systematyczny stukot. auto po odpaleniu jak wyzej chodzi glosniej jak diesel a potem sie to troche uspokaja ale na poczatku chodzilo tak cichutko ze nie bylo slychac czy jest odpalone. mechanik powiedzial ze to napinacz lancucha rozrzadu i ze kosztuje jakies 250zl bo naprawial wczesniej ale ceny tego napinacza to 1800zl. wie ktos o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholere lejesz 10W40, jak w instrukcji masz 5W40? Myślisz, że Szwajcar jest głupi i lał do silnika z turbiną 10W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, musze się umówić na zmianę oleju samochód u mnie dopiero od 10 tys km wiec zastanawiam się jaki olej zalać, motul 5w40 x-cess czy liqui moly synthoil high tech 5w40. Motul jest tańszy a lm u mnie trudno dostać czy jest jakaś dużą ruznica między nimi? Mam 215tys km przebiegu i gaz od 10 tyś km. A jaki filtr wybrać? Mann czy knecht? Czy może jakiś inny? Sporo się naczytalem i juz sam nie wiem. Doradźcie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z olei i filtrów będzie odpowiedni z tego co podałeś. Wybór firmy należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ę jaki olej zalać, motul 5w40

W instrukcji obslugi olej 5W30,

Edyt

a producent?. Vwagen stosuje Castrol, Renault Mobil - tak dla przykładu.

 

Przykladowo

 

http://applications.castrol.com/oilselector/pl_pl/c/recommendation?_ga=2.257039371.165775522.1502860187-1306931937.1502860187&vehicleType=samochody-osobowe&manufacturer=volkswagen-(eu)-(vw)&model=passat-b5-3b-(1996-2005)&modelType=passat-1-8-20v-turbo-(2000-2005)

 

http://dobierz-olej.totalpolska.pl/pl/equipment/cars%2Fvolkswagen%2F2004%2Fpetrol%2Fpassat_1_8t_20v_awt_qg1_110kw_EFt8Pe0cj

Edytowane przez mirek-pas
uzupelnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W instrukcji obslugi olej 5W30,

Edyt

a producent?. Vwagen stosuje Castrol, Renault Mobil - tak dla przykładu.

 

Przykladowo

 

http://applications.castrol.com/oilselector/pl_pl/c/recommendation?_ga=2.257039371.165775522.1502860187-1306931937.1502860187&vehicleType=samochody-osobowe&manufacturer=volkswagen-(eu)-(vw)&model=passat-b5-3b-(1996-2005)&modelType=passat-1-8-20v-turbo-(2000-2005)

 

http://dobierz-olej.totalpolska.pl/pl/equipment/cars%2Fvolkswagen%2F2004%2Fpetrol%2Fpassat_1_8t_20v_awt_qg1_110kw_EFt8Pe0cj

 

Żaden 5w30 do turbo - to są oleje eco z najmniejszą ilością dodatków ochronnych, producent taki podaje bo "musi"? chce? itp.... a tym bardziej ŻADEN typu long life i Castrol - to nie olej to szambo sprzedawane w Polsce!

Jak kolega wyżej napisał oba oleje które podałeś będą ok ze wskazaniem jednak na LM - to idealny olej to tego silnika, a filtr taki jak podałeś oba są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W instrukcji obslugi olej 5W30,

Edyt

a producent?. Vwagen stosuje Castrol, Renault Mobil - tak dla przykładu.

 

Przykladowo

 

http://applications.castrol.com/oilselector/pl_pl/c/recommendation?_ga=2.257039371.165775522.1502860187-1306931937.1502860187&vehicleType=samochody-osobowe&manufacturer=volkswagen-(eu)-(vw)&model=passat-b5-3b-(1996-2005)&modelType=passat-1-8-20v-turbo-(2000-2005)

 

http://dobierz-olej.totalpolska.pl/pl/equipment/cars%2Fvolkswagen%2F2004%2Fpetrol%2Fpassat_1_8t_20v_awt_qg1_110kw_EFt8Pe0cj

 

w instrukcji jest napisane ze tylko olej 5W40 a jak chcesz zrobic dolewke i nie bedzie tego oleju to mozesz uzupelnic 5W30 lub ewentualnie przy wymianie troszeczke 30 a reszta 40.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Po cholere lejesz 10W40, jak w instrukcji masz 5W40? Myślisz, że Szwajcar jest głupi i lał do silnika z turbiną 10W?

 

bo nie wiedzialem na jakim cholerstwie jezdzil. wyssali cale to badziewie z silnika i zalalem 5W40 i znow chodzi bez problemu. a tak na marginesie to jak myslisz ze szwajcaria jest ostoja serwisowanych super aut to jestes w wielkim bledzie bo co powiesz na to- sprowadzilem auto osobiscie z tamtejszego komisu i zalozony byl polski filtr powietrza i kilka kabli pod maska badziewiasto owiniete tasmą izolacyjna? w serwisie robia taka robote? wydaje mi sie ze nie. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym castrola nie ruszał , polecam motula - jezdza na nim moje 3 passki i jest super, efekt widoczny po zdjęciu głowicy - nie musiałem nic w niej robić , maestro od głowic zdziwił się że w tak dobrym stanie mimo 380kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasz zaprzyjaźniony warsztat do bmw wyłącznie wlewa motula i podsyłał mi nie raz zdjęcia auta na motulu - zawsze bajka czyściutko tj być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu od ostatniej wypowiedzi? Jaki jest teraz dobry olej do benzyniaków? Czy to jest tak samo jak w silnikach dwusuwowych że najlepszy jest pełny syntetyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz auto 13 letnie, naprawde myślisz , ze musisz wlać olej jaki wypuszczono na rynek w ciągu ostatniego kwartału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego miałby lać gorszy olej A, jeżeli jest na rynku lepszy olej B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3,5 miesiaca mógł sie pojawić nowy olej który trzeba wlać do passata :) . Masz racja sam leje pełen syntetyk valvolione , no ale nie ma sensu na sile szukać lepszego, lepij kupić nowe dywaniki albo zalać wachy za to itp

Edytowane przez mundy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zalać niebawem nowy olej syntetyczny i się zastanawiam czy przypadkiem nie wymienić też innych płynów eksploatacyjnych. To dobre jest dla samochodu jak są wszystkie płyny od jednego producenta czy nie ma znaczenia? Może coś od Chevrona? Gdyż Chevron właśnie na swojej stronie internetowej po dobraniu oleju poleca też inne swoje produkty do:

Mechanizm różnicowy skrzyni automatycznej

Most pędny, automatyczny 01V (ZF 5HP19) 5/1

Przekładnia manualna z mechanizmem różnicowym 5/1

Wspomaganie układu kierowniczego

Hydrauliczny układ hamulcowy

Układ chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam przebieg 330tys 1.8t APU i poprzedni właściciel co 12 tys wymieniał na Castrola 10w-40 półsyntetyk oczywiście. Dobrym pomysłem jest zalanie Valvoline max life 10w-40? Ktoś już nim zalał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Miłosz1 napisał:

Ja obecnie mam przebieg 330tys 1.8t APU i poprzedni właściciel co 12 tys wymieniał na Castrola 10w-40 półsyntetyk oczywiście. Dobrym pomysłem jest zalanie Valvoline max life 10w-40? Ktoś już nim zalał? 

Zalecana jest norma 5w40. 10w40 przyspiesza zapychanie smoka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, bmateuszd napisał:

Zalecana jest norma 5w40. 10w40 przyspiesza zapychanie smoka 

To może ściągnąć miskę i porządnie się tematem zająć? Od poprzedniego właściciela się dowiedziałem, że od 220 tys. do 310 co 12tys. był zalewany 10w40. Skoro norma jest na 5w40 to dlaczego norma VW do tego modelu widnieje również na olejach 10w40?

Edytowane przez Miłosz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zapychanie smoka w 1.8 to zagoogluj temat, jest tego dużo. 10w40 przyspiesza ten proces. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos testowal olej od rockoil? Malo opini na internecie o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności