Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

kasuje Ci sie przebieg i spalanie tymczasowe :) ktore sie zeruje samo, jak wcisniesz jeszcze raz "ok" na kierownicy pojawia Ci sie wartosci, ktore sa zapisywane stale. Mam nadzieje, ze w miare skladnie to wytlumaczylem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.. robil ktos w naszym rejonie lub zna kogos kto zajmuje sie czyszczeniem soczewek w lampie bixenon? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka.. robil ktos w naszym rejonie lub zna kogos kto zajmuje sie czyszczeniem soczewek w lampie bixenon? Pozdro

Czyszczenie za dużo Ci nie pomoze weso przerabiał temat z tego co chyba pamiętam tylko i wylącznie regeneracja odbłyśników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale ja nie pisalem o tym ze slabo swieca swiatla.. a zauwazylem ze sa przybrudzone soczewki i chcialbym je wyczyscic z racji tego ze chce zmienic tez zarowki na d3s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

Mam pewien problem z olejem. Do mojego AVF powinienem nalać 5W-40 z normą 505.01 i to już ustaliłem z Weso :)

Mam niski stan i chciałem dokupić litr oleju żeby pojeździć do wymiany w kwietniu. Kupiłem jakiś "niemiecki" VENOL 5W-40 z normą VW: 502.00, 505.00 i 505.01 wszystko jak być powinno (może oprócz marki no ale jest przed "matki boskiej pieniężnej" a jeździć trzeba :P )

Ku mojemu zdziwieniu olej ten jest opisany jako "olej do silników benzynowych w samochodach osobowych i dostawczych oraz sportowo-terenowych"

 

No i pytanie czy wlać czy nie wlać?

 

Żeby było śmieszniej i ciekawiej to mam ten olej http://venolmotoroil.com/pl/produkty/oleje-samochodowe-i-motocyklowe-samochody-osobowe/venol-synthesis-active-5w-40/

W specyfikacji na stronie nie ma klasy 505.01 a na bańce takowa jest.

 

I nie wiem co mam zrobić. Może ktoś coś doradzi? Oczywiście oprócz odwiedzenia Wesa i wymiany całego na Motul :)

 

Dodam że nie brakuje mi dużo mam 1mm poniżej minimum na bagnecie wiec dolewka max 1l

Edytowane przez Draganta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie wiem co mam zrobić. Może ktoś coś doradzi? Oczywiście oprócz odwiedzenia Wesa i wymiany całego na Motul
Kup jakiś olej o specyfikacji 505.01 do diesla np. castrola w ilości 1 l. i jeździj do wymiany. Mnie ostatnio w trasie zapaliła się lampka o niskim stanie oleju w trasie, dolałem Lotosa kuźwa za prawie 70 zł za litr, ale cóż bylo robić innego na stacji Lotosa w Elblągu nie było. Do wymiany pobujasz się na zamienniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku :) tak też zrobiłem :) zdziwiło mnie tylko że olej 5W40 z 505.01 to do benzyny napisali :) bo nie znam sie na tym :) ale juz jest spoko. Do kwietnia dam rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1mm poniżej minimum to wlej max 500ml. Więcej nie trzeba.

Miałem kiedyś przypadek że musiałem dolać w DE, zakup oleju 1l Total z normami do pompowtrysków na stacji na autobahnie kosztował 26 ojro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Jacku :) tak też zrobiłem :) zdziwiło mnie tylko że olej 5W40 z 505.01 to do benzyny napisali :) bo nie znam sie na tym :) ale juz jest spoko. Do kwietnia dam rade :)

 

 

 

olej 505.01 jest także do stosowania w silnikach benzynowych i najczęściej oprócz normy do PD są rownolegle normy do benzyn etc.

Wszystko jest tak jak powinno być.

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kasuje Ci sie przebieg i spalanie tymczasowe ktore sie zeruje samo,
Ale to powinno się zerować po 2 godzinach, a nie po 30 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej 505.01 jest także do stosowania w silnikach benzynowych i najczęściej oprócz normy do PD są rownolegle normy do benzyn etc.

Wszystko jest tak jak powinno być.

Pozdrówki

marcin

 

Czyli co mogę ten olej wlać normalnie do swojego PD? mimo że nie jest napisane że jest do diesla?

Pytam przyszłościowo bo bańka stoi w garażu bo zalałem już odpowiednim :)

 

 

Ale to powinno się zerować po 2 godzinach, a nie po 30 minutach.

 

W moim B5FL tymczasowe dane (spalanie, trasa, predkość etc.) kasują się po ok godzinie, nigdy nie sprawdzałem z zegarkiem. ale Ani to 30min ani 120min :) Jak chcesz mogę kiedyś sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, padła mi elektryka kompletnie wewnątrz auta.. nie działają w ogóle wszystkie 4 elektryczne szyby, absolutnie żadne podświetlenie wnętrza przy wyjęciu kluczyka/otwarciu drzwi.. nic.. nie działa również elektryczna regulacja lusterek, a także nie otwiera mi się klapa bagażnika, ale to chyba już problem z centralnym bo nie słysze aby zamek otwierał się kiedy otwieram auto z pilota (kluczykiem nie moge, kluczyk wchodzi ale ani w lewo ani w prawo nie przekręca zamka..).

 

Czy od czegokolwiek z tych bzdur są bezpieczniki, które mogę sprawdzić? Lukałem tą legende bezpieczników z osłonki z lewej strony kokpitu, ale nie widzę, żeby bezpieczniki brały w tym udział..

 

Czy przyczyna może być w konkretnym miejscu czy po prostu wszędzie?

 

Ewentualnie w Szczecinie możecie polecić elektryka magika?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy czasem moduł komfortu pod nogami kierowcy/fotelem kierowcy jest cały (moze masz mokro a on sobie plywa?). Oswietlenie wnetrza masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oswietlenie wnetrza masz?

 

Przecież napisał, że nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod moim dywanem nie było mokro.. natomiast pod dywanem pasażera basen - odkurzałem i chlapałem wręcz :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod moim dywanem nie było mokro.. natomiast pod dywanem pasażera basen - odkurzałem i chlapałem wręcz :F

 

 

może Twój Passat to przerobiony anglik, wtedy moduł komfortu był by pod fotelem pasażera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może Twój Passat to przerobiony anglik, wtedy moduł komfortu był by pod fotelem pasażera :)

 

nie nie, na 100% nie Angol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów mam pytanko kto ma namiary na kolesia co robi i naprawia pomp wtryski wiem ze na nie go wołają Góral jakiś link do niego wiem ze kiedyś ktoś wklejał jego stronkę będę wdzięczny za info pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję namiar na jakaś firmę która mogłaby mi dorobić kluczyk do WEBASTO, mam orginalne w pasku THERMO V ale nie mam kluczyka. W serwisie powiedzieli, że mogę dorobić bo moduł i wszystko jest, tylko że w serwisie koszt to 980zł. Trochę sporo, a coś tanszego niedałoby się załatwić? Chodzi mi jedynie o przycisk on/off, żebym mógł z okna załączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów mam pytanko kto ma namiary na kolesia co robi i naprawia pomp wtryski wiem ze na nie go wołają Góral jakiś link do niego wiem ze kiedyś ktoś wklejał jego stronkę będę wdzięczny za info pozdrawiam

 

Coś sie skiepszczyło?? o Góralu nie slyszałem nigdy a jakiś namiar miejsca gdzie urzęduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności