Skocz do zawartości
Kuba1970

Koło zamachowe do skrzyni automatycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:(

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu koła zamachowego do passata b5 z silnikiem 110 TDI o symbolu AFN. Auto wyprodukowno w roku 1997.

Dzwoniłem do serwisu VW ale facet chce mi sprzedac koło pełne w środu (rysunek poniżej ETKA) czyli typowe to znaczy odlew całściowy z założonym wieńcem a moje stare uszkodzone wygląda inaczej jest lekkie i nie jest pełne. Srodek koła jest wypełniony blachą z otworami przypominająca 3 ramienną gwiazdę, która jest przynitowana do obręczy na której założony jest wieniec (patrz foto poniżej).

Gość w serwisie nie chciał mi podac nawet numeru częci zasłaniając sie tajemnica firmy.Byc może miał rację fachowiec polecając mi koło pełne a ja sie mylę upierając sie ze powinno być ono lekkie.

Wiem że zaglądają tutaj mądzrzy ludzie i mi pomogą dlatego proszę o pomoc.

Tutaj jest fotka mojego uszkodzonego koła i zrzutu obrazu rysunku technicznego z programu serwisu ETKA którą przysłał mi facet z serwisu vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie na temat ale dlaczego kolego wymieniasz to koło jakie były objawy jego uszkodzenia bo ja też mam automata i czasami wpada mi w wibracje i chyba to niestety od skrzyni.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "kot_ik"

Wymieniam ponieważ poluzowały sie śruby mocujące koło do sprzęgła hydrokinetycznego i wybiły otwory na kole-powstał luz (otwory zrobiły się jajowate) i koło mająć luz zaczeło bardzo głośno pracowac wpadając w wibracje co mogło spowodowac uszkodzenie sprzęgła.

A u Ciebie to że ma wibracje to nie znaczy ze ma uszkodzone koło - mogą to byc uszkodzone poduszki pod silnikiem. Starsze typy diesla maja to do siebie ze drgają. Jeżeli nie rozwiązują sie sznurowadła w butach to drgania są w normie:D - to żart mnie też denerwuje jak coś nie działa jak powinno i nie mogę sie ztym uporać. Poczytaj na forum tutaj naprawdę są mądzrzy ludzie.

Powodzeniai pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ETKA są pokazane takie tarcze zabierakowe, jak ta którą zamieściłeś na zdjęciu. Nie rozumiem czemu w ASO robią z tego tajemnicę. Jeśli masz na swojej tarczy wybity numer części, to kup taką samą po numerze i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "jackrally"

Problem mój polega na tym ze nie mam numeru na tarczy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ETKA tarcza do AFNa jest "pełna"- nie taka 3-ramienna jak pokazujesz (048105323B około 750pln). Szukając dalej, są i tarcze 3-ramienne, ale dla innych silników: 071105323 silnik AGZ 2.3l, 078105323C silniki AGE, ATX, ACK, APR, AQD 2.8l i 059105323H silniki AFB, AKN 2.5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według ETKA tarcza do AFNa jest "pełna"- nie taka 3-ramienna jak pokazujesz (048105323B około 750pln). Szukając dalej, są i tarcze 3-ramienne, ale dla innych silników: 071105323 silnik AGZ 2.3l, 078105323C silniki AGE, ATX, ACK, APR, AQD 2.8l i 059105323H silniki AFB, AKN 2.5l.

Dzieki "jackrally" za podanie numerów tylko skąd wzieła sie u mnie taka tarcza:569:?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2008 o 15:58, jackrally napisał:

Według ETKA tarcza do AFNa jest "pełna"- nie taka 3-ramienna jak pokazujesz (048105323B około 750pln). Szukając dalej, są i tarcze 3-ramienne, ale dla innych silników: 071105323 silnik AGZ 2.3l, 078105323C silniki AGE, ATX, ACK, APR, AQD 2.8l i 059105323H silniki AFB, AKN 2.5l.

Tarcza o numerze, który podajesz 048 105 32 B JEST WŁAŚNIE 3-ramienna... Wiem, że pisze po 12 latach, dla potomnych :)

Edytowane przez jacenteusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności